کسب جایزه حلقه طلایی دیابت موسسه ایبدو ایتالیا توسط پژوهشگران ایرانی

۱۳۹۶/۰۴/۱۵ در ۱۵:۵۵

دیابت

در دهمین نشست جهانی موسسه ایبدو (بنیاد پایش تغییرات دیابت) ایتالیا از پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران به خاطر انجام فعالیت‌های وسیع جهت مبارزه با بیماری دیابت و همچنین تعهد به مدیریت، درمان و پیشگیری مطلوب‌تر از دیابت با اهدای جایزه حلقه طلایی دیابت ۲۰۱۷ تقدیر شد.

به گزارش ایران پزشک، همزمان با برگزاری دهمین نشست جهانی موسسه ایبدو ایتالیا و در مراسم افتتاحیه این نشست که در رم برگزار شد جایزه حلقه طلایی دیابت ۲۰۱۷ به باقر لاریجانی، رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا شد.

در این نشست باقر لاریجانی، رییس پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران و نایب رییس کمیته ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت نظام سلامت کشور و پیشرفت‌هایی که طی دهه‌های اخیر حاصل شده، از وضعیت کشور در زمینه بیماری‌های غیرواگیر و همچنین بیماری دیابت سخن گفت و با اشاره به تدوین سند ملی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، به اقداماتی که در راستای اجرای سند صورت گرفته اشاره کرد.

 

 

در ادامه پروفسور لائورو، رییس موسسه ایبدو ایتالیا از اقدامات باقر لاریجانی در زمینه مدیریت، پیشگیری و درمان بیماری دیابت تقدیر کرد و جایزه حلقه طلایی دیابت ۲۰۱۷ به وی اهدا شد.

گفتنی‌ست بنیاد ایبدو به عنوان متولی پایش بیماری دیابت در ایتالیا شناخته شده که به عنوان یک اتاق فکر مدرن در زمینه بیماری دیابت به ترویج این باور در اذهان می‌پردازد که این بیماری امروزه باید از طریق یک گفت‌وگوی مداوم در مورد مسائل بالینی و اقتصاد سلامت کنترل شود. جایزه حلقه طلایی دیابت موسسه ایبدو ایتالیا نیز به مراکز فعال در زمینه توسعه طرح‌های جلوگیری و درمان بیماری دیابت اهدا می‌گردد.

بنیاد ایبدو بر آن است تا با مقایسه ساختاری، تجزیه و تحلیل و همچنین پایش مستمر داده‌ها در زمینه دیابت امکان ارزیابی انواع شاخص‌ها را جهت تدوین استراتژی‌های کوتاه، میان و بلند مدت فراهم کند که از طریق آن تحولات جهانی واقعی در مدیریت بیماری دیابت محقق می‌گردد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/gpEc9

برچسب‌ها, , , , ,

ایران پزشک