ویژه‌ها
بر اساس اعلام معاون حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم دادستانی کل کشور، تعداد هشت بیمارستان در تهران در فهرست ساختمان‌های نا ایمن قرار دارند.
رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: تربیت بهیار یک عقب گرد خنده دار است و مسئولان این امر به جای اینکه آموزش را ارتقا و خدمات حوزه سلامت و پرستاری را به سوی تخصصی و فوق تخصصی شدن سوق دهند، در حال بازگشت به عقب در حوزه سلامت هستند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در زمینه ناباروری اقدامات خوبی در سال گذشته انجام شد و ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ در زمینه قانون جوانی جمعیت توسط سازمان بیمه سلامت ایران هزینه شده است.
مدیریت نظام سلامت در کشور ما با آزمون و خطا پیش می‌رود و نیازمند این است که علاوه بر در نظر گرفتن روش‌های مناسب برای تامین مالی پایدار، به تغییر روش‌های پرداخت و خرید راهبردی خدمات سلامت نیز فکر شود.
خدمات توانبخشی یکی از خدمات گران‌قیمت نظام سلامت است که با توجه به هزینه‌های مراقبت و درمان توان‌خواهان در زندگی، نیازمند پوشش و حمایت‌های بیمه‌ای هستند اما علاوه بر آن، باید این حوزه متولی واحد داشته باشد.
رییس سازمان اورژانس کشور گفت: در رشته فوریت‌های پزشکی سالانه در کنار دانشجویان آقا، بخشی به دانشجویان خانم اختصاص دارد و ۲۰۰ نفر از زنان به زودی فارغ التحصیل و جذب فوریت‌های پزشکی می‌شوند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت ایران طبق قوانین مجلس شورای اسلامی و مصوبات هیات وزیران، تمامی افراد فاقد پوشش بیمه درمانی را از زمان تصویب قانون بیمه کرده و به آنها خدمات ارایه می‌کند.
کارگروه ویژه خدمات پیشگیرانه ایالات متحده آمریکا بر اساس توصیه جدیدی از زنان می‌خواهد به جای ۵۰ سالگی، همه زنانی که در معرض متوسط خطر ابتلا به سرطان پستان هستند، غربالگری را از سن ۴۰ سالگی شروع کنند تا خطر مرگ ناشی از این بیماری را کاهش دهند.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت نوشت: در جهانی که هوش مصنوعی و نرم افزارها به مرور و در بسیاری از موارد جایگزین نیروی انسانی می‌شوند، روابط عمومی‌ها باید مسیرهای تازه‌تری را برای برقراری ارتباط با ارائه دهندگان خدمات سلامت و بیمه شدگان سازمان طراحی و انتخاب کنند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: بعد از پیمایش ملی که در سال ۱۳۹۸ در کل کشور انجام شد، مشخص شد که شیوع ناباروری کلی در زوج‌های ایرانی ۲۰.۳ درصد است، یعنی حدود ۳ میلیون و ۲۶۰ هزار زوج نابارور در کشور وجود دارد که این آمار بالاتر از میانگین جهانی است.
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در مورد طرح نفس اصلا مباحث گشت نظارتی مطرح نیست و مادری که به دلیلی تصمیم به سقط بگیرد، مورد مشاوره قرار می‌گیرد، زیرا از نظر روان پزشکی بسیاری از مادرانی که سقط می‌کنند چند ماه بعد پشیمان می‌شوند و طرح نفس کار پلیسی انجام نمی‌دهد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: سن ازدواج بالا رفته که باید با اصلاح مسائل اقتصادی و فرهنگی به دنبال رفع آن برویم و در مورد ازدواج خصوصا در دانشجوها این کار را شروع کردیم تا کاهش ازدواجی که در سال ۱۴۰۱ داشتیم را در سال ۱۴۰۲ نداشته باشیم.
معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: کمبود نیروی انسانی چالشی جهانی بوده و در حال حاضر نظام‌های سلامت دنیا را با کمبود حدود شش میلیون پرستار مواجه ساخته، لذا بهره‌گیری از روش‌هایی که بتواند نیاز به نیروی انسانی پرستاری را کاهش دهد، در تمام دنیا مورد تاکید قرار دارد.
سازمان غذا و دارو اعلام کرد که از ابتدای سال، بر اساس نتایج بازرسی هدفمند، دستور پلمب موقت هشت شرکت پخش دارو به علت عدم تطابق موجودی انبار فیزیکی با موجودی سامانه تی تک و همچنین مهلت اصلاح اطلاعات سامانه به دو شرکت صادر شده است.
خطاهای دارویی یکی از رایج‌ترین خطاهای بیمارستانی هستند که در برخی موارد حتی به مرگ بیماران منجر می‌شود که اکنون فناوری‌ها و ابزارهای نوین وارد بازار پزشکی دنیا شده که میزان خطاهای دارویی را کاهش می‌دهد.
اولین کارگاه آموزشی ایران پزشک با عنوان «مدیریت زندگی شخصی و بهبود روابط» امروز جمعه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ از ساعت ۹ تا ۱۳ در کافه ایوان ربط تهران برگزار می‌شود.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران از ابلاغ تعرفه حق بیمه و ضوابط پوشش بیمه سلامت ایران در سال جاری خبر داد.

رییس سازمان غذا و دارو درباره داروهای تالاسمی گفت: داروهای بیماران مبتلا به تالاسمی در داخل کشور هم تولید می‌شوند، اما بخشی از بیماران به داروهای خارجی نیاز دارند و بنابراین از شرکت‌های خارجی درخواست واردات دارو کردیم تا هر اندازه که می‌توانند به ما دارو بدهند، ولی عملا به ما دارو نمی‌‎دهند.
مشاور سازمان بیمه سلامت ایران در امور توانبخشی گفت: افراد دارای معلولیت نشان دار شده در سامانه بیمه سلامت که تحت پوشش بهزیستی و دارای پوشش بیمه معتبر بیمه سلامت هستند، می‌توانند در مراکز توانبخشی طرف قرارداد خدمات توانبخشی را دریافت کنند.
سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که بیماری کووید ۱۹ دیگر یک وضعیت اضطراری جهانی نیست، اما همچنان خطر ابتلا به ویروس کرونا برای جوامع مختلف وجود دارد و این بیماری از بین نرفته است.
انتها123456