پرستارانی که باید پروانه صلاحیت حرفه‌ای بگیرند

پرستارانی که باید پروانه صلاحیت حرفه‌ای بگیرند
تاريخ:هجدهم مرداد 1397 ساعت 16:45   |   کد : 10292   |   مشاهده: 1037
نایب رییس شورای عالی نظام پرستاری، واگذاری امور اجرایی صدور پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاری به سازمان صنفی پرستاران را یک گام در مسیر ارتقای حرفه پرستاری دانست.
به گزارش ایران پزشک، سید رضا مظلوم با اشاره به واگذاری اعطای صلاحیت حرفه‌ای به سازمان نظام پرستاری گفت: وزارت بهداشت با همکاری معاونت پرستاری وزات‌خانه، اعطای صلاحیت حرفه‌ای به پرستاران را به سازمان نظام پرستاری واگذار کرد که همانند سایر سازمان‌ها اعطای این پروانه نیز توسط سازمان صنفی پرستاری انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری آزمون دریافت صلاحیت حرفه‌ای اظهار کرد: در حال حاضر دو گروه از پرستاران باید اقدام به دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای کنند؛ پرستارانی که مشغول کار هستند و سابقه کاری دارند و فارغ التحصیلانی که به تازگی دوره کارشناسی خود را به اتمام رساندند.

نایب رییس شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: پرستارانی که سابقه کار دارند می‌توانند با ارائه مدارک آموزش ضمن خدمت و آموزش‌های مداوم با حدود ۱۲۵ امتیاز در پنج سال گذشته از طریق آموزش مداوم، مجوز صلاحیت حرفه‌ای خود را اخذ و فارغ التحصیلان نیز طبق آیین نامه صلاحیت حرفه‌ای باید در آزمون شرکت کنند و پس از قبولی در آزمون می‌توانند مشغول به کار شوند.

وی در خصوص طراحی آزمون صلاحیت حرفه‌ای گفت: طراحی این آزمون و سوالات توسط بورد پرستاری انجام می‌شود و اجرای آن توسط سازمان نظام پرستاری خواهد بود. این آزمون همان مهارت‌هایی است که دانشجویان در دوره کارشناسی و کارآموزی خود تاکنون فرا گرفتند؛ بنابراین اگر مهارت‌ها را به درستی آموزش دیده باشند، دغدغه یا نگرانی برای اخذ صلاحیت حرفه‌ای نخواهند داشت.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1/10292
Share

برچسب ها :  ایران پزشک , پرستاری
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان