معاون درمان وزارت بهداشت:

انرژی اتمی سهم احداث اورژانس هسته‌ای بوشهر را پرداخت کند

انرژی اتمی سهم احداث اورژانس هسته‌ای بوشهر را پرداخت کند
تاريخ:هجدهم مرداد 1397 ساعت 13:24   |   کد : 10286   |   مشاهده: 1010
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: برای سرعت بخشی در روند احداث ساختمان اورژانس هسته‌ای بوشهر، سازمان انرژی اتمی نسبت به پرداخت سهم خود اقدام کند.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، قاسم جان بابایی در نشست با استاندار بوشهر گفت: با کمک و حمایت استانداری بوشهر توافق سه جانبه‌ای بین استانداری بوشهر، وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی برای احداث اورژانس هسته‌ای بوشهربه امضا رسیده است.

وی افزود: بر این اساس استانداری بوشهر تاکنون 50 میلیارد ریال و وزارت بهداشت نیز دو سوم سهم خود را پرداخت کرده و سازمان انرژی اتمی نیز باید سهم خود را دراین پروژه پرداخت کند.

جان بابایی گفت: با توجه به این‌که اورژانس هسته‌ای بوشهر به لحاظ موقعیت حساس استان بوشهر به نام انرژی هسته‌ای بنا گذاشته شده سازمان انرژی اتمی باید در این خصوص جدی‌تر عمل کند.

وی با اشاره به پیش‌رفت فیزیکی پنج درصدی بیمارستان 160 تخت‌خوابی بوشهر افزود: سازمان برنامه و بودجه باید منابع اختصاصی برای این پروژه تعریف کند.

معاون وزیر بهداشت بیان کرد: با توجه به میزان ذخایر و حضور وزارت نفت و سازمان انرژی اتمی در استان بوشهر در راستای مسئولیت اجتماعی باید به روند احداث این پروژه کمک کنند.

وی در خصوص کلینیک ویژه شهر برازجان گفت: روند احداث این کلینک 85 درصد پیش‌رفت فیزیکی دارد. با توجه به وضعیت نامناسب مرکز دیالیز شهر برازجان تلاش می‌شود به این مرکز رسیدگی‌های لازم در بخش تجهیزات انجام شود.

جان بابایی در خصوص روند اجرای بیمارستان برازجان یادآور شد: پیش‌رفت فیزیکی پنج تا 10 درصدی بیمارستان این شهر مناسب نیست.

معاون درمان وزارت بهداشت اضافه کرد: با توجه به این‌که اعتبار احداث بیمارستان برازجان از محل اعتبارات حوادث و بلایا تامین می‌شود، سازمان برنامه و بودجه باید برای سرعت بخشی در روند اجرای این پروژه اقدام کند.

وی بدون اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز احداث بیمارستان برازجان گفت: وزارت بهداشت توان تامین اعتبار این پروژه را ندارد.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: کارهای خوبی در طول دولت یازدهم و دوازدهم در حوزه سلامت استان بوشهر انجام شده، اما به لحاظ محرومیت‌های به جامانده از گذشته هنوز این استان در خصوص بهداشت و درمان نسبت به کشور دارای عقب ماندگی‌هایی است که باید برطرف شود.

جان بابایی اضافه کرد: تکمیل، بهره برداری و تجهیز 2 کلینیک ویژه برای ارائه خدمات سرپایی در برازجان و خورموج تا پایان سال، احداث یک کلینیک در بوشهر با همکاری بخش خصوصی، افزایش 40 تخت بیمارستانی و تکمیل و تجهیز آی سی یو بیمارستان خورموج و احداث و تجهیز بخش‌های ویژه در کنگان و سرعت بخشی در روند اجرای فاز دوم بیمارستان اهرم از جمله برنامه‌های بهداشتی و درمانی استان بوشهر است.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1 /10286
Share

برچسب ها :  ایران پزشک , بوشهر
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان