معاون سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:

علت انجام 1248 سقط جنین در سال گذشته

علت انجام 1248 سقط جنین در سال گذشته
تاريخ:هجدهم مرداد 1397 ساعت 15:39   |   کد : 10290   |   مشاهده: 822
معاون توسعه پیش‌گیری سازمان بهزیستی کشور از انجام ۱۲۴۸ سقط جنین ناشی از معلولیت شدید در سال ۹۶ خبر داد.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایسنا، فاطمه عباسی با اشاره به اقدامات سازمان بهزیستی در پیش‌گیری از معلول‌زایی گفت: هزینه نگهداری هر معلول به شکل ماهیانه دو میلیون تومان است که این رقم در طول یک سال برای دولت نزدیک به ۲۴ میلیون تومان هزینه در بردارد.

وی با بیان این‌که میانگین عمر هر معلول شدید نزدیک به ۱۷ سال است، اظهار کرد: به این ترتیب با تولد هر کودک معلول هزینه زیادی به دولت وارد می‌شود. این در حالی‌ست که با انجام غربالگری ژنتیک و با هزینه بسیار کمتر می‌توان از تولد کودکان معلول پیش‌گیری کرد.

معاون توسعه پیش‌گیری سازمان بهزیستی کشور در ادامه تاکید کرد: صرف نظر از هزینه مالی که به دنبال تولد هر کودک معلول به جامعه وارد می‌شود، نباید آسیب‌های عاطفی و اجتماعی وارد شده به خانواده این کودک و به ویژه مادر کودک را فراموش کرد.

عباسی با بیان این‌که در سال گذشته ۱۲۴۸ سقط جنین ناشی از معلولیت شدید انجام شده،‌ گفت: هر فردی که به مراکز مشاوره ژنتیک سازمان بهزیستی مراجعه کرده، پس از انجام مشاوره حین بارداری و انجام آزمایش در صورت شناسایی مشکل برای سقط جنین ارجاع شده است. این افراد بعد از انجام آزمایش‌ها، تشخیص پزشک و تایید پزشکی قانونی برای سقط جنین به پزشک مربوطه مراجعه کردند.

وی در ادامه اظهار کرد: در صورتی که این افراد نیاز مالی داشته باشند از سوی سازمان بهزیستی برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مورد حمایت قرار می‌گیرند و از کمک هزینه‌های درمانی بهره‌مند می‌شوند.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1/10290
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان