سومین بیمار هم از ایدز نجات یافت

سومین بیمار هم از ایدز نجات یافت
تاريخ:شانزدهم اسفند 1397 ساعت 13:14   |   کد : 11188   |   مشاهده: 7505
در حالی که ۱۲ سال بین اولین تجربه زدودن ویروس اچ‌ آی‌ وی از بدن یک بیمار با دومین نمونه از این کار فاصله افتاد، حالا تنها دو روز بعد از دومین موفقیت در این زمینه به نظر می‌رسد سومین بیمار نیز درمان شده است.
به گزارش ایران پزشک، ۱۲ سال پیش گزارش شد که عفونت اچ‌ آی‌ وی از بدن یک بیمار پاک شده و چند روز پیش نیز اعلام شد که این درمان روی یک بیمار دیگر جواب داده است.

بر اساس گزارش ایسنا، حالا تنها دو روز پس از این‌که پزشکان ادعا کردند دومین بیمار مبتلا به HIV از این ویروس رها شده، یک تیم تحقیقاتی دیگر می‌گوید که این عفونت را از بدن یک بیمار سوم پاک کرده است و این احتمال وجود دارد که چهارمین و پنجمین بیمار نیز به زودی درمان شوند.

یک تیم از محققان هلندی اعلام کردند که توانستند ایدز را در بدن یک بیمار درمان کنند. این بیمار نیز تحت همان نوع پیوند مغز استخوان انجام گرفته در دو بیمار قبلی قرار گرفته است.

آنه‌ماری ونسینگ، از محققان مرکز پزشکی دانشگاه اوترخت می‌گوید: در حال حاضر سه ماه پس از مصرف داروهای ضد ویروسی، بیوپسی‌ها از روده و غدد لنفاوی بیمار هیچ عفونت HIV را نشان نمی‌دهند.

هنوز خیلی زود است که بگوییم بیمار سوم یا هر بیمار دیگری واقعا درمان شده است یا خیر. با وجود گذشت دوازده سال پس از اعلام پاک سازی اولین بیمار از HIV هنوز نمی‌توان مطمئن بود که این ویروس در حالت غیر قابل شناسایی در بدن وی مخفی نشده باشد.

خاویر مارتینز پیکادو، از موسسه تحقیقاتی IrsiCaixa بارسلونا می‌گوید: در حال حاضر دو بیمار دیگر تحت پیوند مغز استخوان قرار گرفتند و هنوز در حال استفاده از داروهای ضد ویروسی هستند و امیدواریم تا بدن این دو بیمار نیز پاک سازی شود.

بر اساس گزارش فیوچریسم، اگر این دو بیمار مانند سه بیمار دیگر به درمان واکنش دهند، به طوری که ویروس اچ‌ آی‌ وی به طور کامل از بدن آن‌ها ریشه‌کن شود، هنگامی که مصرف داروهای ضد ویروسی را متوقف کنند، امید جامعه پزشکی به درمان این بیماری مهلک را افزایش می‌دهند و محققان می‌توانند با اعتماد به نفس بیشتری بگویند که درمان ایدز را پیدا کردند.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1 /11188
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان