وزیر بهداشت در جشنواره رازی:

پژوهش‌های پزشکى سنگ‌های پیش پای دولت را بر می دارد

۱۳۹۶/۱۰/۲۵ در ۱۲:۱۲

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت گفت: اگر پژوهش‌های ما سابقه بومی پیدا کند می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مشکلات باشد.

به گزارش ایران پزشک، سید حسن هاشمی در مراسم بزرگ‌داشت برگزیدگان جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: به این مفتخر هستیم که در جمهوری اسلامی به علم و تولید علم توجه می‌شود و مقام معظم رهبری نیز در بیانات خود به تولید علم اشاره می‌کنند. امیدواریم بیش از گذشته به بخش علم و دانش و فناوری توجه شود. زیرا این سرمایه لایزالی است که می‌تواند باعث پیشرفت کشور ما در حساس‌ترین شرایط شود.

وی افزود: از جامعه پزشکی کشور به خاطر کارنامه درخشان‌شان طی دهه‌های متمادی به ویژه در این ۵ سال، تشکر می‌کنم. وقتی کار را شروع کردیم نگران بودم که شتاب علمی که در سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ داشتیم را چطور در همان طراز نگاه داریم. امیدوارم پژوهش‌های ما در حوزه پزشکی در ریلی قرار بگیرد که سنگ‌های پیش پای دولت و ملت برداشته شود. اتفاقی در خوزستان افتاد و مردم دچار حملات آسماتیک شدند و ما در کمتر از دو روز، چیزی بالغ بر هزاران بیمار را پذیرش کردیم.

وزیر بهداشت تصریح کرد: به نظر می‌رسد اگر پژوهش‌های ما سابقه بومی پیدا کند می‌تواند راه‌گشای بسیاری از مشکلات باشد. از روزی که در دولت شروع به کار کردم، آقای رییس جمهور و مقامات بالاتر گفتند که در مورد پارازیت تحقیقات کنم. این‌که آیا مقدار پارازیت خارج از استاندارد است و می‌تواند برای مردم مشکلاتی ایجاد کند یا خیر.

وی اظهار کرد: خود آقای جهانگیری و خود رییس جمهور بارها در هیئت دولت اعلام کردند که اگر آسیبی در زمینه آب و صنعت و غیره به مردم برسد، ما موظف هستیم به مردم بگوییم و اثر بازدارندگی آن را رعایت کنیم. وقتی آب تهران در آغاز دولت یازدهم مناسب نبود، معاون اول رییس جمهور تاکید کردند که نباید چیزی را از مردم مخفی کنیم و اگر آب دچار مشکل است باید چاه‌ها را پلمب کنیم. بنابراین کارهای تحقیقاتی و پژوهشی بسیار می‌تواند کمک کننده باشد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/x6xI5

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک