مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران؛

موفقیت نظام سلامت در گرو اثربخشی نظام بیمه است

۱۳۹۵/۰۵/۲۳ در ۱۸:۵۳

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، تغییر رویکرد بیمه خدمات درمانی به بیمه سلامت را فرصتی مغتنم برای نظام سلامت کشور دانست.

به گزارش پایگاه خبری ایران پزشک، محمد جواد کبیر به مناسبت سال‌روز تشکیل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: مدیریت و تجمیع منابع سلامت، خرید راهبردی خدمات، پوشش بیمه همگانی در کشور، ارائه خدمات سلامت با هدف بهره‌وری منابع و عدالت در سلامت جهت برخورداری تمام آحاد جامعه از خدمات یک‌سان از مهم‌ترین وظایف این سازمان برای بهبود عملکرد نظام بیمه‌ای در کشور به شمار می‌آید.

کبیر افزود: بیمه سلامت همگانی و پوشش بیمه‌ای بیش از ۱۰ میلیون تن از اقشار آسیب‌پذیر جامعه در دولت دولت تدبیر و امید اتفاق افتاد و توسط سازمان بیمه سلامت ایران در کشور اجرا شد و به عنوان مهم‌ترین عملکرد نظام بیمه‌ای در کشور به یادگار گذاشته شد.

وی ادامه داد: کارایی و اثربخشی نظام بیمه‌ای هر کشور در حوزه سلامت از مهم‌ترین مولفه‌های موفقیت نظام سلامت هر کشور محسوب می‌شود که برای موفقیت نظام سلامت، وجود نظام بیمه‌ای کارامد امری اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در این راستا وظیفه خطیر همه دل‌سوزان نظام سلامت کشور است تا در این برهه زمانی نقش تاریخی خویش را ایفا و با ارائه شواهد و مستندات جایگاه و نقش بیمه سلامت را تبیین و باز تعریف کنند تا ابهامات موجود در تعریف برخی از مفاهیم در کارکردهای بیمه سلامت هرچه سریع‌تر برطرف شود.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/N4JRz

برچسب‌ها,

ایران پزشک