ویژه‌ها
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۹۶ هزار و ۶۵۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۴ هزار و ۲۵۶ نفر رسیده است.
مجمع سالیانه سازمان بیمه سلامت ایران با حضور اعضای مجمع، مدیر عامل و اعضای هیات مدیره این سازمان برگزار شد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۸۱۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۴ هزار و ۷۵ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۷۳ هزار و ۴۱۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۸۷۶ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۹۰۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۶۹۵ نفر رسیده است.
رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت گفت: در سال ۱۳۹۹ در کشورمان میزان بروز گزارش شده سل ۶.۷ مورد در ۱۰۰ هزار نفر بود و از ۵ هزار و ۶۶۶ مورد مبتلا به سل گزارش شده کشور در سال گذشته، ۴۵ درصد موارد را زنان و ۱۸ درصد موارد را بیماران غیر ایرانی تشکیل می‌دهند و بیشترین میزان بروز سل مربوط به گروه سنی ۶۵ سال به بالا بود.
مرکز تحقیقات سیاستگذاری سلامت فارس به دنبال انتشار خبری در خصوص اعلام نتایج پژوهش مرتبط با میزان کارآیی واکسن‌های مختلف علیه کرونا در بیانیه‌ای اعلام کرد: این نتایج یک گزارش اولیه بوده است و نتایج نهایی پژوهش پس از تکمیل فازهای بعدی تحقیق، برای سیاستگذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۴۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۴۹۸ نفر رسیده است.
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: همه به آب‌های بسته‌ بندی، آب معدنی می‌‌گویند، اما بسیاری از این‌ها آب معدنی نیست و از معادن یا چشمه‌‌ها برداشت نمی‌شود، بلکه آب شرب معمولی است که مجدد تصفیه می‌‌شود، یعنی آب معمولی را مجدد تصفیه می‌کنند تا از نظر فاکتورهای سلامتی کاملا مورد اطمینان باشد و بعد بسته ‌بندی می‌‌کنند.
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: به مرغ‌ها هورمون یا تریاک داده نمی‌‌شود و تنها چیزی که داده می‌شود، آنتی ‌بیوتیک است که بیمار نشوند، زیرا رشدشان بسیار سریع است و باید همراه غذا، آنتی بیوتیک بخورند که وجود آن را هم در گوشتِ مرغ بررسی کردیم و در هیچ موردی باقی ‌مانده ‌در مرغ وجود نداشت و اگر بود در حد مجاز بود.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۸۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۹۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۲۷۵ نفر رسیده است.
رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: تزریق واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک بهترین انتخاب برای افراد زیر 18 سال بوده و هیچ عارضه جدی از این واکسن‌ها برای این بازه سنی گزارش نشده است.
با آمار فعلی واکسیناسیون کرونا نمی‌توانیم مطمئن باشیم که خیز ششم کرونا خطرآفرین نیست، زیرا اگر چرخش ویروس کرونا بالا باشد و به دلیل ایمن نبودن کامل با دو دوز واکسن در ۸۰ تا ۸۵ درصد جامعه، کرونا همچنان خواهد تاخت.
یکی از رویکردهای سازمان بیمه سلامت در راستای مشتری مداری، تکریم ارباب رجوع و ارائه خدمات با کیفیت به بیمه شدگان، استقرار سازمان الکترونیک بود که در این جهت سامانه 1666 با هدف ارتباط مستقیم با بیمه شدگان شکل گرفت.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۷۸۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۳ هزار و ۸۱ نفر رسیده است.
وزیر کشور با اظهار نگرانی از بروز خیز ششم کرونا، گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کشور به ۴۵ درصد رسیده که کاملا نگران کننده است و نگرانی برای بروز خیز ششم کرونا وجود دارد.
نظام‌های سلامت جهان باید برنامه‌های خود را به شکلی سازماندهی کنند که خدمات ضروری سلامت با کیفیت مناسب و با بیشترین پوشش بیمه‌ای برای بخش بزرگی از جمعیت یا همه جمعیت کشور فراهم باشد و این حفاظت مالی در کنار پوشش جمعیت و خدمات، عدالت در دسترسی به خدمات سلامت را تضمین می‌کند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۱۶ هزار و ۳۹۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۷۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۲ هزار و ۸۶۸ نفر رسیده است.
اباذر اشتری، جامعه شناس با اشاره به مخالفت برخی مردم با تزریق واکسن کرونا گفت: باید مزایای تزریق و معایب عدم تزریق واکسن به وسیله اطلاع رسانی صحیح و مناسب منعکس شود تا این افراد نیز با واکسیناسیون کووید ۱۹ همراهی کنند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۵ میلیون و ۷۰۲ هزار و ۸۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۲۲ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۲۲ هزار و ۵۹۲ نفر رسیده است.
انتها123456