مدیرکل انتقال خون استان البرز خبر داد؛

افزایش صادرات پلاسمای خون

۱۳۹۵/۰۵/۱۳ در ۱۴:۳۱

مدیرکل انتقال خون استان البرز از افزایش صادرات پلاسمای خون ایرانی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، سید حسن حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح چهارشنبه برگزار شد، گفت: مرکز جامع اهدای خون واقع در گوهردشت کرج توسط یک خیر البرزی در مساحتی بالغ بر ۲۵۰ متر ظرف مدت زمان کوتاهی به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان این‌که در راستای پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی، پایگاه مرکزی انتقال آمادگی لازم را دارند، افزود: در حال حاضر ارسال پلاسما به خارج از کشور بدین ترتیب است که پلاسمای دریافتی و مازاد بر مصرف داخلی به کشورهای دارای قدرت تولید فاکتورهای مشتق پلاسما ارسال می‌شود.

مدیرکل انتقال خون البرز با تاکید بر این‌که صادرات پلاسمای خون در کشور دو برابر افزایش پیدا کرده، گفت: این مهم مزایای فراوانی را به همراه خواهد داشت.

 

۲۲ هزار البرزی در چهار ماهه نخست سال، خون اهدا کردند

حسینی با اشاره به شیوع بیماری اچ آی وی در جامعه گفت: مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت سیاست‌هایی را پیرو این امر اتخاذ کرده است.

وی افزود: سازمان انتقال خون همواره درصدد است سیاست‌هایی را به منظور تضمین سلامت فراورده‌های خونی اتخاذ کند.

وی با بیان این‌که سازمان انتقال خون به تنهایی قادر به رفع مشکلات نیست، افزود: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته، مرکز خون‌گیری فردیس که استیجاری بود، تعطیل شد.

حسینی یادآور شد: ایران در بین کشورهای هم سطح خود و کشورهای در حال توسعه پیشرو است و رتبه نخست را از آن خود کرده است.

مدیرکل انتقال خون البرز با اشاره به این‌که در ۴ ماهه نخست سال جاری ۳۰ هزار نفر به مراکز خون‌گیری البرز مراجعه کرده‌اند،‌گفت: از این تعداد ۲۲ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند که این امر رشد ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

پایان پیام/

 

پیوندک: http://iranMD.com/1VPkJ

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک