معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد:

کارت قرمز برای ۵ درصد ایرانیان

۱۳۹۵/۱۲/۰۳ در ۲۱:۱۱

معاون بهداشت وزارت بهداشت از ارائه کارت‌های رنگی سلامت برای پایش جمعیت کشور خبر داد و گفت: ۹۰ درصد از مردم ایران کارت سبز و ۵ درصد جمعیت هم کارت قرمز خواهند شد که برای این پنج درصد نظام مراقبت تعریف شده است.

به گزارش ایران پزشک، علی اکبر سیاری در آیین افتتاح همزمان ۶۵۷ واحد ارائه خدمات بهداشتی روستایی در کشور که با مرکزیت مازندران برگزار شد، ضمن اشاره به وجود برنامه برای سلامت برای همه ایرانیان، گفت: ۹۰ درصد از مردم ایران کارت سبز و ۵ درصد جمعیت هم کارت قرمز خواهند شد که برای این پنج درصد نظام مراقبت تعریف شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: برای دو گروه دیگر از جمعیت نیز کارت زرد و نارنجی و در مجموع برای تک تک ایرانیان در گروه میانسالان کارت صادر می‌شود.

سیاری با تاکید بر این‌که ۷۶ درصد مرگ و میرها ناشی از هشت عامل است، افزود: برای این هشت عامل برنامه طراحی و تعریف شده است.

وی با بیان این‌که برای ارائه خدمت با کیفیت به عوامل مختلفی نیاز داریم، گفت: ۱۰ هزار و ۹۰۰ واحد بهداشتی در دو فاز در دولت ساخته و ۲۰ هزار واحد بهداشتی تعمیر و نوسازی و هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت نیروی انسانی را از دیگر عوامل ارائه خدمات با کیفیت بیان کرد و گفت : برای اولین بار در کشور ۱۵ هزار کارشناس مراقب سلامت و دو هزار کارشناس تغذیه و روان جذب شدند.

سیاری همچنین از افزوده شدن دو هزار و ۴۰۰ خودرو به ناوگان بهداشت خبر داد و بر لزوم مراجعه همه گروه‌های سنی به واحدهای بهداشتی به منظور تامین، حفظ و ارتقای سلامت خود، تاکید کرد و گفت: امروز برای بیماری‌های غیرواگیر در شهرها و روستاها دارای برنامه هستیم و به زودی مردم را دعوت و از آنان خطرسنجی می‌کنیم.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/nIOtT

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک