رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کتاب تعرفه‌ها باید بدون کوچک‌ترین دستبرد در نسبت‌ها ترجمه شود

۱۳۹۶/۰۹/۱۵ در ۱۵:۰۱

رییس کمیسیون بهداشت و درمان

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این‌که قبول دارم طی ترجمه دوم و سوم کتاب تعرفه‌ها اشتباهاتی پیش آمد، گفت: نوید می‌دهم که در آینده این تعرفه‌ها به صورت عادلانه و علمی اجرا می‌شود و قطعا عدالت بین رشته‌ای رعایت خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، علی نوبخت حقیقی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین کنگره بین المللی آنستزیولوژی، مراقبت‌های ویژه و مدیریت درد که در مرکز همایش‌های برج میلاد در حال برگزاری است، گفت: هدف طرح تحول سلامت مقدس است، زیرا در برهه‌ای شاهد بودیم که در بیمارستان‌های دولتی از بیمار طلب وجه می‌کردند و مردم اگر نداشتند آن‌ها را بستری نمی‌کردند.

وی با اعلام این مطلب که سهم سلامت از درآمد ناخالص داخلی از ۵/۶ به ۹/۳ رسیده است، افزود: بیمارستان دولتی باید مأمن و پناهگاه مردم باشد.

نوبخت ادامه داد: در گذشته ۷۰ درصد پول خدمات سرپایی از جیب مردم پرداخت می‌شد که در حال حاضر این سهم به ۴۲ درصد کاهش یافته است. همچنین سهم پرداختی مردم بابت بستری، ۳۷ درصد بود که با اجرای طرح تحول سلامت به ۳ تا ۶ درصد رسیده است.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر این مطلب که طرح تحول سلامت توانست بیش از ۵ هزار و ۳۰۰ متخصص را به شهرهای کم برخوردار بفرستد، به موضوع تعرفه‌ها اشاره کرد و افزود: قبول دارم که در بحث کتاب تعرفه‌ها طی ترجمه دوم و سوم اشتباهاتی پیش آمد و باعث شد عدالت تعرفه‌ای رعایت نشود.

نوبخت با عنوان این مطلب که چاره کار، حضور انجمن‌ها در صحنه است، گفت: مسیر اعتراض جامعه پزشکی از طریق سازمان نظام پزشکی است و آنچه باید به آن توجه شود قانون است.

وی با بیان این مطلب که کتاب تعرفه‌ها باید بدون کوچک‌ترین دستبرد در نسبت‌ها ترجمه شود، تصریح کرد: توزیع پول در نظام سلامت بر اساس عدد K صورت می‌گیرد.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: با توجه به این‌که در حال حاضر ترجمه کتاب تعرفه‌ها توسط سازمان نظام پزشکی در حال انجام است، نوید می‌دهم که در آینده این تعرفه‌ها به صورت عادلانه و علمی اجرا می‌شود و قطعا عدالت بین رشته‌ای رعایت خواهد شد.

وی تاکید کرد: مطالبات جامعه پزشکی باید منطبق با شأن این حرفه باشد و باید وزارت بهداشت در بحث تعرفه‌ها نظر مشورتی سازمان نظام پزشکی را بگیرد.

گفتنی‌ست سیزدهمین کنگره بین المللی آنستزیولوژی، مراقبت‌های ویژه و مدیریت درد تا ۱۷ آذر در مرکز همایش‌های برج میلاد در حال برگزاری است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/f6NAF

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک