معاون اجتماعی وزارت بهداشت خبر داد:

کلنگ زنی نمادین ساخت بیمارستان سرپل ذهاب توسط وزیر بهداشت

۱۳۹۶/۰۹/۲۱ در ۱۲:۰۳

معاون اجتماعی وزارت بهداشت اعلام کرد که فردا با حضور وزیر بهداشت، کلنگ احداث مراکز بهداشتی و درمانی مناطق زلزله‌زده غرب کشور به صورت نمادین به زمین می‌خورد.

به گزارش ایران پزشک، سید محمد هادی ایازی با اشاره به آسیب‌های وارده به زیرساخت‌های بهداشتی و درمان در مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: طی هماهنگی انجام‌ شده توسط اداره کل خیرین و موسسات خیره سلامت از زمان وقوع زلزله تاکنون که یک ماه از آن می‌گذرد، تعداد زیادی از نیک‌اندیشان و فعالان اجتماعی، فرهنگی و هنری برای بازسازی زیرساخت‌های بهداشت و درمان اعلام آمادگی کردند.

وی افزود: پیش از این نیز تعداد ۵۶ کانکس به عنوان خانه بهداشت سیار مناطق زلزله‌زده از سوی خیران سلامت در قالب موسسات و اشخاص به استان کرمانشاه ارسال شده و آغاز به کار کرده است.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت در ادامه با پرداختن به آغاز احداث ۶۲ خانه بهداشت، ۲۲ مرکز جامع سلامت و ۳ فاز بیمارستان، گفت: مراسم نمادین کلنگ‌زنی به دست وزیر بهداشت و حضور بیش از ۶۰ نفر خیران، هنرمندان و ورزشکاران فعال در پویش کمک‌رسانی و مدیران وزارتی، استانی و حوزه اجتماعی از سراسر کشور انجام خواهد شد.

گفتنی‌ست این برنامه با عنوان یاوران سلامت توسط خیران به صورت یک روزه تدارک دیده شده و در آن مراسم کلنگ‌زنی نمادین یک خانه بهداشت، یک مرکز جامع سلامت و بیمارستان سرپل ذهاب صورت خواهد پذیرفت. در پایان نیز تفاهم‌نامه ساخت موارد پیش‌گفته توسط خیران و دانشگاه علوم پزشکی با نظارت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت به امضا خواهد رسید.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/w4YMH

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک