ویژه‌ها
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت یکی از دستگاه‌هایی است که خدمات الکترونیک بسیاری دارد و ۸ خدمت در این سازمان به طور صد درصد الکترونیکی ارائه می‌شود و برای اتصال به پنجره واحد دولت هوشمند نیز از سال گذشته اقداماتی انجام شده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۴۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۵۸ نفر رسیده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ممنوعیت فروش آنلاین دارو با توجه به فراهم نبودن زیرساخت‌ها اقدامی درست و مطلوب است، اما باید به تدریج و با بررسی‌ها و دقت بیشتر و اعمال محدودیت‌ها این سیستم را برای راحتی مردم راه اندازی کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۴۸ نفر رسیده است.
رییس سازمان غذا و دارو گفت: مصرف سرم نسبت به سال‌های گذشته بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته و در تلاش هستیم ظرفیت تولیدمان را برای سال آینده به ۵ میلیون واحد در ماه افزایش دهیم.
هر روز بر تعداد کسانی که در جهان دچار «دمانس و آلزایمر» می‌شوند، اضافه شده و با توجه به سالمندتر شدن جمعیت کشور باید به سبک زندگی افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری‌ها و مراقبت‌های پس از تشخیص، توجه ویژه داشت و عملیات علیه فراموشی را آغاز کرد.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۵۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۰ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت به دنبال آن هستیم که مباحث توان بخشی و سالمندی ادغام شود و در سطح یک خدمات و مراقبت‌های اولیه در زمینه فشارخون، دیابت و 14 خدمت حداقلی به این افراد پوشش داده می‌شود.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۴۹ هزار و ۱۸۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۲۹ نفر رسیده است.
رییس اداره سلامت سالمندان وزارت بهداشت گفت: سالمندی با بحث بیمه عجین است و نیازمند حمایت‌ بیمه‌های مختلف پایه و تکمیلی هستیم و درصد بالایی از سالمندان ما اصلا تحت پوشش بیمه تکمیلی نیستند و اگر به جراحی یا درمان خاصی نیاز داشته باشند باید هزینه‌های سنگینی را تقبل کنند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۹۶۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۱۶ نفر رسیده است.
ناصرالدین‌شاه که از سفر فرنگ بازگشت، تجربه بیمارستان‌های فرنگی به مذاقش خوش آمده بود، خواست تا در تهران بیمارستانی بنا کنند به سبک و سیاق اروپایی‌ها و دستور داد: حکم همایون شد که مریضخانه‌ای به جهت مرضای مسلمین ساخته شود و مهندسین مشغول طرح و نقشه آن می‌باشند.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۳۹۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۴۰۲ نفر رسیده است.
بر اساس برخی گزارش‌ها در فضای مجازی، سازمان بیمه سلامت به ‌‌مسئولان فنی داروخانه‌ها و موسسه‌های پاراکلینیکی طرف قرارداد اعلام کرد که در صورت قطعی اینترنت، نسخه‌های کاغذی را تا هفتم مهر ماه ۱۴۰۱ می‌پذیرد.
قائم مقام سازمان نظام پزشکی تهران بزرگ با اشاره به دلایل مهاجرت جامعه پزشکی و نخبگان سایر رشته‌ها، گفت: خروج هر یک نفر نخبه از کشور لطمه‌های اقتصادی و اجتماعی زیادی را به مردم جامعه وارد می‌کند و نباید سرمایه‌های کشور را بدون امنیت شغلی و فراهم کردن بسترهای لازم در جامعه رها کنیم.
سازمان غذا و دارو درباره عوارض جدی مصرف کپسول غیر مجاز گلوریا هشدار داد و اعلام کرد: به دنبال وصول گزارشاتی مبنی بر بروز عوارض جدی مصرف کپسول گلوریا به اطلاع می‌رساند، فرآورده مذکور فاقد هرگونه مجوز اعم از تولید، واردات، توزیع و عرضه از سازمان غذا و داروست.
بر اساس آخرین رنگ بندی کرونایی کشور، در حال حاضر تعداد شهرهای با وضعیت قرمز کرونا صفر است و تعداد شهرهای با وضعیت زرد کرونایی از ۲۵۷ به ۲۲۹ مورد رسیده است.
روزنامه شهروند در گزارشی به بیماری آلزایمر در ایران پرداخته و گفته که آمار مبتلایان به این بیماری روز به روز در حال افزایش است و هر ۷ دقیقه یک ایرانی به فهرست بیماران آلزایمری اضافه می‌شود.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۳۵۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۳۵۸ نفر رسیده است.
وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۷ میلیون و ۵۴۲ هزار و ۸۲۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۴ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۴۴ هزار و ۳۰۱ نفر رسیده است.
انتها123456