انتقال خون
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: خودمراقبتی اهداکنندگان خون و ارتقای سطح دانش و آگاهی و فرهنگ سازی در این زمینه می‌تواند کیفیت زندگی اهداکنندگان خون و جامعه را افزایش دهد.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: اهداکنندگان خون یاران ما هستند و انتظار داریم در کنار اهدای خون مستمر، تبلیغ کنندگان و پیام رسان فرهنگ اهدای خون در جامعه باشند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی علی اکبر پورفتح‌اله را در سمت مدیرعاملی سازمان انتقال خون کشور ابقا کرد.
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: بیشترین میزان رشد اهدای خون در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان‌های کرمانشاه، البرز و قزوین بوده است.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: مردم پایتخت می‌توانند در روزهای پیش رو که به مناسبت‌های سال روز ارتحال امام خمینی (ره) و عید سعید فطر تعطیل است، با حضور در مراکز اهدای خون به یاری بیماران بشتابند و خون اهدا کنند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان امسال، شاهد افزایش ۲۶ درصدی اهدای خون هموطنان روزه دار در اقصی نقاط کشور بودیم.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم تهران تا بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون حدود ۱۳ هزار واحد خون از اهداکنندگان خون دریافت کردیم و در اولین شب از لیالی قدر بیش از ۹۵۰ واحد خون و ۷۱ واحد پلاسما توسط مردم اهدا شد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون از کاهش میزان اهدای خون در کشور در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت اهدای خون اگرچه کاهش داشته، اما قابل مدیریت است.
اداره کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: همه مراکز اهدای خون پایتخت در ماه مبارک رمضان به منظور اهدای خون همشهریان برای کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن فعال هستند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: طی تعطیلات نوروز سال جاری 48 هزار و 549 واحد خون اهدا شد که بیشترین میزان اهدای خون در استان‌های تهران، خراسان رضوی، مازندران و فارس انجام شده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بخشی از محموله‌های خون به کمک شبکه ملی خون‌رسانی امروز به انتقال خون سیستان و بلوچستان تحویل داده شده است.
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: ذخایر خونی استان در وضعیت بحرانی قرار دارد. کاهش مراجعان در اسفند ماه برای اهدای خون زنگ خطر جدی برای سلامت و تامین خون سالم در سیستان و بلوچستان را به صدا در آورده است.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: با تمهیدات اندیشیده شده در حال حاضر میزان ذخیره خون در تمامی مراکز انتقال خون در سراسر کشور بسیار خوب و به طور متوسط 6 برابر مصرف روزانه است.
پژوهشگران دانشگاه واشنگتن ایالات متحده آمریکا موفق به توسعه دستگاهی شده‌اند که توسط آن تنها در عرض چند دقیقه می‌توانند میزان عملکرد پلاکت خون را ارزیابی کنند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در سال 97 بیش از ۲ میلیون و 600 هزار نفر برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که از این تعداد، ۲ میلیون و 100 هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.
مدیرعامل سازمان انتقال خون در یادداشتی به فعالیت‌های اخیر این سازمان در راستای تهیه خون سالم برای بیماران اشاره و بر بهینه سازی مصرف خون و کمک به چرخه اقتصاد سلامت تاکید کرد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: آمار مراجعه کنندگان اهدای خون در اسفند ماه کم می‌شود و این موضوع به علت گرفتاری‌های مردم در هفته‌های آخر سال مانند ترافیک، خانه تکانی، خرید عید و مواردی ‏از این دست است.‏
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: بزرگ‌ترین اجتماع طایفه‌ای برای اهدای خون با حضور طوایف شیعه و سنی سیستان و بلوچستان در مرکز انتقال خون زاهدان برگزار شد.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بررسی آمار اهدای خون و شاخص‌های آن در استان سمنان نشان می‌دهد اهدای مستمر در این استان از سایر استان‌ها پیشی گرفته و به مرز 80 درصد رسیده است.
1234