کمک ۶۰۷ میلیون تومانی انجمن رادیولوژی به زلزله زدگان کرمانشاه

۱۳۹۶/۰۹/۰۹ در ۱۵:۲۱

رادیولوژی

رییس انجمن رادیولوژی ایران با اشاره به کمک ۶۰۷ میلیون تومانی نقدی به زلزله زدگان کرمانشاه توسط اعضای این انجمن گفت: انجمن نیز یک دستگاه رادیولوژی CR خریداری کرده که طی روزهای آینده در یکی از مراکز درمانی سرپل ذهاب نصب خواهد شد.

به گزارش ایران پزشک، جلال شکوهی، با اشاره به وقوع زمین‌لرزه در غرب کشور گفت: انجمن رادیولوژی ایران ضمن ابراز همدری با زلزله‌زده‌گان کرمانشاه وظیفه خود می‌داند تا در این برهه حساس در کنار مردم عزیز و داغ‌دیده استان کرمانشاه باشد و در برآوردن نیازهای آن‌ها کمک‌های لازم را ارائه دهد.

وی افزود: بر همین اساس در اولین ساعات بعد از وقوع زلزله به‌ دنبال جلسه اضطرای که در سازمان نظام پزشکی تشکیل شد در همان روز ۴٠ نفر از متخصصان رادیولوژی از سراسر کشور اعلام آمادگی کردند که در مناطق آسیب دیده برای انجام امورات تخصصی رادیولوژی حضور داشته باشند.

رییس انجمن رادیولوژی ایران ادامه داد: اسامی این داوطلبین طی نامه‌ای رسمی به سازمان نظام پزشکی ارسال شد که نکته قابل توجه در این لیست وجود برخی اساتید برجسته و پیشکسوت دانشگاهی بود.

شکوهی یادآور شد: انجمن رادیولوژی و شعبه‌های استانی آن با فراخوانی که در جامعه رادیولوژی داده‌اند تا کنون حدود ۶٠٧ میلیون تومان کمک نقدی برای کمک به زلزله زدگان جمع آوری کردند که از طریق مراجع ذی صلاح و با کمک متخصصان رادیولوژی کرمانشاه صرف کمک به مردم زلزلزله زده خواهد شد.

وی با بیان این‌که مقداری از این مبلغ در روزهای اول صرف تهیه نیازهای اولیه زلزله زدگان شد و در بین زلزله زدگان توزیع گردید، گفت: رادیولوژیست‌های استان البرز هم در اقدامی دیگر ۴٠ کانکس خریداری و به مناطق زلزله زده ارسال کرده‌اند.

رییس انجمن رادیولوژی ایران اعلام کرد: انجمن رادیولوژی ایران از محل جمع آوری کمک‌های نقدی یک دستگاه رادیولوژی CR خریداری کرده که طی روزهای آینده در یکی از مراکز درمانی سرپل ذهاب نصب خواهد شد.

شکوهی بیان کرد: انجمن رادیولوژی ایران با معاونت درمان استان کرمانشاه و مسئولین مربوطه در تماس مداوم است تا اگر در روزهای آتی در خصوص خدمات مربوط به رادیولوژی کمبودی و نیازی در مناطق زلزله زده مشاهده شود نسبت به رفع کمبودهای نیروی انسانی متخصص و تجهیزات رادیولوژی، اقدامات لازم را انجام دهد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/eJpNc

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ایران پزشک