شنبه 1 مهر 1402
رییس انجمن مطالعات کبدی ایران گفت: ده‌ها هزار بیمار مبتلا به هپاتیت سی در طول ۱۲ سال اخیر به صورت رایگان در کشور درمان شدند، به طوری که هم اکنون به ریشه کنی هپاتیت سی در سه گروه هموفیلی‌ها، تالاسمی‌ها و دیالیزی‌ها نزدیک شدیم.
119
مدیرعامل شرکت دانش بنیان نفس یار طب گفت: در دوران کرونا سختی‌های بسیاری داشتیم، اما توانستیم نیاز بنیاد شهید به تامین محصولات خارجی برطرف کنیم، زیرا دستگاه‌های اکسیژن ساز که وارد ایران می‌شد، به دلیل تحریم‌ها کیفیت لازم را نداشت و حتی در تامین قطعات و پشتیبانی محصولات خارجی مشکل داشتند، اما با تولید محصولات داخلی، مشکلات پشتیبانی برطرف شد.
140
مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت گفت: در پنج ماهه نخست سال‌ جاری، داروهای بیماری سرطان در بسته بیماری‌های خاص و صعب العلاج، رتبه اول را از بابت سهم صندوق با هزینه بیش از ۹۷۵ میلیارد ریال به خود اختصاص داد.
121
رییس سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر موجودی آنتی‌بیوتیک کشور مناسب است و تلاش می‌کنیم تمام اقلامی که عمدتا در فصل پاییز و سرما مصرف آنها بالا می‌رود را تامین کنیم و به همه تولید کنندگان اعلام کردیم که این ظرفیت را ایجاد کنند.
140
روزنامه آفرینش نوشت: روز گذشته طی گزارشی از سوی برخی خبرگزاری‌های خارجی اعلام شد که قطر به واشنگتن و تهران اطلاع داده که ۶ میلیارد دلار از اموال بلوکه‌ شده ایران به بانک‌های دوحه منتقل شده و همچنین در این گزارش آمده که یک هواپیمای قطری در ایران پنج زندانی آمریکایی آزاد شده به همراه دو نفر از اعضای خانواده آن‌ها را به دوحه انتقال داد.
152
روسای انجمن علمی روان پزشکان ایران و جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی در نامه‌ای به وزیر بهداشت ضمن ارائه راهکارهایی برای پیشگری از خودکشی دستیاران تخصصی پزشکی، پیشنهاد تشکیل کمیته‌ای برای مداخله فوری در این زمینه را ارائه دادند.
152
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اصلاح تعرفه‌ها نخستین اقدام و گامی است که باید برای بهبود وضعیت پزشکان عمومی برداشته شود و اگر اصلاح تعرفه‌ها محقق شود، درآمد بیمارستان‌ها افزایش و زمان پرداخت کاهش می‌یابد.
157
رییس سازمان غذا و دارو درباره مصوبه هیات مقررات زدایی برای فروش دارو از طریق پلتفرم‌ها گفت: با دستور معاون اول رییس جمهور این مصوبه ابطال شد و می‌بایست فروش آنلاین دارو از مسیر و کانال خودش طی شود.
159
عکس روز سلامت
گالری ها
فرار از گرما / عکس: عادل باخدا