نماینده مردم سمیرم در مجلس:

انتظارات از طرح پزشک خانواده هنوز برآورده نشده است

انتظارات از طرح پزشک خانواده هنوز برآورده نشده است
تاريخ:نوزدهم مرداد 1397 ساعت 17:27   |   کد : 10294   |   مشاهده: 1052
نماینده مردم سمیرم در مجلس گفت: انتظاراتی که از اجرای طرح پزشک خانواده داشتیم برآورده نشده و هم اکنون در بسیاری از مناطق کشور بیماران با مشکلاتی مواجه هستند.
به گزارش ایران پزشک به نقل از خانه ملت، اصغر سلیمی درباره وضعیت اجرای طرح پزشک خوانواده و نظام ارجاع گفت: اجرای طرح پزشک خانواده در بسیاری از کشورهای پیش‌رفته موفقیت آمیز بوده؛ زیرا زیرساخت‌های اجرای آن به درستی دیده شده است. ارزیابی‌هایی که از اجرای طرح پزشک خانواده در کشور شده نشان دهنده عدم موفقیت اجرای طرح در عمل است و همین امر موجب گلایه‌مندی مردم و برخی از پزشکان این طرح شده است.

نماینده مردم سمیرم در مجلس اظهار کرد: متاسفانه انتظاراتی که از اجرای طرح پزشک خانواده داشتیم برآورده نشده و هم اکنون در بسیاری از مناطق کشور بیماران با مشکلاتی مواجه هستند. انتظار داریم پزشکان، بیماران را در این مسیر هدایت کنند که متاسفانه برخی از پزشکان کوتاهی کردند.

وی افزود: به دلیل کمبود پزشک و امکانات در مناطق دور افتاده، ممکن است برخی از این مناطق چند روز را بدون پزشک بگذرانند و مجبور شوند برای مراجعه به پزشک متخصص از روستا خارج شوند که در این صورت با مشکلاتی مواجه می‌شوند. به عنوان مثال بیماران زمانی می‌توانند به پزشکان مراجعه کنند که از قبل وقتی برای آنان تعیین شده باشد و اگر بیماری خارج از وقت تعیین شده با مشکلی مواجه شود و به پزشک مراجعه کند نمی‌تواند از مزایای پزشک خانواده بهره‌مند شود.

سلیمی گفت: مراجعه به برخی از پزشکان متخصص نیز مشکلات مختلفی برای بیماران ایجاد کرده است؛ از جمله آزمایش‌ و نسخه‌های متعدد که با حد مناسب و استاندارد فاصله زیادی دارد. در نتیجه با توجه به مشکلات مختلف و عدم وجود زیر ساخت مناسب‌، نبود اعتبار و امکانات بعید است طرح نظام پزشک خانواده به زودی به نتیجه مطلوب برسد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بهتر است در دانشگاه‌ها واحدهای درسی در رابطه با سیستم ارجاع و پزشک خانواده وجود داشته باشد تا فارغ التحصیلان اطلاعات کافی از این طرح و اجرای آن داشته باشند. اگر طرح پزشک خانواده به نتیجه دلخواه و مطلوب وزارت بهداشت برسد قطعا در حوزه سلامت و بهداشت به موفقیت بزرگ و منزل‌گاه خوبی خواهیم رسید.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1/10294
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان