بیماری
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت گفت: ارائه خدمات به بیماران دچار مشکلات روانی همانند سایر بیماران است و این افراد می‌توانند تحت پوشش سازمان بیمه سلامت قرار گرفته و از دفترچه بیمه سلامت استفاده کنند.
مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در توییتر خود نوشت: تعداد موارد جدید ابتلا به سل در سال‌های اخیر به طور پیوسته در حال کاهش است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال و سال آینده می‌خواهیم در جمهوری اسلامی ایران، ریشه کنی مالاریا را جشن بگیریم و کل این تجربه را برای کنترل و حذف مالاریا در اختیار سودان قرار می‌دهیم.
رییس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: این عالی است که بتوانیم ۹۸ درصد داروها را در ایران تولید کنیم تا نیازی به واردات دارو نباشد که این موضوع به زیرساخت‌های موجود مربوط می‌شود.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ایران توانست ۱۰ روز پیش، گواهینامه حذف سرخک را از سازمان جهانی بهداشت دریافت کند و این در حالی است که در ۶ ماهه ابتدایی سال میلادی جاری در اروپا و آمریکا بیش از ۹۰ هزار نفر به سرخک مبتلا شدند.
رییس جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت یازدهم و دوازدهم از سال 2013 تاکنون و در طول این 6 سال، همه تلاش و افتخارش این بوده که به عنوان دولت سلامت و محیط زیست باشد و کاری که این دولت برای سلامت و محیط زیست در این 6 سال انجام داد قابل مقایسه با گذشته نیست.
وزیر ورزش و جوانان گفت: باور جدی داریم که اگر در مسیر توسعه اجتماعی و انسانی، سرمایه‌گذاری برای سلامت جسم و روح مردم انجام شود، یک چندم سرمایه‌گذاری برای درمان آنها خواهد بود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروزه گرفتار چالش بیماری‌های غیرواگیر هستیم که نیازمند تغییر الگوی زندگی است و یکی از عوامل این تغییر ورزش همگانی است.
رییس دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: برای اجرای پویش کنترل فشار خون در ایران بسیار خرسندم، زیرا یکی از منحصر به فردترین پویش‌های اجتماعی و اقدامات انجام شده در زمینه کنترل بیماری‌های غیرواگیر بود و به اجرای موفق آن در ایران افتخار می‌کنیم.
مسئول تیم بهداشت محیط مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌ احمر در نجف اشرف از انجام تمهیدات بهداشتی لازم برای زائران ایرانی اربعین در این شهر خبر داد و گفت: یکی از وظایف تیم‌های بهداشت محیط پیگیری و رصد طغیان‌های بیماری ناشی از آب و غذا است.
رییس دفتر منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران، برنامه‌ها و اقدامات نوآورانه‌ای صورت گرفته که به سیاستگذاران این امکان را می‌دهد تا برنامه ریزی بهتری برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر انجام دهند.
وزیر بهداشت گفت: از جمله برنامه‌هایی که در دست داریم، کنترل بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت است. همچنین در حال حاضر به دنبال یافتن نقاط هایپراندمیک بوده و برنامه بیماری‌های منتقله بین انسان و حیوان و اچ آی وی نیز جزو طرح‌های ملی ما است.
مشاور عالی معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: با توجه به افزایش اختلالات رشدی در سال‌های اخیر باید نسبت به عوامل و ریشه‌های بروز این پدیده نگاه جدی‌تری داشته باشیم.
مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی گفت: تهیه برنامه ملی اختلالات اوتیسم از سه سال پیش آغاز شده است و در حال حاضر این برنامه تهیه شده و اجرای آزمایشی آن از اول آبان ۹۸ در نجف آباد شروع می‌شود.
رئیس انجمن غدد و متابولیسم کودکان ایران گفت: برای تشخیص بیماری‌های متابولیک به امکاناتی نیاز است که برای این موضوع آزمایشگاه متابولیک مرکز رشد و تکامل فراهم شده و در حال حاضر در روز سوم تولد با یک قطره خون می‌توانیم ۵۲ نوع بیماری متابولیکی را تشخیص دهیم.
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات اجتماعی و فرهنگی گفت: مهمترین راه حل در زمینه جلوگیری از ابتلا به ایدز، آموزش است. زیرا جهان به این نتیجه رسیده که هرچقدر آگاهی در این زمینه بالاتر برود، ابتلا به ایدز و پیامدهای آن کمتر است.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: کسب گواهینامه حذف سرخک از سازمان جهانی بهداشت دستاورد بسیار مهم و بی نظیری محسوب می‌شود، اما حفظ این دستاورد از کسب گواهینامه آن بسیار مهم‌تر است.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: مهمترین اقدام جهت مقابله با شایعه‌های منتشر شده جهت تخریب شبکه بهداشت کشور، شفاف سازی و بالا بردن سواد سلامت جامعه است. این شایعه‌ها نشان می‌دهد سطح سواد سلامت مردم در زمینه ایدز پایین است و رسانه‌ها باید در این زمینه بیشتر کار کنند.
معاون وزیر بهداشت در پیامی نوشت: در یکی از روستاهای لردگان بعد از تشخیص چند مورد ابتلا به اچ آی وی، ضمن ارائه آموزش به مردم، دسترسی به اقدامات تشخیصی فراهم شد. موارد جدید شناسایی شده، سریعا تحت مراقبت و درمان قرار گرفته‌اند. راه‌های انتقال کاملأ مشخص و به اطلاع بیماران رسیده و از آنجا که جزو حریم خصوصی بیماران است، به هیچ وجه قابل انتشار نیست.
وزیر بهداشت در پی انتشار اخبار شیوع ایدز در یکی از روستاهای لردگان گفت: بهورز زحمت کش روستای چنارمحمودی مورد اتهام قرار گرفت و پاسخ ما این است که سرنگ آلوده، عامل شیوع این بیماری نیست و عوامل را شناسایی کرده‌ایم. مردم شریف و پاکیزه آن منطقه بی دلیل از راه‌هایی به این ویروس آلوده شده‌اند که هیچ گناه و تقصیری ندارند.
انتها123456