ویژه‌ها
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پایان مرحله دوم غربالگری کرونا تا دو هفته دیگر و احتمال آغاز مرحله سوم غربالگری خبر داد.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸ هزار و ۱۲ نفر رسید.
وزیر بهداشت گفت: با توجه به احتمال همپوشانی کرونا با آنفلوآنزا در پاییز و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها باید از ظرفیت تابستان برای آموزش استفاده کنیم.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۵۷ هزار و ۵۶۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، آمار جان باختگان کرونا در کشور به ۷۹۴۲ نفر رسید.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: کاهش مرگ و میر و شناسایی به موقع بیماران کرونایی به هیچ وجه به معنی عادی شدن شرایط و بی ملاحظه بودن در رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیست.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: داروهای مصرفی در بهبود علائم بیماری ناشی از ویروس کرونا در حال بررسی است و در مورد فاویپیراویر مشخص شده که مزیت بهتری نسبت به داروهای قبلی ندارد.
رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پرداخت پاداش مالی به مدافعان سلامت تا هفته آینده خبر داد.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون۱۵۴ هزار و ۴۴۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۸۷۸ نفر رسید.
وزیر بهداشت گفت: اگر ببینم که حتی دو درصد بار مسافر مترو و اتوبوس افزایش یافته و به این دلیل فاصله‌گذاری‌ها به هم می‌ریزد، قطعا اعلام می‌کنم که وضعیت طرح ترافیک به قبل باز گردد.
وزیر بهداشت گفت: محور طرح ملی «هر خانه، یک پایگاه سلامت» خانواده است و اگر این طرح و ۲۰ میلیون سفیر سلامت را در اوج گرفتاری کرونا داشتیم، وزیر بهداشت هر روز التماس نمی‌کرد که مردم به سفر نروید و فاصله گذاری را رعایت کنید.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: یکی از حسرت‌های ما در این مدت که درگیر بیماری ناشی از ویروس کرونا بودیم، این بود که کاش طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» را ۴ ماه زودتر و قبل از کرونا در سراسر کشور آغاز و اجرایی کرده بودیم.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۹۷ نفر رسید.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مردم به سمت عادی شدن کرونا رفته‌اند و بزرگ‌ترین ترس ما عادی شدن کرونا است که بسیار خطرناک از خود ویروس محسوب می‌شود.
رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: شایعه‌ای در زمینه فشار رییس دفتر ریاست جمهوری مبنی بر استعفای وزیر بهداشت مطرح شد که این موضوع به هیچ عنوان صحت ندارد و کاملا بی‌پایه و اساس است.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ١۴٨ هزار و ٩۵٠ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۷۷۳۴ نفر رسید.
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از برگزاری نخستین آزمون صلاحیت حرفه‌ای پرستاران در سوم مهر ماه امسال خبر داد.
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه کشور باعث ایجاد محدودیت‌های جدی در حوزه انتقال منابع مالی و حمل‌ و نقل دارو شده که ممکن است در برش‌هایی از زمان، دلیل بروز برخی کمبودها باشد، اما این کمبودها گذراست.
یکی از متخصصان ارشد سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که همچنان نگرانی‌ها در مورد افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان وجود دارد.
معاون کل وزارت بهداشت گفت: به دنبال روند ابتلا به کووید ۱۹ در استان‌های جنوبی، فرضیه عدم انتقال ویروس کرونا در مناطق گرمسیری رد شده است، اما همچنان نگران تاثیر حضور افراد در فضاهای بسته هستیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از فوت یک مادر باردار در حوزه علوم پزشکی شهرستان ایرانشهر خبر داد و گفت: اولین مادر باردار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان خاتم الانبیا (ص) ایرانشهر جان خود را از دست داد.
انتها123456