عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد دندان پزشکی:

وظیفه اصلی بیمه‌های پایه ایجاد و کنترل سلامت در جامعه است

۱۳۹۶/۰۲/۲۶ در ۱۶:۲۱

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد دندان پزشکی گفت: متاسفانه با توجه به وجود مصوبه هیئت وزیران در مورد بیمه‌های پایه، خدمات مربوط به دندان در بیمه‌های پایه ارائه نمی‌شوند.

به گزارش ایران پزشک، حسین شجاعی با اشاره به این‌که ارائه بخشی از خدمات دندان پزشکی بر عهده بیمه‌های پایه است، گفت: بر اساس قانون بیمه‌ها، خدماتی چون کشیدن و جرم گیری دندان برای عموم مردم و ترمیم و فلورایتراپی برای سنین زیر ۱۴ سال توسط بیمه‌های پایه باید ارائه شود.

وی افزود: متاسفانه امروزه با توجه به وجود مصوبه هیئت وزیران در مورد بیمه‌های پایه، خدمات مربوط به دندان در بیمه‌های پایه ارائه نمی‌شوند. این در حالی است که بیمه‌های سلامت در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و شرکت‌های طرف قرارداد با نیروهای مسلح این قانون را اجرا می‌کنند.

 

ساز و کار بیمه‌های تکمیلی

عضو هیئت مدیره اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان تجهیزات و مواد دندان پزشکی در خصوص ساز و کار بیمه‌های تکمیلی نیز گفت: بیمه‌های تکمیلی نوعی از بیمه‌های بازرگانی هستند که در صورت سودآوری منجر به اجرا و قرارداد می‌شوند.

شجاعی در برنامه «گفت‌وگوی اجتماعی» رادیو گفت‌وگو در خصوص بیمه‌های پایه اظهار کرد: وظیفه اصلی بیمه‌های پایه ایجاد و کنترل سلامت در جامعه است و برای این کار دولت و بیمه‌ها باید بدون در نظر گرفتن سودآوری قوانین و آیین نامه‌های مربوط را اجرا کنند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/NtiyX

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک