پیام تسلیت معاون پرستاری وزارت بهداشت در پی شهادت پرستار دوران دفاع مقدس

۱۳۹۵/۰۲/۰۴ در ۰۹:۴۴

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی پیامی شهادت پرستار امدادگر دوران دفاع مقدس، سمیرا مسمائی را تسلیت گفت.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، متن پیام محمد میرزابیگی بدین شرح است:

«وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ»﴿آل عمران ۱۶۹﴾

همواره بانوان انقلاب اسلامی با تاسی از راه و سیره زندگی با برکت حضرت زینب کبری (س) همچنین حرکت در مسیر آرمان‌های انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) و تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب، در عرصه‌های مختلف انقلاب با شکوه بیشتری از خودگذشتگی و ایثارگری کردند.

هنوز بانوان جانباز سرافرازی چون پرستاران دوران دفاع مقدس در بین ما وجود دارند و هر از گاهی مانند بسیاری از جانبازان دفاع مقدس به خیل عظیم شهدا می‌پیوندند و این خود درسی برای همگان است و بی‌شک بهترین پاداش‌ها برای مجاهدان فی‌سبیل‌الله و جانبازان سرافراز پیوستن به قافله شهداست. در این راه مقدس بار دیگر پرستاری پرتلاش پس از خدمات فراوان در دوران دفاع مقدس و تحمل درد و رنج به یادگار مانده از آن دوران طلایی آن‌هم از خطه قهرمان پرور خرمشهر، در مسیر آرمان‌های حضرت زینب (س) و انقلاب اسلامی با بذل جان خویش برگ زرین دیگری از حدیث عشق و ولایت‌مداری بانوان انقلاب اسلامی را بر کتاب رمزآموز دفاع مقدس و یادگاران آن دوران افزود و به آرزوی دیرینه خود که همانا فیض عظیم شهادت بود، نایل شد.

در ایام رحلت جانگداز مظهر صبر و استقامت و بزرگ پرستار اسلام ام‌المصائب حضرت زینب کبری (س)، شهادت جانباز ۷۰ درصد خانم سمیرا مسمائی از پرستاران و امدادگران دوران دفاع مقدس و پرسنل خدوم دانشگاه علوم پزشکی کرمان را به محضر حضرت بقیه الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب و عموم مردم شریف خطه سرافراز خرمشهر و جامعه پرستاری کشور تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای این بانوی شهیده، هم‌نشینی با شهدای کربلا و همجواری با حضرت زینب کبری (س) و برای سایر بازماندگان این مرحومه مغفوره صبر و بردباری مسالت می‌نمایم.

محمد میرزابیگی

معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

لازم به ذکر است پرستار شهیده خانم سمیرا مسمائی در ۲۳ آذر ۱۳۵۹ در جزیره مینو در حال امدادرسانی به مجروحان جنگ تحمیلی بود که بر اثر اصابت ترکش از دو چشم نابینا شد و سال‌ها در دانشگاه علوم پزشکی کرمان مشغول به خدمت بود. این پرستار شهیده در سن ۵۸ سالگی در بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان جان به جان آفرین تسلیم کرد و بر دوش مردم شهیدپرور شهرهای کرمان و زادگاهش خرمشهر تشییع و در نجف اشرف به خاک سپرده می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/cUTnD

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک