ویژه‌ها
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: موضوع وجود قرص در کیک و فرآورده‌های غذایی به نظر یک شایعه و یک موضوع امنیتی است و مستندات دقیقی برای وجود قرص در مواد غذایی مشاهده نشده و تاکنون گزارش نشده است.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: تعطیلی یکی‌ دو روزه مدارس نمی‌تواند چرخه بیماری آنفلوآنزا را قطع کند و از آموزش و پرورش انتظار می‌رود برای تعطیلی کلاس‌ها با وزارت بهداشت مشورت کند.
ماجرای واکسن آنفلوآنزا در سراشیبی موج این بیماری به کشمکشی اقتصادی تبدیل شده است، واکسنی که حالا در نیمه دوم آذر دلیلی برای تزریقش وجود ندارد، اما تبلیغات برای فروش این واکسن همچنان ادامه دارد.
آمارهای موجود نشان می‌دهد میزان مالیات پرداخت‌شده از سوی پزشکان در آمریکا برای سال 2015 سه برابر میزانی است که ایران برای صادرات نفت خود در سال 99 روی آن حساب کرده است.
وزیر بهداشت گفت: از روز اولی که به این وزارتخانه وارد شدم با کوهی از مشکلات اقتصادی روبه‌رو بودم و وزارت بهداشت را با 20 هزار میلیارد تومان کسری منابع که ۱۰ هزار میلیارد تومان آن بدهی به بیمه‌ها بود تحویل گرفتم.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: یونیسف هفته گذشته برای تامین پانسمان بیماران پروانه‌ای قول‌هایی به ایران داده تا مشکلات موجود در این زمینه رفع شود و امیدواریم تحقق پیدا کند.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: سیر نزولی در روند شیوع آنفلوآنزا اتفاق افتاده و ساماندهی بیماران در دانشگاه‌های علوم پزشکی به خوبی انجام شده و این بیماری در استان‌ها در حال کنترل و مدیریت است.
وزیر بهداشت گفت: گسترش بیماری آنفلوآنزا در پاییز شدت بیشتری داشت و ویروس آنفلوآنزا با اقدامات و آموزش‌های داده شده و با همکاری مردم در مناطق مختلف کشور مهار شد.
معاون توسعه مدیریت، منایع و برنامه ریزی وزارت بهداشت گفت: با پیگیری‌های انجام شده و همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور، هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با هدف جبران افزایش هزینه‌های تغذیه دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظر گرفته شد.
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: آمار خودکشی در ایران نصف متوسط جهانی است و گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال بیشترین آمار اقدام به خودکشی را در جهان و ایران دارد.
پوشش اجباری بیمه سلامت برای ایرانیان فاقد بیمه درمانی در حالی در انتظار اجرای آزمون ارزیابی وسع از طرف وزارت رفاه است که بنابر اعلام مسئولان، حدود ۷ تا ۱۰ میلیون ایرانی هنوز از هیچ پوشش بیمه درمانی برخوردار نیستند.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: ۱۵۰ بهورز عشایری شامل ۱۲۰ زن و ۳۰ مرد از بین عشایر استخدام می‌شوند و همچنین مجوز استخدام ۱۵ مامای عشایری نیز به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: کل تولید واکسن آنفلوآنز در جهان به اندازه کل جمعیت ایران نیست و از طرفی برخی افراد تلاش می‌کنند ته مانده واکسن‌های وارد شده را با ایجاد تقاضای القایی به مردم بفروشند.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت گفت: بیماران نادر سراسر دنیا دردهای مشترکی دارند و این مطالبه از دولت آمریکا باید وجود داشته باشد که چرا زندگی این بیماران باید دستخوش تحولات سیاسی و اقتصادی میان دولت‌ها شود.
یک کارشناس بیمه گفت: اجراى پوشش اجبارى بیمه سلامت منوط به ارزیابى وسع و اعلام دهک‌هاى درآمدى به سازمان بیمه سلامت است، اما تاکنون دهک‌هاى درآمدى از طرف وزارت رفاه به صورت شفاف به این سازمان اعلام نشده است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۹۵ درصد زایمان‌ها در ایران در بیمارستان‌ها و ۵ درصد باقیمانده نیز در روستاها توسط ماماهای دوره دیده انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در دیدار با هیات پاکستانی گفت: حفاظت و صیانت مالی و افزایش دسترسی عادلانه اقشار مختلف مردم یکی از اهداف مهم سازمان بیمه سلامت ایران است و حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش این سازمان هستند.
وزیر بهداشت گفت: پاسخ استعلام‌هایی که برای تعیین دهک‌های درآمدی از وزارت رفاه به سازمان بیمه سلامت اعلام شده متناقض است و کامل نیست و خواستیم عددهای واقعی دهک‌های درآمدی را برای پوشش اجباری بیمه سلامت به ما اعلام کنند که امیدواریم در این هفته اعلام شود.
نایب رییس کمیته ملی بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: بیماری‌های غیرواگیر به اندازه کل بیماری‌های واگیر منجر به مرگ و میر می‌شوند؛ از این رو با توجه به اهمیت موضوع حدود ۲۰۰ بیماری غیرواگیر و ۶۰ عامل خطر مرگ و میر در کشور شناسایی شدند و از چند ماه آینده بررسی مجدد این بیماری‌ها آغاز خواهد شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بیماری آنفلوانزا در حال حاضر روند نزولی در کشور دارد و تا ۲ هفته آینده شاهد فروکش شدن این بیماری در کشور خواهیم بود.
انتها123456