دو شنبه 7 خرداد 1403
شاید بسیاری خبر ندارند که در سال‌های اخیر، خدمات سلامت روان به صورت رایگان در مناطق کم برخوردار در مراکزی با عنوان سراج ارائه می‌شود و این در حالی‌ست که ارائه این خدمات از مسیر نظام ارجاع عبور می‌کند و در ساختاری منظم، همه چیز پیگیری و ثبت شده و آموزش به متخصصان نیز به روز رسانی می‌شود.
166
تمام بیماران مبتلا به بیماری‌های خاص، صعب العلاج و نادر می‌توانند جهت برخورداری از مزایای صندوق بیماران خاص، صعب العلاج و نادر سازمان بیمه سلامت از طریق ورود به سامانه خدمات شهروندی سازمان بیمه سلامت و ثبت بیماری خاص از منوی مربوطه اقدام کنند.
209
وزارت بهداشت نسبت به سزارین‌های تقویمی هشدار داده و ثبت کلیه موالید در ۲۴ ساعت امروز در کلیه بیمارستان‌ها را الزامی کرده است، اما آیا در چنین شرایطی امروز صف سزارین در بیمارستان‌ها شلوغ خواهد بود؟
163
آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهور شهید در دوران فعالیت خود نگاه و توجه ویژه‌ای به نظام سلامت و بیمه سلامت داشتند و در این دوران اقدامات مهمی با حمایت آن شهید بزرگوار در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بیمه سلامت ایران به مرحله اجرایی رسید.
204
معاون درمان وزارت بهداشت از آغاز اعتباربخشی بیمارستان‌ها از ابتدای خرداد ماه خبر داد و گفت: اعتباربخشی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به هیچ عنوان به تعویق نمی‌افتد و طبق برنامه زمان بندی انجام می‌شود.
169
محرومیت‌زدایی از سلامت، هدف‌گذاری ویژه برای مناطق کم‌برخوردار و مرزی، ارزان کردن درمان و دسترسی آسان به خدمات پزشکی، استراتژی‌ بود که از سوی آیت‌ الله سید ابراهیم رییسی در دولت سیزدهم با جدیت دنبال شد و اکنون سرعت اجرای بسیاری از پروژه‌های حوزه سلامت کاملا مشهود است.
192
سید ابراهیم رییسی هشتمین رییس جمهوری ایران روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ پس از افتتاح سد قیز قلعه‌سی در مسیر افتتاح پروژه ارتقای کیفیت پالایشگاه تبریز در منطقه ورزقان دچار سانحه سقوط بالگرد شد و به همراه وزیر امور خارجه و امام جمعه تبریز به شهادت رسیدند.
212
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت:‌ تاکنون بیش از ۹۵ هزار زوج نابارور نشان دار شده و تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و همچنین این سازمان با ۱۴۴ مرکز درمان ناباروری قرارداد منعقد کرده است.
222
عکس روز سلامت
گالری ها
وداع با شهدای خدمت / عکس: علی حدادی اصل