پیام مهتاب کرامتی برای روز جهانی بهداشت

۱۳۹۷/۰۱/۱۸ در ۱۹:۱۸

مهتاب کرامتی

مهتاب کرامتی به عنوان سفیر حسن نیت صندوق کودکان ملل متحد یونیسف پیامی منتشر کرد.

به گزارش ایران پزشک، متن پیام مهتاب کرامتی به شرح زیر است:

«سال جدید را به همه هم‌وطنان خوب و مهربانم تبریک عرض کرده و برای همگان در این آغاز، بهترین آرزو‌ها و خوب‌ترین اتفاق‌ها را از خداوند دانا خواهانم.

غرض از نگاشتن این یادداشت تبریک هیجدهم فروردین ماه روز جهانی بهداشت (World Health Day) به تمامی هم‌میهنان گرامی و ذکر چند نکته درباره موضوعاتی است که در این روز‌ها اخیر عزیزان مبتلا به «سندروم داون» به ویژه در فضای مجازی مطرح شده که لازم است از زاویه نگاهی نو به آن پرداخته شود:

مسئولیت اجتماعی اینجانب به عنوان عضوی از جامعه هنری و سفیر حسنِ نیت صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» در ایران حکم می‌کند از هر تلاشی در جهت بهبود کیفیت زندگی کودکان به ویژه کودکان بیمار و آسیب پذیر حمایت کنم. در طول دوران فعالیتم نیز همواره کوشیده‌ام که جهت اصلی تحرکات اجتماعی‌ام بر این مدار استوار بوده باشد. در مورد کودکان مبتلا به بیماری‌های خاص هم همکاری با انجمن‌ها و خیریه‌های مرتبط، یک همکاری مداوم و پیوسته بوده که درباره تاثیر و کیفیت این همکاری خود آن عزیزان به طور حتم می‌توانند اعلام نظر و قضاوت کنند.

این‌که در کشور ما موضوع بیماری‌های خاص دغدغه مندان فعال و متعددی دارد نه تنها عیب نیست بلکه یک حسن آشکار است، حتی اگر یک انجمن یا بنیاد بتواند تنها یک کودک مبتلا به بیماری خاص را مساعدت کند و یا تلاشی در جهت بهبود نگاه جامعه به آن بیماری تحقق بخشد بى شک ارزشمند و قابل ستایش است. پس باید دست بوس همه کسانی بود که در پیدا و پنهان با حداقل‌ها برای بهبود کیفیت زندگیِ بخش آسیب پذیر‌تر جامعه کوشش می‌کنند و من به سهم خود از همه آن‌ها سپاسگزاری می‌کنم.

همه ما برای تحقق هدف مقدس حمایت از کودکان بیمار در کنار هم هستیم. هیچ کس در مقابل دیگری نیست. این میدان صحنه هم افزایی است نه نزاع و چه تصویری تاسف بار‌تر از این‌که ما برای چیزی که همه به آن معتقدیم با هم مجادله کنیم و یا در رفتاری ناپسند کودکان را اهرم فشار یا کمپین سازی کنیم. شاید اساس بسیاری از نقایص فرهنگیِ ما هم در این موضوع ریشه داشته باشد که ما توان گفت‌وگو با یکدیگر را نداریم و گاهی لحن و ادبیات دوستانه را فراموش می‌کنیم. فضای مجازی یک فرصت استثنایی ارتقای آگاهی و فرهنگ‌سازی است و کاش به جای پژواک تصاویر ناراحت کننده و پیام‌های تلخ، مجالی برای انتشار مهربانی و دوستی باشد.

برای من به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف هر روز، روزِ جهانی حمایت از کودکان است، با این امید که تلاش کنیم جامعه ما جامعه‌ای امن‌تر برای مبتلایان به بیماری و مشکلات و ضعف‌های بهداشتی در سراسر جوامع بشری ریشه کن شده و زمینه زیست سالم و بهداشتی برای تمام مردم جهان فراهم آید.»

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/BEIEF

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک