آن‌چه باید درباره قرمزی چشم بدانید

آن‌چه باید درباره قرمزی چشم بدانید
تاريخ:سيزدهم تير 1398 ساعت 22:19   |   کد : 11674   |   مشاهده: 20978
قرمزی چشم، آزردگی سفیدی چشم و پلک است که باعث می‌شود چشم قرمز یا صورتی رنگ شود. این موضوع می‌تواند ناشی از ضربه، حساسیت، عفونت یا دلایل دیگری باشد. یکی از دلایل شایع قرمزی چشم، عفونت پلک و سفیدی چشم است.
به گزارش ایران پزشک، یکی از شایع‌ترین علت‌های قرمزی چشم التهاب ملتحمه یا کونژکتیویت است. التهاب ملتحمه یا کونژکتیویت شایع‌ترین بیماری چشمی است و شدت آن از یک پرخونی خفیف همراه با اشک ریزش تا حالت شدید آن همراه با ترشح فراوان چرک، متفاوت است.

قرمزی چشم برجسته‌ترین علامت بالینی در کونژکتیویت است. این بیماری به راحتی از فردی به فرد دیگر سرایت می‌کند.

برای پیشگیری از سرایت عفونت، شستن کامل دست‌ها هم توسط فرد مبتلا و هم توسط مراقب سلامت بسیار مهم است. اغلب هنگامی که فردی به قرمزی چشم مبتلا می‌شود، اشک ریزش بیشتری پیدا می‌کند که این امر چشم را هنگام برخاستن از خواب ناراحت و دلمه‌دار می‌کند. در این صورت چشم را با حوله‌ای آغشته به آب گرم که روی چشم می‌گذارید با ملایمت پاک کنید. یک ساعت بعد دوباره چشم را بررسی کنید. اگر تشرح دلمه‌ای چشم اندک باشد، احتمالا علت آزردگی چشم عفونت ویروسی است.

اگر ترشح زیاد چرکی یا رشته رشته در چشم شکل گرفته، علت احتمالا باکتریایی است. کونژکتیویت آزاردهنده است، ولی نباید خیلی دردناک باشد. اگر درد زیادی وجود دارد، باید به چشم پزشک مراجعه کرد.

در فصل‌های آلرژی (از بهار تا پاییز)، قرمزی چشم خارش دار اغلب واکنشی آلرژیک محسوب می‌شود تا کونژکتیویت عفونی.

علائم قرمزی چشم شامل تورم پلک، خارش، چشم دلمه دار یا چرکی، احساس بودن شن در چشم، آب ریزش زیاد، احساس خراشیدگی یا سوزش، احساس پر بودن دور چشم‌ها و ترس از نور است. این نشانه‌ها در یک یا هر دو چشم قابل مشاهده است.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1/11674
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان