ویژه‌ها
معاون درمان وزارت بهداشت در ابلاغی به معاونان درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور بر ممنوعیت حضور کادر درمان در ساعات موظف در بخش خصوصی تاکید کرد.
عضو فراکسیون سلامت مجلس گفت: در برخی موارد، تجویز داروها یا تصویربرداری‌ها بیش از اندازه و خارج از ضوابط انجام می‌شود که این موضوع هم باعث تحمیل هزینه به بیماران و هم بیمه‌ها شده و علاوه بر ایجاد هزینه، منجر به از بین رفتن سرمایه‌های ملی هم می‌شود.
مدیرکل همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت گفت: ایران یکی از کشورهای پیش رو در زمینه مراقبت‌های اولیه سلامت است و به همین دلیل به سمت تحقق پوشش همگانی سلامت حرکت کردیم که یکی از آرمان‌های مهم جهانی محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: : تقاضای ما این است که مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرهای با جمعیت بالای ۲۰ هزار نفر که هنوز دفترچه بیمه سلامت خود را دریافت نکردند به دفاتر پیشخوان مراجعه و دفترچه خود را دریافت کنند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شورای نظارت بر ارزیابی خدمات رسانی به بیماران در حال شکل گیری است و نمایندگان استان‌ها انتخاب شده و در حال معرفی هستند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: سهم وزارت بهداشت از بودجه عمومی کل کشور معادل ۸ درصد است. اعتبارات حوزه سلامت ۷۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است و نسبت به سال گذشته، ۱۶ درصد رشد دارد که معادل متوسط رشد بودجه عمومی کشور است.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: سرطان‌ها ۲۰ درصد از علل مرگ و میر در ایران را تشکیل می‌دهند، از طرفی با توجه به پیر شدن جمعیت، آمار سرطان رو به افزایش بوده و به نظر می‌رسد در آینده‌ای نزدیک با چالش بزرگی در این زمینه روبه‌رو باشیم.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: درست نیست که در برخی موارد کرامت و شان بیماران نادیده گرفته شود. در این حوزه مشکلاتی داریم و در برخی از بیمارستان‌ها بیماران را با شماره تخت یا نوع بیماری می‌شناسند که این رویه باید اصلاح شود.
شیوع سوء تغذیه در بیمارستان‌ها اتفاقی است که نمی‌توان وجود آن را کتمان کرد یا نادیده گرفت. اتفاقی که دلایل مختلفی دارد و مواردی مانند داروهای مصرفی یا عدم توجه بیماران به اهمیت تغذیه در بهبود روند بیماری در ایجاد این اتفاق موثر است.
معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: حدود ۲۵۰۰ نفر مشاور ژنتیک زیر نظر پزشکان آموزش دیده و آمادگی دارند خدمات مشاوره‌ای را به زوجین و افرادی که در آستانه فرزندآوری هستند ارائه کنند.
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت گفت: با استفاده از مداخلات مدیریتی می‌توان هزینه بخش‌های پرهزینه بیمارستان‌ها را کاهش داد. همچنین اداره اقتصادی بیمارستان‌ها باید منجر به افزایش بهره وری و در نتیجه کاهش اصولی هزینه‌ها شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: در شیوه جدید تعیین مدیران بیمارستانی در وزارت بهداشت، مهارت‌های فنی، انسانی و ادراکی در کنار تخصص، از شرایط انتصاب مدیران بیمارستانی محسوب می‌شود.
مدیرکل اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: نسل چهارم اعتباربخشی بیمارستانی بر چشم پوشی نکردن از خطاها تاکید دارد. در نتیجه عدم ارسال گزارشات وقایع ناخواسته حیات ظرف مدت ۶ ساعت از رخداد خطا منجر به واکنش جدی ستاد وزارت بهداشت در حوزه اعتباربخشی می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت برای استقرار پرونده الکترونیک سلامت عزم جدی داشته و قاعدتاً طبق برنامه پیش بینی شده اقدام خواهد کرد و منتظر جایی نخواهد ماند.
در مدرسه، دانشگاه، خیابان، محل کار یا خیلی جاهای دیگر هستند. درست کنار همه افراد جامعه و قدم به قدم کار و زندگی می‌کنند. برخی به آنها می‌گویند زال، برخی آلبینو و برخی هم ترجیح می‌دهند بدون برچسب خطاب کنند و بگویند افراد دارای آلبینیسم. آنچه آلبینوها را متفاوت می‌کند، تنها رنگ سپید مو و پوست روشن است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: درباره پرونده الکترونیک سلامت به رییس جمهور گزارش ارائه شده و قرار است با حضور ایشان از پرونده الکترونیک سلامت رونمایی کنیم.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: سالانه ۳۰۰ هزار خارجی برای درمان به ایران سفر می‌کنند و از این طریق یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار عاید کشور شده است. هدف این است که ایران به مرکز اتصال منطقه در گردشگری سلامت تبدیل شده و به کشورهای دوست و همسایه خدمات ارائه دهد.
معاون وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد به مواد مخدر در کشور داریم و ۲ نوع رویکرد در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که یکی رویکرد پرهیز و عدم ابتلاء است که از مبارزه با قاچاق شروع می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: تعهد داده‌ایم تا سال ۲۰۲۰ مالاریا را حذف کنیم و در عین حال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که برای این هدف مورد نیاز است تحت تحریم هستیم.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تامین اجتماعی پرداخت طلب ۱۰ هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت را از هفته آینده آغاز می‌کند و این مبلغ به صورت نقدی به بیمارستان‌ها پرداخت می‌شود.
انتها123456