معاون درمان وزارت بهداشت:

کارشناسان بهداشت، زائران را حین بازگشت غربالگری می‌کنند

۱۳۹۵/۰۸/۲۹ در ۱۴:۲۴

معاون درمان وزارت بهداشت از برپایی سه بیمارستان صحرایی در مرز چذابه خبر داد و گفت: کادر درمانی مستقر در چذابه از ۱۸ آبان تاکنون به بیش از ۲۸ هزار بیمار خدمات درمانی و پزشکی ارائه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد آقاجانی در حاشیه بازدید از پایگاه‌ها و مراکز درمانی مستقر در مرز چذابه و شلمچه گفت: از اولین روز استقرار تیم‌های بهداشت و درمان در مرزها تا روز گذشته بیش از ۳۲۴ هزار نفر مراجعه‌کننده داشتیم که به پایگاه‌ها و مراکز درمانی مستقر در سه مرز شلمچه، مهران و چذابه ۲۲۰ هزار نفر مراجعه کردند و توسط تیم های امدادی و کادر درمانی ۳۲۱ هزار نفر درمان و مرخص شدند و حدود ۳۰۰۰ نفر از مراجعین به مرکز درمانی برای دریافت خدمات پزشکی و درمانی کامل در ۲۰ بیمارستان موجود در سه مرز بستری شده‌اند.

وی افزود: پوشش خدمات فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی نیز در مسیرهای منتهی به چذابه به خصوص در محور بستان به چذابه، به فواصل هر سه کیلومتر و استقرار حداقل پنج دستگاه آمبولانس در نقطه صفر مرزی انجام شده است. همچنین استقرار دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در نقطه صفر مرزی و استقرار یک دستگاه در بستان و در مسیر تردد زائران و یک دستگاه در یادمان شهدای چذابه در ۱۰ کیلومتری نقطه صفر مرزی که می‌تواند به عنوان درمانگاه نیز به زائرین خدمت‌رسانی کند، لحاظ شده است.

آقاجانی با بیان این‌که هماهنگی لازم جهت پشتیبانی هوایی و انتقال هوایی مصدومان و بیماران در صورت لزوم، ترافیک و انسداد مسیرها ایجاد شده، ادامه داد: در راستای ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین، سه بیمارستان صحرایی در مزر چذابه بر پا شده است. همچنین یک دستگاه اتوبوس دارای دو یونیت دندانپزشکی، یک اتاق عمل سیار و یک آزمایشگاه سیار به همراه کادر درمانی زبده، جهت تسریع در خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی در آماده‌باش کامل قرار دارند.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: به طور متوسط روزانه ۱۷۰۰ نفر از زائران اربعین حسینی به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند و کادر درمانی مستقر در مرز چذابه از ۱۸ آبان تاکنون به بیش از ۲۸ هزار بیمار خدمات درمانی و پزشکی ارائه کرده‌اند. کارشناسان حوزه بهداشت نیز با حضور در پایانه مرزی چذابه زائران را حین بازگشت از لحاظ سندرم‌های تنفسی مورد غربالگری قرار می‌دهند و در صورت مشاهده علائم تنفسی هموطنان را به مراکز درمانی هدایت می‌کنند.

 

معاون درمان

 

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ULLbx

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک