انتقال خون
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در حال حاضر ۶۰ درصد داروهای مشتق از پلاسما با پلاسمای ایرانی تامین می‌شود و ۲۰۰ هزار لیتر پلاسما برای تبدیل به داروهای مشتق از پلاسما تامین شده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در حال حاضر در ۱۵ استان امکان اهدای مستقیم پلاسما وجود دارد و باید توجه داشت در تامین پلاسما از اهدای کامل خون، میزان هدر روی پلاسما زیاد است، از همین رو باید اهدای مستقیم پلاسما و پلاکت ترویج شود.
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: برنامه نذر خون از ماه محرم آغاز شده و تا پایان ماه صفر ادامه دارد. در شب و روز تاسوعا و عاشورای امسال 34 هزار و 527 نفر در کشور خون اهدا کردند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: نیاز به خون و فرآورده‌های آن همیشگی است و مختص به زمان خاصی نیست، اما با توجه به نوع‌دوستی مردم و طرح نذر خون که چندسالی است در ایام محرم برگزار می‌شود، جوانان عزادار حسینی از اهدای خون استقبال می‌کنند.
انتقال خون استان تهران اعلام کرد که ۸ مرکز اهدای خون در تهران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی آماده خدمت رسانی به عشاق ابا عبدالله حسین خواهند بود.
مدیرعامل سازمان انتقال خون نوشت: سال گذشته میزان مشارکت جامعه پزشکی در اهدای خون و تامین نیاز بیماران به خون و فرآورده‌های آن، حدود ۱۶ درصد کل جامعه فهیم پزشکی و متخصصان بود که یکی از افتخارات بزرگ در حس نوع دوستی و مشارکت اجتماعی این سرمایه‌های ارزنده کشورمان است.
نظام مراقبت از خون یا هموویژیلانس از سال ۱۳۸۸ در ایران آغاز به کار کرد و تا پایان سال ١٣٩٧ حداقل در ٧٩٥ مرکز درمانی کشور استقرار یافت. در این رابطه با مشاور مدیرعامل سازمان انتقال خون در امور فنی به گفت‌وگو نشستیم.
مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: خودمراقبتی اهداکنندگان خون و ارتقای سطح دانش و آگاهی و فرهنگ سازی در این زمینه می‌تواند کیفیت زندگی اهداکنندگان خون و جامعه را افزایش دهد.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: اهداکنندگان خون یاران ما هستند و انتظار داریم در کنار اهدای خون مستمر، تبلیغ کنندگان و پیام رسان فرهنگ اهدای خون در جامعه باشند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی حکمی علی اکبر پورفتح‌اله را در سمت مدیرعاملی سازمان انتقال خون کشور ابقا کرد.
سخنگوی سازمان انتقال خون کشور گفت: بیشترین میزان رشد اهدای خون در دو ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان‌های کرمانشاه، البرز و قزوین بوده است.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: مردم پایتخت می‌توانند در روزهای پیش رو که به مناسبت‌های سال روز ارتحال امام خمینی (ره) و عید سعید فطر تعطیل است، با حضور در مراکز اهدای خون به یاری بیماران بشتابند و خون اهدا کنند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: در شب‌های قدر ماه مبارک رمضان امسال، شاهد افزایش ۲۶ درصدی اهدای خون هموطنان روزه دار در اقصی نقاط کشور بودیم.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: بیش از ۲۰ هزار نفر از مردم تهران تا بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کردند.
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون حدود ۱۳ هزار واحد خون از اهداکنندگان خون دریافت کردیم و در اولین شب از لیالی قدر بیش از ۹۵۰ واحد خون و ۷۱ واحد پلاسما توسط مردم اهدا شد.
مدیرعامل سازمان انتقال خون از کاهش میزان اهدای خون در کشور در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت اهدای خون اگرچه کاهش داشته، اما قابل مدیریت است.
اداره کل انتقال خون استان تهران اعلام کرد: همه مراکز اهدای خون پایتخت در ماه مبارک رمضان به منظور اهدای خون همشهریان برای کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن فعال هستند.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: طی تعطیلات نوروز سال جاری 48 هزار و 549 واحد خون اهدا شد که بیشترین میزان اهدای خون در استان‌های تهران، خراسان رضوی، مازندران و فارس انجام شده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بخشی از محموله‌های خون به کمک شبکه ملی خون‌رسانی امروز به انتقال خون سیستان و بلوچستان تحویل داده شده است.
مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: ذخایر خونی استان در وضعیت بحرانی قرار دارد. کاهش مراجعان در اسفند ماه برای اهدای خون زنگ خطر جدی برای سلامت و تامین خون سالم در سیستان و بلوچستان را به صدا در آورده است.
12345