وزیر بهداشت:

اعتلای علوم پزشکی مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است

اعتلای علوم پزشکی مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است
تاريخ:سی و يکم فروردين 1398 ساعت 00:09   |   کد : 11379   |   مشاهده: 6337
وزیر بهداشت در پیامی به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی تاکید کرد: داده‌ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.
به گزارش ایران پزشک، سعید نمکی در این پیام به مناسبت روز علوم آزمایشگاهی نوشت: سی‌ام فروردین ماه، زاد روز حکیم جرجانی فرصتی ارزشمند برای تجدید قدردانی از زحمات و خدمات جامعه بزرگ آزمایشگاهیان کشور است، چه آنهایی که در میدان ارائه خدمات بالینی حاضرند و چه عزیزانی که عرصه آموزش و پژوهش در علوم پایه پزشکی و آزمایشگاهی را انتخاب کرده اند.

وی ادامه داد: در جهان امروز، داده ها و اطلاعات علوم آزمایشگاهی در حوزه سلامت، جایگزینی ندارد و هرگونه اعتلای علوم پزشکی و سلامت، مستلزم پیوستگی و هم افزایی علوم پایه و بالینی است.

وزیر بهداشت نوشت: در این راستا لازم است به زحمات و دشواری های کارشناسان و متخصصین علوم آزمایشگاهی برای تولید و دسترسی به داده های سلامت، رعایت استانداردهای استخراج و تولید و از همه مهمتر، ریسک و تهدیدات احتمالی شغلی اشاره کرد.

نمکی در این پیام ضمن گرامی داشت این مناسبت، روز علوم آزمایشگاهی را به اساتید، کارشناسان و دانشجویان علوم آزمایشگاهی در سراسر کشور تبریک گفت و تلاش‌های آن‌ها را ارج نهاد.

وی ابراز امیدواری کرد: این روز، آغازی برای بهبود همه جانبه علوم آزمایشگاهی و توفیق خدمت روزافزون برای این گروه از همکاران باشد.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1/11379
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان