قدر خبرنگاران سلامت را بدانید!

قدر خبرنگاران سلامت را بدانید!
تاريخ:هفدهم مرداد 1397 ساعت 08:30   |   کد : 10278   |   مشاهده: 879
خبرنگار وجدان بیدار جامعه است؛ وجدانی که نباید در ورطه روابط عمومی‌ها و البته حسادت‌های برخی افراد گرفتار شود.
ایران پزشک: خبرنگاری در حوزه سلامت، کار ساده‌ای نیست. مهم‌ترین حوزه خبری که می‌توان با یک تیتر یا لید، اتفاقی بزرگ را رقم زد. حوزه‌ای که باید بیش از هر چیز، مردم را مد نظر قرار داد. باید پدر و مادر و برادر و خواهر خودمان را در نظر بگیریم و به این فکر کنیم که اگر کسی از نزدیکان‌مان توی یکی از این بیمارستان‌ها گرفتار شود، کسی به دادش می‌رسد؟ اگر خودمان توی بیمارستانی به علتی بستری باشیم و ندانند که خبرنگار سلامت هستیم، کیفیت و کمیت خدمات را چطور ارزیابی می‌کنیم؟

خبرنگاری در حوزه سلامت، مثل حوزه‌های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی نیست؛ مستقیم با جانِ آدمی سر و کار دارد. مستقیم به روح و روان بر می‌گردد. مستقیم به قلب نشانه می‌رود تیری که در تاریکی رها می‌شود را. این اتفاق ساده‌ای نیست که چشم بر هم بگذاری و نبینی ضعف‌ها را. نمی‌توان قلم را نچرخاند و مشکل و کاستی را ندید و ننوشت. نمی‌توان به تهدید فلان اول شخص روابط عمومی سکوت کرد؛ چون این سکوت به جانِ پدر یا مادر یا برادر یا خواهرت تمام می‌شود. نمی‌توان منافع شخصی را توی حوزه سلامت دید و همه چیز را فدا کرد. نمی‌توان منافع شخصی فلان شرکت داروسازی یا تجهیزات پزشکی را مد نظر قرار داد یا میز فلان مدیرکل و مدیرعامل و وزیر را!

حوزه سلامت، عجیب و غریب‌ترین حوزه خبری ایران است. حوزه‌ای که خبرنگارهای پای کارش زیاد نیستند؛ اما خوش‌فکر هستند و دغدغه دارند. نمی‌شود تک تک این آدم‌ها را تطمیع کرد و خرید یا قلم‌شان را به زور تصاحب کرد. شاید برخی بیشتر به فکر جیب‌شان باشند تا مردم و البته همکاران خبرنگارشان، اما در حوزه سلامت خبرنگارهایی را شناختم که دغدغه اول‌شان، مردم هستند و خانواده‌ها.

توصیه می‌کنم، تاکید می‌کنم، پیشنهاد می‌دهم به روابط عمومی‌های مختلف زیر مجموعه حوزه بهداشت و درمان، از دولتی تا صنفی، قدر این خبرنگاران را بدانید. این‌ها دغدغه دارند، نگران هستند، قلب‌شان با مردم‌شان می‌تپد و جیب‌شان خالی‌تر از آن‌هایی است که به شما مشاوره‌های غیرسودمند می‌دهند. قدر این خبرنگارها را بدانید که دارند با انتقادهای اندک و با حجب و حیای‌شان، مسیر درست را نشان‌تان می‌دهند. شمشیرتان را قلاف کنید و به حرف‌های‌شان گوش کنید. هرچند هستند کسانی که آب در آسیاب دشمن می‌ریزند؛ اما این شامل همه نمی‌شود. تک تک این خبرنگاران و البته باسابقه‌ترین‌ها و پای کارترین‌ها، کارشناسان سلامت هستند که می‌شود از فکر و کمک‌شان سود بُرد.

روز خبرنگار را به تمام همکاران خبرنگار حوزه سلامت تبریک می‌گویم و امیدوارم سال بهتری شروع کنیم و مرداد سال آینده حال خودمان و مردم کشورمان بهتر از حالا باشد و بیشتر از همیشه حداقل خودمان به خودمان رحم کنیم!

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News//10278
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان