تحلیل اطلاعات شرکت‌های بیمه با استفاده از فناوری رایانش ابری

تحلیل اطلاعات شرکت‌های بیمه با استفاده از فناوری رایانش ابری
تاريخ:هشتم مرداد 1398 ساعت 12:10   |   کد : 11771   |   مشاهده: 10607
موسسه آمریکایی پونیمون اعلام کرد که از فناوری رایانش یا پردازش ابری به عنوان ابزاری پرطرفدار که از رایانه‌های درون یک شبکه برای انجام کارهای سنگین استفاده می‌کند می‌توان در راستای ذخیره، تجزیه و تحلیل اطلاعات شرکت‌های بیمه از جمله بیمه‌های درمانی بهره ببرد.
به گزارش ایران پزشک به نقل از آی هینا، موسسه آمریکایی پونیمون فناوری رایانش ابری موجب شده که مراقبت‌های بهداشتی به سمت معماری‌های انعطاف پذیرتری در حوزه فناوری اطلاعات حرکت کند. از مزایای فناوری ابری می‌توان به انعطاف پذیری در استفاده از منابع، پرداخت هزینه برای آن مقدار از منابع که مصرف می‌کنید و همچنین دسترسی کامل به منابع اشاره کرد.

ذخیره سازی اطلاعات از طریق فناوری ابری به بیماران اجازه می‌دهد تا ضعف‌های سیستم‌های سنتی ذخیره سازی اطلاعات را از بین ببرند و این در حالی است که فرایندهای سنتی ممکن است به اشتباهات جبران ناپذیر یا از دست رفتن اطلاعات ختم شود.

ظرفیت جلوگیری از نابودی اطلاعات و امکان تجزیه و تحلیل آنان از طریق فناوری ابری می‌تواند کمک بزرگی برای بیمه‌گران باشد.

بر اساس گزارش موسسه آمریکایی پونیمون که در زمینه امنیت اطلاعات فعالیت دارد، استفاده از این فناوری در حوزه مراقبت‌های بهداشتی به ویژه در زمینه تهیه اطلاعات مدت زمان اعتبار دفترچه یا کارت‌های بیمه درمانی و ارزیابی مشکلات ناشی از قراردادهای بیمه‌ای و مراکز طرف قرارداد بسیار کارآمد است.

موسسه پونیمون اعلام کرد که اگر فناوری ابری را به عنوان پاشنه آشیل بیمه‌های درمانی بدانیم، بانک اطلاعاتی جامعی از اطلاعات مراقبت‌های بهداشتی در اختیار خواهد بود که دسترسی به الگوهای اطلاعاتی مورد نیاز بیمه گذاران و بیماران را سهل و قابل جست‌وجو خواهد کرد و این امر تنها با سرمایه گذاری در حوزه فناوری اطلاعات محقق می‌شود. برای مثال، سیستم مدیریت ارتباط با بیماران با استفاده از فناوری ابری می‌تواند به بیمه گذاران در فراهم آوردن بستری مناسب به منظور ارزیابی همپوشانی اطلاعات بیمه‌ای، پرونده‌های سلامت و ابزارهای تعامل بیشتر با بیمار کمک کند.

این نوع برنامه‌ها در بستر فناوری ابری طراحی شده تا دسترسی بیماران به ارائه مجوز و اطلاعات اولیه برای استفاده از یک روش جراحی یا اطلاعات دقیق و به موقع در خصوص هزینه‌های قابل پرداخت برای مراقبت‌های بهداشتی را راحت‌تر کنند.

بر اساس گزارش محققان، فناوری ابری می‌تواند در حوزه بهداشت و درمان بیشترین استفاده را داشته باشد. البته در مورد موضوع امنیت اطلاعات و مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی بیماران و نحوه نگهداری آن اطلاعات، ترس‌های زیادی در فناوری ابری وجود دارد، زیرا اطلاعاتی در خصوص سلامت شخصی و نیز اطلاعات واضحی از زندگی شخصی بیماران مثل آدرس بیمار و غیره وجود دارد.

موسسه امنیت اطلاعات پونیمون اعلام کرده که از ویژگی‌های جذاب فناوری ابری، کنترل‌های امنیتی آن است که شامل سرویس‌های امنیتی نظام دهی شده است که از حملات سایبری، رمزگذاری اطلاعات، کنترل دسترسی و ورود به سیستم، پشتیبان گیری داخلی و غیره محافظت می‌کند. در مورد مراقبت‌های بهداشتی، بیمه‌های درمانی می‌توانند در قرارداد خود مسائل مربوط به کنترل اطلاعات و زیرساخت‌های امنیت آن را پوشش دهند.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1 /11771
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان