عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت قبل از اظهار نظر، ابعاد فنی و مهندسی مراکز درمانی پایتخت را بررسی کند

۱۳۹۶/۱۰/۰۹ در ۱۶:۲۱

همایون هاشمی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که فقط ۳۵ درصد بیمارستان‌ها در مقابل زلزله مقاوم هستند از وزارت بهداشت خواست برای افزایش تاب‌آوری مراکز درمانی در مقابل زلزله تدابیری بیندیشد.

به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، همایون هاشمی گفت: ما در کشور زلزله‌خیز حاوی گسل‌های متعدد زندگی می‌کنیم و این در حالی است که تعدادی از ساختمان‌های عمومی که وظیفه اصلی آن‌ها خدمت به ملت است از جمله مراکز بهداشتی درمانی به ویژه بیمارستان‌ها که در گذشته ساخته شده‌اند، عمر مفید خود را سپری کرده‌اند.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس ادامه داد: هم‌اکنون باید نوسازی بافت ساختمان‌های درمانی پایتخت در اولویت برنامه‌ها قرار گیرد و مهندسان در جهت افزایش تاب‌آوری این ساختمان‌ها در مقابل زلزله و هر شرایط بحرانی بر اساس نیاز روز برنامه‌ریزی کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در توصیه‌ای به وزارت بهداشت تصریح کرد: این وزارت‌خانه قبل از هر اظهار نظری باید از نظر ابعاد فنی و مهندسی در جهت بررسی میزان تاب‌آوری مراکز درمانی یک بررسی انجام دهد، سپس برنامه نوسازی ناوگان سخت‌افزاری و بناهای بیمارستانی را در دستور کار خود قرار دهد؛ زیرا شرایط کنونی کشور این مهم را می‌طلبد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در برخی نقاط از نظر تراکنش جمعیتی شاهد کمبود مراکز درمانی هستیم که باید وزارت بهداشت برای رفع این نیاز، اجرای برنامه‌ای اساسی را در دستورکار خود قرار دهد؛ زیرا روزهای سختی را در پیش داریم. بنابراین ضروری است که با اتحاد و همدلی این شرایط بحرانی را پشت سر بگذاریم. ضمن این‌که برای رفع نواقص در جهت تامین نیاز نسل آینده کشور نیز لازم است از هم‌اکنون تدابیری بیندیشیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/9tXbo

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک