در یازدهمین کنگره سالیانه انجمن جراحان عمومی مطرح شد؛

گرانی تجهیزات پزشکی معضل اصلی جراحان عمومی کشور

۱۳۹۵/۰۱/۲۶ در ۱۹:۰۲

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره سالیانه انجمن جراحان عمومی ایران، مهم‌ترین مشکل جراحان داخلی را گرانی تکنولوژی و وسایل پزشکی دانست.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، سید هاشم سید مهدی با بیان این‌که جراحان عمومی کشور از نظر علمی و تخصصی هیچ‌گونه تفاوتی با جراحان عمومی کشورهای پیشرفته ندارند، گفت: مهم‌ترین مشکل جراحان داخلی، گرانی تکنولوژی و وسایل پزشکی است.

وی افزود: گرانی این تجهیزات به مسائل اقتصادی کشور مرتبط می‌شود و به مسائل پزشکی هیچ ارتباطی ندارد، اما این امر اجحاف بزرگی در حق پزشکان ایرانی محسوب می‌شود و تا مادامی که درآمد سرانه کشور افزایش نیابد و شاهد کاهش تورم در کشور نباشیم این مشکل حل نخواهد شد.

سید مهدی با اشاره به ورود کالای قاچاق و غیر استاندارد، ادامه داد: گرانی تجهیزات پزشکی موجب ورود کالای قاچاق و غیر استاندارد به کشور نشده است، زیرا پزشکان ایرانی به دلیل ارتباطاتی که دارند به خوبی با برندهای با صرفه و استاندارد آشنا هستند.

لازم به ذکر است یازدهمین کنگره سالیانه انجمن جراحان عمومی ایران با برگزاری نشست هم اندیشی جراحان عمومی در ۲۷ فروردین، ساعت ۱۵ تا ۱۸ در سالن اصلی مرکز همایش‌های برج میلاد به کار خود پایان می‌دهد.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/DjSty

برچسب‌ها, , , , , ,

ایران پزشک