سه شنبه 15 آذر 1401
مشاور رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش غیرمنتظره مصرف دارو در کشور گفت: مصرف برخی داروها در 8 ماهه اول سال جاری به اندازه کل سال 1400 رسیده است.
119
وزارت بهداشت اعلام کرد که در طول شبانه روز اخیر، پنج بیمار مبتلا به ویروس کرونا در کشور فوت کرده‌اند و همچنین با شناسایی ۶۹ بیمار جدید مبتلا به این ویروس، شمار بیماران قطعی کرونا از ابتدا تاکنون به ۷ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۹۲۴ نفر رسیده است.
109
عدم اتصال بیمه‌های تکمیلی به نسخه الکترونیک یکی از مشکلات بیماران پس از اجرای این طرح محسوب می‌شود، اما همچنان بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه تکمیلی از زیر آن شانه خالی کرده و توپ را به وزارت بهداشت پاس داده و پس می‌گیرند.
122
روان‌شناسی زرد مفهومی است که برخی افراد برای رد کردن نظریه‌های ساده روان‌شناسی که عوام پسندانه است به کار می‌برند، اما آیا درواقع مفهومی به نام روان‌شناسی زرد وجود دارد و سودمند است یا افراد به این وسیله از درمان فاصله می‌گیرند.
120
وزارت بهداشت اعلام کرد که یک محموله جدید آنتی بیوتیک به میزان ۴۰ تن امروز سیزدهم آذر ماه از مبدا هند وارد شد و یک محموله ۵۰ تنی نیز روز جمعه وارد خواهد شد.
137
مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی درباره وضعیت سلامت از راه دور در کشور و اهمیت آن منتشر و پیشنهاد کرد که پلتفرمی ملی جهت ارائه خدمات سلامت مجازی طراحی و عرضه شود و این در حالی است که پلتفرم‌های سلامت‌ محور مختلفی در کشور فعال بوده و چنین پیشنهادی می‌تواند رقابتی نابرابر برای بخش خصوصی ایجاد کند.
133
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۸۵۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۶۴۰ نفر رسیده است.
128
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران از اختصاص مبلغ چهارصد میلیون ریال به عنوان کمک هزینه پیوند کلیه خبر داد و گفت: این کمک هزینه با نظارت وزارت بهداشت به اهداکنندگان زنده پرداخت می‌شود.
131
عکس روز سلامت
گالری ها
پاییز بود / عکس: محمدرضا علیمددی
مثل آذر / عکس: مرتضی زنگنه