چهارشنبه 9 فروردين 1402
بنا بر اعلام بنیاد بیماری‌های نادر، با پیگیری‌های رییس هیات مدیره این بنیاد، سند ملی بیماری‌های نادر به دستور رییس جمهور و معاون اول به تمام دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ شد.
122
حدود ۹ ماه از اجرای طرح دارویار برای مدیریت بازار دارو می‌گذرد، طرحی که با فراز و نشیب‌هایی مواجه شد و حالا بعد از چالش‌هایی مانند کمبود نقدینگی، اما و اگرهای بودجه‌ای که از سر گذراند، به حامی جدی نیاز دارد تا بتواند سال‌ها با قدرت راهش را برای سامان دادن به تامین داروی کشور ادامه دهد.
126
شرکت‌های دانش بنیان یکی از دریچه‌هایی هستند که به واسطه حمایت از آنها می‌توان علاوه بر اشتغال زایی برای جوانان و نخبگان، انتظار بهبود فضای کسب و کار و حرکت صنعت به سمت رفع نیازهای کشور و البته صادرات محصولات را داشت.
194
عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در مقایسه با یک ماه قبل، افزایش مراجعات کرونایی به وضوح قابل مشاهده است و احتمال دارد که این افزایش موارد آغاز موج نهم کرونا باشد.
211
مدیرکل انتقال خون استان تهران در گفت‌وگو با ایران پزشک درباره جزییات اهدای پلاکت توضیحاتی ارائه داد و گفت: بدن انسان به سرعت پلاکت‌ها را جایگزین می‌کند و اهداکنندگان هر ۴۸ ساعت یک بار می‌توانند پلاکت اهدا کنند، به شرطی که بیشتر از ۲ بار در هفته و ۲۴ بار در سال نشود.
262
همزمان با نیمه شعبان، سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان (عج)، بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) به عنوان بزرگترین پروژه نظام سلامت با حضور سید ابراهیم رییسی به شکل رسمی افتتاح شد و به بهره برداری رسید.
269
رییس کل سازمان نظام پزشکی از ابطال پروانه جعلی مطب ۷۴ پزشک خبر داد و گفت: هرچند این آمار در مقایسه با تعداد پروانه مطبی که در یک سال صادر می‌شود آمار بالایی نیست، اما حتی صدور یک پروانه غیرقانونی هم برای ما حساسیت برانگیز است.
255
معاون درمان وزارت بهداشت و رییس کمیته علمی بررسی مسمومیت‌های دانش آموزان گفت: بررسی‌ها نشان داده که عامل مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در کشور، از نوع گازهای خطرناک، جنگی، اعصاب و تاول زا نیست، بلکه مواد محرک بوده و ممکن است چند نوع ماده باشند.
300
عکس روز سلامت
گالری ها
حوالی نوروز / عکس: علی رضا معصومی
بوی عیدی / عکس: مجتبی محمدی