اخبار
چشم دومین عضو پیچیده بدن انسان محسوب شده و با شبیه سازی‌های انجام شده توسط محققان روی میدان دید انسان، مگاپیکسل حدودی چشم انسان ۵۷۶ برآورد شده است.
شکایت جدیدی از سوی دادستان کل نیومکزیکو علیه متا ثبت شده که ادعا می‌کند متا و مدیرعامل آن، به فیسبوک و اینستاگرام اجازه داده‌اند تا به بستری برای آزارگران جنسی کودکان تبدیل شوند.
اپل واچ به امکانات زیادی برای نجات جان انسان‌ها مجهز است که یکی از این ویژگی‌ها توانست جان یک کوهنورد به نام مایک مناند را در جورجیای آمریکا از یک آسیب جدی نجات دهد.
یک مطالعه جدید نشان داده که داروی بی‌حسی موضعی لیدوکایین، گیرنده‌های طعم تلخ را برای اعمال اثر ضد سرطانی در تومورهای سر و گردن فعال می‌کند و با توجه به هزینه کم و در دسترس بودن، این دارو به‌ راحتی می‌تواند در درمان بیماران مبتلا به این نوع سرطان‌ها کمک کند.
وزارت بهداشت چین اعلام کرد که افزایش مبتلایان به بیماری‌های تنفسی در سراسر این کشور که توجه سازمان جهانی بهداشت را به خود جلب کرده است، ناشی از آنفلوآنزا و سایر عوامل بیماری زای شناخته شده است و نه یک ویروس جدید.
خاکستری یا سفید شدن موها پدیده‌ای طبیعی است که اغلب از آغاز دوره میان سالی و افزایش سن خبر می‌دهد، اما دلیل این تحول در موها چیست و چه عواملی در آن موثر هستند.
ابلاغ دستورالعمل جدید خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط وزیر بهداشت، رویکرد و اقدام فرخنده‌ای در حوزه سلامت ایران است.
نزدیک به ۴ سال از صدور حکم پرونده شبنم نعمت‌ زاده می‌گذرد و حالا دوباره موضوع احتمال متواری بودن او و تکذیب دادستانی، نام دختر وزیر اسبق صنعت، معدن و تجارت را به اخبار بازگردانده است.
عاشقی یک رابطه دو طرفه‌ست و به مولفه‌هایی نیاز دارد که اگر پای هر کدام از آنها لنگ بزند، آن رابطه عاشقانه سرد و کم رنگ شده و در واقع هیچ چیز در مسیر درست خود حرکت نمی‌کند.
نتایج تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد که اختلال در ساعت بدن منجر به مشکلات خواب می‌شود و این مورد می‌تواند از جمله نشانه‌های اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر باشد.
آنفلوانزا علائم گوناگونی دارد، اما هر کسی ممکن است علائم متفاوتی از این بیماری را تجربه کند که حتی احتمال مرگ هم دارد و باید بدانیم که راه‌های انتقال ویروس آنفلوانزا گوناگون است.
جراح و متخصص زنان و زایمان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: زنان باید برای چکاپ سالانه برنامه‌ریزی کنند، زیرا یکی از مهم‌ترین مسائل در حفظ سلامت، انجام چکاپ‌های سالانه است.
وقتی فردی دچار ایست قلبی می‌شود، خون به بقیه بدن او نمی‌رسد و بدین ترتیب، بافت‌ها و اندام‌های بدن اکسیژن دریافت نمی‌کنند و سی‌ پی‌ آر در واقع به مغز و سایر اندام‌های حیاتی بدن فرد اکسیژن می‌رساند.
پل طبیعت به مناسبت هفته ملی بیمه سلامت و همزمان با سال روز تصویب قانون مترقی بیمه همگانی و سوم آبان روز ملی بیمه سلامت به رنگ آبی در می‌آید.
کمیته بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که بیمارستان‌های شمال غزه با شرایط بسیار دشواری مواجه هستند و نباید هدف حملات نیروهای اسراییل قرار بگیرند.
اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۲۴ مهر ماه طی نشستی با اعضای بنیاد بیماری‌های نادر ایران از تلاش‌های بنیاد در راستای معرفی بیماری‌های نادر تقدیر و ثبت سند ملی بیماری‌های نادر و توجه آن به تمامی جزییات را افتخاری برای بخش پزشکی و درمان کشور دانستند.
درمان سرطان روده کار دشواری است و در حال‌ حاضر تنها ۱۰ درصد از بیماران به ایمنی‌ درمانی جواب می‌دهند و در نتیجه کار اکثر بیماران به جراحی کشیده می‌شود، اما حالا محققان برای اولین‌ بار نقشه راه درمان جدیدی پیدا کرده‌اند که وابسته به گروهی از سلول‌های ایمنی در روده بزرگ است.
گوگل اعلام کرد که با استفاده از هوش مصنوعی به پزشکان اجازه می‌دهد به سرعت در اطلاعات الکترونیکی بیماران جست‌وجو کرده و از سوابق درمانی و دارویی بیمار مطلع شوند.
سازمان غذا و داروی آمریکا پس از چند دهه، داروی اکسوا را که به گفته شرکت سازنده، از بروز اختلال در عملکرد جنسی و افزایش وزن جلوگیری می‌کند، برای درمان اختلال افسردگی تایید کرده است.
خط تولید داروی آلتپلاز با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری افتتاح شد و با راه اندازی خط تولید این دارو، ایران دومین کشور تولیدکننده تنها داروی درمان سکته مغزی ایسکمیک حاد شده است.
انتها123456