ویژه‌ها
رییس موسسه تحقیقات واکسن سرم سازی رازی گفت: واکسن کرونا رازی کووپارس را می‌توان به عنوان دوز دوم بسیاری از واکسن‌های خارجی کووید ۱۹ هم استفاده کرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: سیاست وزارت بهداشت فعلا این نیست که دوز دوم واکسن سینوفارم را از واکسن برکت استفاده کنیم و هر شخصی که برای دوز اول، واکسن سینوفارم را تزریق کرده، برای دوز دوم نیز همان واکسن را تزریق خواهد کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و ۲۰ هزار و ۵۲۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۵ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۹۱۱ نفر رسیده است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواهش می‌کنیم که بحث سلامت مردم و بیماری کرونا را سیاسی نکنیم، زیرا این بحث مربوط به سلامت مردم است و نباید با سلامت مردم شوخی کرد و باید این موضوع بر عهده متخصصان امر گذاشته شود.
رییس جمهوری در ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برخی این کلمه طرح تحول سلامت را نمی‌توانند بفهمند، این سه کلمه است، طرح تحول سلامت، کدام را نمی‌فهمید؟
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و ۱۳ هزار و ۷۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۷۹۶ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون سه میلیون و سه هزار و ۱۱۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۶۷۲ نفر رسیده است.
وزیر بهداشت گفت: فردی که نمی‌داند کرونا یعنی چه و این ویروس چه خصوصیاتی دارد، اظهار نظر می‌کند که سه ماهه فلان کار را می‌کنم، پیشنهاد می‌کنم سه روز همه اختیارات این اسب سرکش را که ما دهانه‌‌اش را گرفتیم، به شما می‌سپاریم و شما سه روز آن را هدایت کنید، آن زمان ما هم رای می‌‌دهیم و می‌گوییم شما سه ماهه نه، ۳۰ روزه می‌‌توانید همه چیز را درست کنید.
سخنگوی وزارت بهداشت جزییات پروتکل‌های بهداشتی و تدابیر اتخاذ شده برای حفظ سلامت عوامل انتخابات و رای دهندگان را تشریح کرد و گفت: اولویت با برگزاری انتخابات در فضای باز و با رعایت فاصله گذاری، استفاده از ماسک و گندزدایی محیط است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۹۰ هزار و ۷۱۴ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۵۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۵۱۹ نفر رسیده است.
سخنگوی بهداشت و درمان وزارت دفاع گفت: فاز دوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونای فخرا از امروز آغاز و در فاز دوم تست انسانی، این واکسن به ۵۰۰ نفر داوطلب ۱۸ تا ۷۰ ساله تزریق می‌شود.
معاون برنامه ریزی، مدیریت و توسعه منابع سازمان بیمه سلامت گفت: هزینه نسخه‌های الکترونیک فروردین و اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ همه داروخانه‌ها و سایر موسسات طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت در چند روز گذشته پرداخت شده است.
برخی از کاندیدای سیزدهمین ریاست جمهوری در دومین مناظره تلویزیونی به مواردی مرتبط با حوزه سلامت اشاره کردند که از جمله این موارد می‌توان به تامین واکسن کرونا و اجرای طرح تحول سلامت اشاره کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۸۰ هزار و ۱۱۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۳۶۲ نفر رسیده است.
مدیر شبکه سلامت سیما خبر داد که دومین مناظره انتخاباتی نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با رابط ناشنوایان از این شبکه روی آنتن می‌رود.
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: خدمات الکترونیک سلامت یکی از نیازهای قطعی نظام سلامت محسوب می‌شود و بر خلاف نگاه‌های اولیه که این خدمات را غیرضروری می‌دانستند، در حال حاضر الکترونیکی شدن خدمات سلامت و به خصوص اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجتناب ناپذیر است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون دو میلیون و ۹۷۱ هزار و ۲۷۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۲۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸۱ هزار و ۱۸۳ نفر رسیده است.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هفته دوم خرداد ماه شاهد کاهش ۳.۶ درصدی در تعداد موارد بستری کووید ۱۹، کاهش ۷ درصدی در موارد فوتی و کاهش ۲.۷ درصدی در تعداد مراجعات سرپایی مثبت کرونا نسبت به هفته قبل‌تر هستیم.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: اوایل هفته گذشته قرار بود محموله واکسن کرونا حدود ۳ میلیون دوز برسد که احتمالا با تاخیر خواهد رسید و برنامه این است که فعلا واکسیناسیون افراد ۷۰ سال به بالا را انجام بدهیم و واکسیناسیون گروه بعدی را به رسیدن محموله بعدی موکول کنیم.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: سازمان بیمه سلامت به ضرورت پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری در منزل آگاه است و از سال گذشته کمیته‌ای مامور شدند که بیماری‌های اولویت دار در این زمینه را مشخص کنند تا برخی خدمات پرستاری در منزل در سال جاری تحت پوشش بیمه قرار بگیرد.
انتها123456