در کنگره بین‌المللی پوست، زیبایی و لیزر مطرح شد؛

کاربرد لیزر و اقدامات آن در زمینه زیبایی

۱۳۹۵/۰۱/۲۸ در ۰۵:۰۳

رییس کنگره بین‌المللی پوست، زیبایی و لیزر در افتتاحیه این کنگره گفت: چیزی که جامعه درماتولوژی دنیا به آن نیاز دارد، توجه بیشتر پزشکان به بیماری‌ها و آسیب‌های پوستی است، اما متاسفانه این مساله در حال حاضر بسیار کمرنگ شده و پزشکان و متخصصان پوست به یادگیری و به کارگیری روش‌های زیبایی پوست تمایل بیشتری یافته‌اند.

به گزارش ایران پزشک، یحیی دولتی با بیان این‌که این مساله مختص ایران نیست و در همه کشورهای دنیا این تغییر رویه مشاهده می‌شود، افزود: در گذشته هنگامی که در کنگره‌های بین‌المللی شرکت می‌کردیم، حتی پشت در اتاقی که در مورد بیماری‌های داخلی و پوست صحبت می‌شد، جایی برای نشستن نبود و در اتاق‌هایی که در مورد موضوعات زیبایی مانند پیلینگ پوست صحبت می‌شد، چند نفر انگشت شمار نشسته بودند.

وی ادامه داد: اما اکنون این رویه تغییر کرده و آن‌قدر بخش زیبایی پوست در کنگره‌ها پرطرفدار شده که دیگر جایی برای نشستن نیست و در بخش بیماری‌های داخلی و پوست تعداد انگشت شماری حضور دارند.

دولتی با ذکر این مطلب که این یک مشکل جهانی است که پزشکان و متخصصان پوست ما را نیز درگیر کرده، گفت: این روند بسیار بدی است چرا که اخلاق پزشکی حکم می‌کند که هر پزشک در درجه اول به رفع بیماری بیماران و آلام آنها بپردازد. گرچه اعمال زیبایی نیز امری پسندیده است و متقاضیان خاص خود را دارد و حتی در مواردی برای رفع مشکلات ناشی از حوادث مختلف به کار می‌رود، اما نمی‌تواند جای وظیفه اولیه پزشکان را بگیرد.

رییس کنگره بین‌المللی پوست، زیبایی و لیزر در مورد برگزاری این کنگره نیز خاطرنشان کرد: این کنگره بسیار مهمی است که در آن ۴۳ سخنران از ۱۶ کشور آمریکا، آمریکای جنوبی، آفریقا، انگلیس، سوییس، عراق، لبنان، فرانسه و استرالیا حضور دارند و به ایراد سخنرانی‌هایی در رابطه با تازه‌ترین دستاوردهای حوزه درماتولوژی (بیماری‌های پوستی) و کاربرد لیزر در این زمینه و در رابطه با اقدامات زیبایی می‌پردازند.

دولتی با بیان این‌که افزایش میزان ارتباطات بین‌المللی و تبادل دانش با جامعه علمی جهان و ارتقای سطح دانش متخصصان ایرانی از جمله اهداف برگزاری این کنگره است، افزود: این کنگره از سوی مرکز آموزش و پژوهش بیماری‌های پوست و جذام از امروز تا ۲۹ فروردین ماه در هتل المپیک تهران در حال برگزاری است.

وی بیماری‌های پوستی، مسائل مربوط به لیزر، بیماری لیشمانیا (سالک)، درماتوپاتولوژی و آسیب‌شناسی پوست را از جمله محورهای مورد بحث در این کنگره عنوان کرد و گفت: حدود ۱۱ پنل و کارگاه آموزشی در این رابطه و در جریان این کنگره برگزار می‌شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/zcZKR

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک