توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام شد:

کلر زنی بیش از ۵ میلیون لیتر آب آشامیدنی در مناطق زلزله زده

۱۳۹۶/۰۸/۲۸ در ۱۳:۳۷

در پی وقوع زلزله استان کرمانشاه و در راستای وظایف و اقدامات معاونت بهداشت وزارت بهداشت، کارشناسان بهداشت محیط ضمن حضور گسترده در مناطق زلزله زده کرمانشاه و ارزیابی سریع بهداشتی منطقه، اقدام به کنترل عوامل محیطی موثر بر سلامتی بازماندگان زمین لرزه کردند.

به گزارش ایران پزشک، این نیروها که در قالب تیم‌های عملیاتی ۲ نفره با تجهیزات پرتابل کنترلی در منطقه حضور دارند، در قالب بیش از ۲۰ تیم عملیاتی زبده که از استان کرمانشاه و دانشگاه‌های معین تامین شد، نسبت به کنترل و نظارت بر تامین و توزیع آب اشامیدنی، دفع بهداشتی فاضلاب و زباله، نظارت و کنترل بهداشتی مواد غذایی توزیع شده، کنترل حشرات، جوندگان و ناقلین و گند زدایی سطوح محیطی و نظارت بر احداث سرویس‌های بهداشتی اقدام کردند.

بر اساس این گزارش، این گروه ضمن نظارت بر بهداشت منابع و مخازن تامین و توزیع آب آشامیدنی، نسبت به ۱۴۶۱ مورد کلر سنجی و کلرینه کردن مقدار ۵۶۱۹۰۰۰ لیتر آب آشامیدنی و تحت پوشش قرار دادن ۴۲۳۳ خانوار با کلر مادر اقدام کردند. همچنین در جهت کنترل مناسب‌تر آب آشامیدنی و اطمینان از کیفیت مناسب آب، نسبت به ۱۵۹ مورد نمونه برداری میکروبی اقدام شد.

کارشناسان بهداشت محیط در جهت مناسب‌تر شدن محیط مناطق زلزله زده جهت ادامه مطلوب زندگی هموطنان اقدام به گندزدایی ۲۰۹۱۳ مترمربع و سمپاشی ۶۲۵۰ مترمربع از مناطق نیازمند گندزدایی و سمپاشی در این مناطق کردند.

کارشناسان بهداشت محیط به منظور کنترل اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در منطقه، ۹۳۰ بازدید از این اماکن و مراکز موجود در مناطق زلزله زده داشتند، همچنین در راستای آموزش مردم در رابطه با رعایت موازین بهداشتی نسبت به آموزش بیش از ۳۹۹۴ نفر از بازماندگان حادثه اقدام شد.

از دیگر فعالیت‌های این گروه می‌توان به ۲۰۲ مورد نظارت بر دفع بهداشتی فضولات دامی، ۴۵۲۰ مورد نظارت بر جمع آوری و دفع بهداشتی پسماندهای عادی و بیمارستانی و ۲۰۵ مورد نظارت و بازدید از بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی اشاره کرد. هم اکنون تانکرهای سیار آب (علاوه بر آب‌های بسته بندی) با نظارت و پایش کارشناسان بهداشت محیط مستقر در منطقه به صورت شبانه روزی در حال آب رسانی به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه هستند.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ypHSs

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک