مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد:

پرداخت بخشی از مطالبات داروخانه‌ها و ارائه دهندگان خدمات سلامت طی امروز و فردا

۱۳۹۶/۱۲/۲۸ در ۱۳:۳۵

موهبتی

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تخصیص اعتبارات قابل توجه به این سازمان به منظور پرداخت مطالبات ارائه دهندگان خدمات سلامت طی امروز و فردا خبر داد و گفت: پس از تخصیص اعتبار، مطالبات داروخانه‌های خصوصی پرداخت خواهد شد. همچنین حدود ۴ ماه از مطالبات بخش خصوصی، پاراکلینیک، آزمایشگاه، تصویربرداری و سرپایی نیز پرداخت خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، طاهر موهبتی با بیان این‌که بحث بدهی‌ها همواره از چالش‌های سازمان بیمه سلامت ایران به ارائه دهندگان خدمت بوده، گفت: در ۶ ماه اخیر شاهد اتفاقات خوبی در این بخش بودیم. به طوری‌که تاکنون حدود ۸۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات پرداخت شده، در حالی که در شش ماهه اول سال ٩۶ این رقم ۲۴۵۰ میلیارد تومان بود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به جدی بودن مشکلات پایان سال ارائه دهندگان خدمات در پرداخت‌های خود، افزود: با پیگیری‌های ویژه وزیر بهداشت و رییس سازمان برنامه و بودجه، اعتبارات قابل توجهی برای سازمان بیمه سلامت ایران در نظر گرفته شد که ظرف امروز و فردا به حساب سازمان واریز می‌شود.

وی با بیان این‌که پس از تخصیص اعتبار، مطالبات داروخانه‌های خصوصی پرداخت خواهد شد، گفت: همچنین حدود ۴ ماه از مطالبات بخش خصوصی، پاراکلینیک، آزمایشگاه، تصویربرداری و سرپایی نیز پرداخت خواهد شد. در این شرایط، پرداخت به این گروه از ارائه دهندگان خدمت به مرداد ماه ٩۶ خواهد رسید.

موهبتی بیان کرد: این مسئله اتفاق خوب و مبارکی است و این امیدواری را به وجود می‌آورد که در سال آینده بتوانیم عملکردی بهتر داشته و این رویه مطلوب را تداوم بخشیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با تاکید بر این‌که با احتساب مدت زمان دو سه ماهه‌ای که برای بررسی اسناد وجود دارد، بدهی این سازمان به داروخانه‌ها به یک ماه و نیم رسیده، گفت: با پرداخت‌های صورت گرفته طی چند روز آینده، بخش‌های سرپایی و پاراکلینیک نیز با احتساب زمان بررسی اسناد، حدود چهار ماه و نیم از سازمان بیمه سلامت ایران مطالبه خواهند داشت. امیدوارم با جدیتی که در دستور کار قرار دادیم و تحقق ۴ هزار و ٧۵٠ میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه، در سال آینده بخش قابل توجهی از بدهی‌های سازمان پرداخت شود.

وی در پایان تاکید کرد: پرداخت‌های صورت گرفته به ارائه دهندگان خدمت در مراکز درمانی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی کمک خواهد کرد تا کیفیت خدمات را بیش از گذشته ارتقا دهند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/Mbbq1

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک