يک شنبه 7 خرداد 1402
بیمه‌های تکمیلی که تحت نظر بیمه مرکزی فعالیت می‌کنند، با وجود گذشت بیش از یک سال از اجرای سراسری نسخه الکترونیک، هنوز با این طرح همراه نشده‌اند و اسناد را به صورت کاغذی دریافت می‌کنند و باعث رنج مضاعف بیماران شده‌اند.
118
بر اساس اعلام معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور، تعداد هشت بیمارستان در تهران در فهرست ساختمان‌های نا ایمن قرار دارند.
176
رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: تربیت بهیار یک عقب گرد خنده دار است و مسئولان این امر به جای اینکه آموزش را ارتقا و خدمات حوزه سلامت و پرستاری را به سوی تخصصی و فوق تخصصی شدن سوق دهند، در حال بازگشت به عقب در حوزه سلامت هستند.
166
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در زمینه ناباروری اقدامات خوبی در سال گذشته انجام شد و ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ در زمینه قانون جوانی جمعیت توسط سازمان بیمه سلامت ایران هزینه شده است.
204
مدیریت نظام سلامت در کشور ما با آزمون و خطا پیش می‌رود و نیازمند این است که علاوه بر در نظر گرفتن روش‌های مناسب برای تامین مالی پایدار، به تغییر روش‌های پرداخت و خرید راهبردی خدمات سلامت نیز فکر شود.
207
خدمات توانبخشی یکی از خدمات گران‌قیمت نظام سلامت است که با توجه به هزینه‌های مراقبت و درمان توان‌خواهان در زندگی، نیازمند پوشش و حمایت‌های بیمه‌ای هستند اما علاوه بر آن، باید این حوزه متولی واحد داشته باشد.
199
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در رشته فوریت‌های پزشکی سالانه در کنار دانشجویان آقا، بخشی به دانشجویان خانم اختصاص دارد و ۲۰۰ نفر از زنان به زودی فارغ التحصیل و جذب فوریت‌های پزشکی می‌شوند.
208
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت ایران طبق قوانین مجلس شورای اسلامی و مصوبات هیات وزیران، تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمانی را از زمان تصویب قانون بیمه کرده و به آنها خدمات ارایه می‌کند.
243
عکس روز سلامت
گالری ها
برداشت گل محمدی / عکس: محسن نوفرستی
گلاب گیری / عکس: شیوا السادات عطاران