عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی مطرح کرد:

وزارت بهداشت مسئول نظارت بر دارو است، نه تنظیم اقتصاد

۱۳۹۶/۰۹/۲۶ در ۱۶:۲۵

داروخانه

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران گفت: وقتی وزارت بهداشت به دارو اجازه ورود می‌دهد و تنظیم می‌کند چه چیزی وارد شود، یعنی به سمت اقتصاد دارو گرایش داریم.

به گزارش ایران پزشک، علی منتصری با بیان این‌که مشکل اصلی در صنعت داروسازی این است که حواشی همیشه به متن تبدیل می‌شود، گفت: در طول دو دهه گذشته این اتفاق بارها افتاده و صنعت داروسازی را دچار مشکل کرده است.

وی افزود: مشکل دیگر صنعت داروسازی این است که حکومت دولت‌مردان حاکم است و همچنین خصولتی بودن غالب کارخانه‌های داروسازی چالش دیگری است. از سوی دیگر سازمان غذا و دارو هر روز مقررات را سخت‌تر می‌کند؛ یعنی هر روز آیین نامه می‌گذارد و جلوی کار تولید را می‌گیرد.

عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران درباره مسئولیت نظارت بر صنعت داروسازی بیان کرد: وزارت بهداشت مسئول نظارت در امر دارو است نه مسئول تنظیم اقتصاد دارو. البته شاخه‌ای در یکی از معاونت‌های وزارت بهداشت برای تامین دارو برای سیستم بیمارستان‌ها و دانشگاه داریم، اما این یک سیستم جدا است و نباید باعث شود اقتصاد وزارت کشور در دست وزارت بهداشت باشد.

منتصری در پایان در رادیو گفت‌وگو اظهار کرد: وقتی وزارت بهداشت به دارو اجازه ورود می‌دهد و تنظیم می‌کند چه چیزی وارد شود، یعنی به سمت اقتصاد دارو گرایش داریم. بزرگ‌ترین مشکل کشور این است که یک استراتژی مدون برای داروسازی نداریم و به همین دلیل حاشیه‌ها اولویت داروسازان کشور می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ldsMG

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک