دبیر علمی همایش دندانپزشکی و طب؛

پوسیدگی، عمده‌ترین مشکل دندان ایرانیان است

۱۳۹۵/۰۲/۰۱ در ۱۷:۰۲

دبیر علمی همایش دندانپزشکی و طب بر لزوم تدوین برنامه‌های آموزشی به منظور حفظ سلامت دهان و دندان از دوران کودکی تاکید کرد.

به گزارش ایران پزشک، احمد حائریان در اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب که با حضور نخبگان دندانپزشکی،‌ صنایع و طب کار به میزبانی استان یزد برگزار شد،‌ با اشاره به ضرورت توجه ویژه به آسیب‌های دهان و دندان، گفت: ایجاد زمینه‌های مشترک فعالیت‌های تشخیصی و درمانی دندانپزشکی و طب از جمله مهمترین اهداف برگزاری این همایش کشوری است.

وی آگاهی به موقع از آسیب‌های دهان و دندان را مهم‌ترین راه‌ حل شناخت و درمان بسیاری از بیماری‌های رایج در جامعه دانست و بیان کرد: کاهش شیوع ابتلا به بیماری‌های غیرواگیردار مستلزم تعامل بیشتر پزشکی و دندانپزشکی است.

دبیر علمی اولین همایش دندانپزشکی و طب با اشاره به سنین بالای مبتلایان به بیماری‌های غیرواگیر، گفت: امروزه بیش از ٨٠ درصد خدمات دندانپزشکی به درمان پوسیدگی اختصاص دارد.

حائریان برنامه‌ریزی جهت بهبود سلامت دندان را از دیگر اهداف برگزاری همایش کشوری دندانپزشکی و طب عنوان کرد و افزود: مشارکت اقشار مختلف جامعه به ویژه صنایع در عرصه‌های مختلف،‌ نقش مهمی در تامین سلامت عمومی جامعه ایفا می‌کند.

وی ادامه داد: این همایش، اولین تلاش علمی در قالب کنگره است که صاحب‌نظران و محققین در دو رشته پزشکی و دندانپزشکی به عرضه دانسته‌های علمی خویش می‌پردازند.

حائریان با اشاره به این که همایش در روزهای یکم تا سوم اردیبهشت ماه در سالن دکتر جوادی بیمارستان شهید صدوقی یزد برگزار می‌شود، محورهای همایش را شامل دردهای کرانیوفشیال، علوم پایه و دندانپزشکی، علوم سلولی- مولکولی و دندانپزشکی، ناهنجاری‌های تکاملی دهان و فک و صورت، کیست‌های و تومورهای دهان و فک و صورت، بیماری‌های سیستمیک و دندانپزشکی بیمارستانی و تشخیص اولیه بیماری‌های سیستمیک بر اساس یافته‌های دهانی، ذکر کرد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/nY0wS

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک