وزیر بهداشت در مراسم افتتاح بیمارستان کوثر سنندج:

کشور به مدیریت جهادی نیاز دارد

۱۳۹۵/۱۲/۰۹ در ۱۶:۴۶

وزیر بهداشت در مراسم افتتاحیه بیمارستان کوثر سنندج گفت: بیمارستان کوثر در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اجرایی شده و بدون شک توجه به مناطق مختلف کشور و ارتقای شاخص‌های سلامت از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است.

به گزارش ایران پزشک، سید حسن ‌هاشمی صبح امروز در افتتاحیه بیمارستان کوثر سنندج اظهار کرد: کردستان و مردم این استان زیبایی‌های بسیاری برای تاریخ ایران آفریده‌اند و در ایران زیبا شاهد کردستانی زیباترین هستیم.

وی افزود: امروز علاوه بر بیمارستان کوثر شاهد افتتاح ۹ پروژه همزمان در شهرهای مختلف استان هستیم و علاوه بر مرکز این استان به شهرهای مختلف نیز نگاه ویژه‌ای داشته‌ایم.

وزیر بهداشت بیان کرد: روی بیمارستان کوثر به عنوان یک قطب مهم آموزشی حساب باز کرده‌ایم و امیدواریم با بهره‌مندی از توانمندی اساتید و تحصیل‌کرده‌های کردزبان بتوانیم به اندازه تعداد فارغ‌التحصیلان کشور اقدام به تربیت نیروهای متخصص کردزبان داخل و خارج از کشور کنیم.

‌هاشمی افزود: شاید در کشورهای همسایه شاهد تجهیزات و امکانات خوبی باشیم اما دانش، مهارت و محبت به مخاطبان امتیاز ویژه‌ای در حوزه بهداشت و درمان به شمار می‌رود که امیدواریم متولیان حوزه بهداشت و درمان کردستان این مرکز درمانی و آموزشی را با نظارت دقیق زیر نظر داشته و بیمارستان کوثر را به قطب آموزشی و درمانی منطقه تبدیل کنند.

وی افزود: بیمارستان کوثر در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اجرایی شده و بدون شک توجه به مناطق مختلف کشور و ارتقای شاخص‌های سلامت از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است و هم اکنون ۶ هزار طرح در دست اجرا داریم.

وزیر بهداشت از اجرای قانون ۲۳ ساله طرح تحول سلامت توسط دولت تدبیر و امید و زیر پوشش قرار دادن ۱۱ میلیون ایرانی به عنوان دستاوردی بزرگ نام برد و افزود: با اجرای این طرح در بیمارستان‌های دولتی تعرفه روستاییان به ۳ درصد و شهرنشینان به ۶ درصد کاهش یافته است.

هاشمی اظهار کرد: امروز کشور ما به مدیریت جهادی نیازمند است و مردم نیز از ما کار جهادی می‌خواهند. در کردستان خون‌های پاکی برای عزت و سربلندی ایران اسلامی ریخته شده و ما خودمان را وامدار نسل‌های انقلابی این دیار و شهدای ایران اسلامی می‌دانیم و با تمام توان برای خدمت به مردم تلاش خواهیم کرد.

وزیر بهداشت همچنین ابراز امیدواری کرد که بیمارستان جدید توحید سنندج راه‌اندازی شود و نیازهای درمانی و بهداشتی شهرستان‌های مختلف استان تسریع یابد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/UR3aT

برچسب‌ها, , , ,

ایران پزشک