سرپرست وزارت بهداشت:

پزشکان نیز مثل بقیه باید مالیات خود را بپردازند

پزشکان نیز مثل بقیه باید مالیات خود را بپردازند
تاريخ:اول بهمن 1397 ساعت 12:58   |   کد : 10935   |   مشاهده: 7058
سرپرست وزارت بهداشت گفت: پزشکان نیز همانند سایر اقشار جامعه باید مالیات خود را بپردازند، ولی نباید تبعیضی در پرداخت‌ها بین پزشکان و سایر اقشار جامعه ایجاد کرد.
به گزارش ایران پزشک، سعید نمکی در سفر به مازندران ضمن مخالفت با افزایش میزان مالیات پزشکان از سوی کمیسیون تلفیق مجلس افزود: این کار نوعی تبعیض بین پزشکان و سایر مشاغل کشور است.

وی بیان کرد: اگر این افزایش به معنای فرار مالیاتی برخی پزشکان اجرایی می‌شود، این فرار مالیاتی در سایر مشاغل نیز وجود دارد و اجرای آن صرفا در بخش پزشکی پیام خوبی ندارد.

ادامه برنامه پزشکی خانواده

نمکی درباره برنامه پزشکی خانواده، نظام ارجاع، پرونده الکترونیک سلامت اظهار کرد: این موارد به عنوان تعهدات برنامه پنجم توسعه کشور برای وزارت بهداشت بوده و در دوره جدید مدیریتی در این وزارتخانه اجرایی می‌شود.

وی با اعلام این که برنامه پزشکی خانواده در شرایط فعلی به صورت آزمایشی در برخی استان‌های کشور در حال اجراست، ادامه داد: این طرح طبق برنامه ریزی در فاز اول در استان‌هایی اجرایی می‌شود که از لحاظ آموزشی و تجهیزات و امکانات قابلیت‌های لازم را دارند در اولویت قرار دارند و بقیه استان‌ها نیز به مرور به این برنامه خواهند پیوست.

سرپرست وزارت بهداشت افزود: برنامه ما اجرای برنامه پزشکی خانواده در حدود 80 درصد از استان‌های کشور تا پایان سال آینده و تکمیل آن تا حداکثر پایان دوره کاری دولت تدبیر و امید است.

نمکی گفت: برنامه پزشکی خانواده به عنوان یکی از برنامه‌های مهم طرح تحول نظام سلامت در کشور همچنان با قوت ادامه خواهد یافت و از نظر ما این برنامه جزء برنامه‌های جدانشدنی طرح تحول نظام سلامت است.

وی افزود: اجرای این برنامه در برخی استان‌ها نشان داده که پزشکی خانواده توانست هزینه‌ها را به صورت منطقی کاهش دهد و هر گونه هزینه کرد این برنامه در راستای سلامت مردم نوعی سرمایه گذاری است.

ردیف اعتباری مستقل پزشکی خانواده در قانون بودجه

سرپرست وزات بهداشت در مورد مشکل مالی اجرای برنامه پزشکی خانواده گفت: در قانون بودجه سنواتی کشور، برنامه پزشکی خانواده ردیف اعتباری مستقل دارد.

وی افزود: به نظر می رسد اعتبار این ردیف به صورت منطقی در برنامه پزشک خانواده هزینه نمی‌شود و باید این ردیف در جای خودش هزینه شود تا پرداخت‌ها به پزشکان منطقی‌تر شود.

سرپرست وزارت بهداشت از نحوه اجرای برنامه پزشک خانواده در مازندران ابراز رضایت کرد و گفت: این برنامه در قالب طرح تحول نظام سلامت در مازندران و سایر استان‌ها به خوبی در حال اجراست و کارهای خوبی نیز انجام شده است.

پایان پیام/

http://iranpezeshknews.ir/News/1/10935
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان