ویژه‌ها
در برشی از روزنامه اطلاعات به تاریخ ۲۷ خرداد ۱۳۵۳ که مربوط به انتشار خبری درباره سال روز چهلمین سال تاسیس دانشکده داروسازی دانشگاه تهران و سی‌امین سال تاسیس جامعه داروسازان ایران است، نوشته شده که مردم ایران سالی ۱۳ میلیارد ریال دارو می‌خرند.
رییس کل دادگستری گیلان در شبکه خبر اعلام کرد: هشت نفر از بیماران بدحال که در بخش آی سی یو بیمارستان قائم (عج) رشت بستری بودند در این حادثه جان خود را از دست دادند و ۱۲۰ نفر از بیماران نیز به بیمارستان‌های دولتی منتقل شدند.
بامداد امروز، بیمارستان قائم (عج) رشت دچار آتش سوزی شد و بر اساس اعلام رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت، این حریق صبح امروز به طور کامل مهار شده است.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران گفت: یکی از مواردی که باید رییس جمهور آینده نسبت به آن در شهر تهران توجه داشته باشد، موضوع سرانه سلامت شهر تهران است که متاسفانه برخی از مناطق شهر تهران سرانه سلامت پایینی حتی نسبت به برخی از شهرها و مناطق محروم کشور دارند.
سرپرست ریاست جمهوری به دنبال دریافت گزارش‌هایی مبنی بر ایجاد برخی مشکلات و عوارض پس از مصرف محلول دیالیز یکی از شرکت‌های داروسازی، به رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد ماموریت داد تا با فوریت نسبت به بررسی جوانب مختلف این موضوع و ارائه گزارشی در این زمینه اقدام کند.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت با عنوان ترمیم حقوق صورت گرفته و در وزارت بهداشت تلاش می‌کنیم آیین‌نامه فوق‌العاده خاص پرسنل نظام سلامت را طی چند هفته آینده منتشر و اجرا کنیم.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: ۶ هزار میلیارد تومان از مطالبات داروخانه‌ها و مراکز درمانی بابت سهم دارویار به زودی با تخصیص صادر شده توسط سازمان برنامه و بودجه از طریق سازمان هدفمندی یارانه‌ها پرداخت خواهد شد.
استاد سیاست گذاری و مدیریت سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سازمان‌های بهداشتی و درمانی، مدیران خوبی تربیت نشده‌اند و به همین دلیل برنامه‌های مختلف در نظام سلامت نوشته می‌شود، اما به خوبی جواب نمی‌دهد، زیرا مدیران خوبی نداریم.
اسکیزوفرنی یکی از شدیدترین بیماری‌های روان پزشکی است که می‌توان آن را از نظر شدت و وخامت با بیماری‌هایی مانند سرطان در رشته‌های دیگر پزشکی تشبیه کرد و گفته می‌شود که بیش از ۲۳ میلیون نفر در جهان به این بیماری مبتلا هستند.
شورای عالی نظام پزشکی در بیانیه‌ای با موضوع انتظارات حوزه سلامت از رییس دولت چهاردهم نوشت: دولت با چرخشی حرفه‌ای جهت استفاده از مدیریت بهره ور و مترقی، خود را از تصدی گری برهاند، کار مردم را به خود ایشان و سازمان‌های قانونی واگذارد، آن‌گاه به وظایف عالیه خود عمل کند.
مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اشاره به بیمه رایگان پنج دهک اول درآمدی و تخفیف‌های اعمال شده برای دهک‌های ششم تا نهم درآمدی، جزییات تغییرات ایجاد شده در حق بیمه پرداختی دهک‌های درآمدی برای سال ۱۴۰۳ را تشریح کرد.
مسعود پزشکیان یکی از شش کاندیدای تایید صلاحیت شده در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم است که سوابقی مانند وزیر بهداشت دولت هشتم و نایب رییسی مجلس دهم و چندین دوره نمایندگی مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی را در کارنامه کاری خود دارد.
دولت چهاردهم در حالی به سمت شکل گیری می‌رود که مسائل سلامت به عنوان یکی از نیازهای اساسی جامعه در حداقل یک دهه اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده و در عین حال ساختار نظام سلامت نیازمند اصلاحاتی بنیادین است و از طرفی برخی طرح‌های بر زمین مانده باید اجرایی شوند.
رییس اداره مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت با اعلام وقوع چهار مورد مرگ هاری در سال ۱۴۰۳ تا کنون، از مردم خواست از نزدیک شدن به سگ‌های ولگرد و بدون صاحب بپرهیزند.
معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بیمه سلامت هزینه دستگاه، نوار و سوزن گلوکومتر یا تست قند خون بیماران دیابتی را تا سقف معین پرداخت می‌کند.
نظام سلامت حدود ۲۰ درصد بر سلامت مردم جامعه اثر می‌گذارد و حدود ۸۰ درصد سلامتی مردم تحت تاثیر عوامل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است، اما آیا منابع مالی نظام سلامت به شکل پایدار تامین می‌شود و مردم به صورت عادلانه از بودجه عمومی در حوزه سلامت برخوردار می‌شوند؟
رییس اورژانس تهران گفت: روزانه ۷۰۰ مزاحمت تلفنی در سازمان اورژانس تهران ثبت می‌شود و تاکنون برای مزاحم‌های تلفنی سازمان اورژانس چندین پرونده تشکیل شده که ۱۸ پرونده به صورت جدی در مراجع قضایی با همکاری دادستانی در حال صدور نتیجه است.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: پیش از آغاز به کار دولت سیزدهم، ۲۲ مرکز خدمات سلامت روان و مراقبت اجتماعی یا سراج فعالیت می‌کردند و در حال حاضر تعداد این مراکز به ۷۹ مورد رسیده است.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه‌ها با ارائه کد رهگیری نسخه الکترونیک و شماره ملی انجام می‌شود و نیازی به ارائه اصل کارت ملی یا شناسنامه نیست.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت در طول ۳ سال گذشته با عنایت دولت و همراهی سازمان برنامه و بودجه، نظم در پرداخت به موسسات را رعایت کرده و به زودی بیش از ۴۴۰۰ میلیارد تومان از مطالبات موسسات پرداخت می‌شود.
انتها123456