کادر درمان قربانی خشونت همراهان بیمار می‌شوند؛

حمله به دو پزشک بیمارستان لقمان در کمتر از ۴۸ ساعت

۱۳۹۵/۰۶/۱۳ در ۱۶:۳۹

با فوت نیلوفر خرم نیک، بازیگر سریال معمای شاه باز هم شایعه احتمال قصور پزشکی در پرونده این بازیگر جوان از سوی برخی شبکه‌های مجازی مطرح شد. هرچند بروز هرگونه قصور در پرونده این بازیگر اثبات نشد، اما این موضوع با توجه به ذهنیت اخیر مردم دور از انتظار نبود. متاسفانه در کنار افت و خیزهای اخبار منتشر شده پیرامون قصورها و تقصیرها، آن‌چه نادیده گرفته می‌شود، آسیب دیدن کادر درمانی است که در پی درگیری‌های همراهان بیماران با پزشکان و پرستاران در مراکز درمانی و اورژانس‌ها اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک، در پی انتشار تصویری از یحیی دانشمند، دستیار جراحی مغز و اعصاب بیمارستان لقمان که گفته می‌شد در اورژانس این بیمارستان مورد ضرب و شتم همراهان یک بیمار قرار گرفته، پیگیری‌ها نشان داد که این اتفاق چهارشنبه گذشته و در پی تاخیر در روند بستری یک بیمار الکتیو افتاده است.

 

یحیی دانشمند

 

به گفته یک منبع آگاه، چهارشنبه گذشته بیماری که شرایط اورژانسی نداشت برای بستری شدن به بیمارستان لقمان مراجعه می‌کند و به دلیل نبود تخت بستری، همراه بیمار با یحیی دانشمند، رزیدنت جراحی مغز و اعصاب درگیر می‌شود. این رزیدنت که از آرام‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین پزشکان این بیمارستان است، بی‌دلیل هدف تهاجم همراه بیمار قرار می‌گیرد و از ناحیه چشم دچار آسیب جدی می‌شود.

درحالی‌که هنوز پیگیری‌های مربوط به درگیری روز چهارشنبه توسط ریاست بیمارستان لقمان ادامه دارد، شب گذشته نیز بیمارستان لقمان شاهد ضرب و شتم رزیدنت دیگری توسط همراه بیمار در اورژانس این بیمارستان بود.

مهرداد تقی‌زاده، رییس بخش اورژانس عمومی بیمارستان لقمان با اشاره به این‌که چنین مواردی در بیمارستان زیاد اتفاق می‌افتد به خبرنگار پایگاه خبری ایران پزشک گفت: شب گذشته نیز خانمی که دستیار ارشد طب اورژانس بود، توسط همراهان بیماری مورد ضرب و شتم و اهانت قرار گرفت.

وی درباره علت این اتفاق گفت: در پی مراجعه زنی که در خانه به دلیل ضرب و شتم آسیب دیده بود و مراجعه هم‌زمان بیماری که خون‌ریزی شریانی داشت، پس از تریاژ، خانم دکتر تصمیم به جراحی بیمار دوم و انتقال وی به اتاق عمل اورژانس می‌گیرد که با واکنش همراه بیمار اول مواجه می‌شود.

رییس بخش اورژانس عمومی بیمارستان لقمان ضمن اظهار تاسف از این ماجرا گفت: این موضوع با حضور مسئولان حراست بیمارستان و نیروی انتظامی مستقر در اورژانس خاتمه یافت و امروز دادگاه فرد خاطی برگزار شد، اما خانم دکتر هم‌چنان در شوک ماجرای شب گذشته به سر می‌برد.

تقی‌زاده با تاکید بر نیاز به توجه بیشتر به ماده ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی ادامه داد: متاسفانه زمانی که پیش‌کسوتان فرهنگ و هنر جامعه به خود اجازه می‌دهند به پزشکان و کادر درمان که در تمامی فرهنگ‌ها و جوامع مقدس و محترم هستند، اهانت کنند، از افراد دیگر توقع بیشتری نمی‌شود داشت.

لازم به ذکر است رییس بیمارستان لقمان برخورد با متخلفان و دل‌جویی از این دو پزشک را در دستور کار قرار داده است.

پایان پیام/

پیوندک: http://iranMD.com/ijRrr

برچسب‌ها, , ,

ایران پزشک