پیام معاون آموزشی وزارت بهداشت به مناسبت روز پزشک

۱۳۹۶/۰۶/۰۱ در ۱۲:۱۸

لاریجانی

معاون آموزشی وزارت بهداشت طی پیامی به جامعه پزشکی کشور، روز پزشک را تبریک گفت.

به گزارش ایران پزشک، متن پیام باقر لاریجانی بدین شرح است:

سلامت یکی از ارکان مهم جوامع بشری است و پیشرفت و توسعه کشورها در گروی سلامت افراد آن جامعه می‌باشد. این امر مهم در جوامع مرهون وجود پزشکانی است که زندگی و عمر خود را وقف خدمت به بیماران و التیام آلام افراد جامعه می‌نمایند.

حرفه پزشکی حرفه‌ای مقدس است که با سوگند برای کمک به همنوعان و افراد دردمند آغاز می‌شود و پزشکان شریف کشورمان در طول دوران حرفه‌ای خود با رعایت اصول اخلاقی و شفقت و مهربانی به این سوگند پایبند بوده و به بهبود سلامت جسمی و روحی بیماران کمک می‌نمایند.

در این بین و در کنار حرفه طبابت، اساتید گرانقدر حوزه علوم پزشکی به امر خطیر تربیت پزشکان آینده کشور می‌پردازند که موجب می‌گردد جایگاه تاثیرگذار این اساتید در حرفه پزشکی تداوم داشته و اندیشه‌های ایشان توسط شاگردان‌شان اشاعه و به آیندگان انتقال یابد.

ضمن تبریک روز پزشک به تمامی همکاران محترم که با دلسوزی در ارتقای سلامت مردم عزیزمان تلاش می‌نمایند، امیدوارم در حوزه آموزش علوم پزشکی کشور و با همکاری تمامی دست­اندرکاران این حوزه، شاهد تربیت پزشکانی با دانش و مهارت و متخلق به اخلاق حرفه‌­ای و اسلامی برای آینده نظام سلامت کشور باشیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/asYBZ

برچسب‌ها, , , , , , ,

ایران پزشک