اخبار
وزیر بهداشت اردن اعلام کرد که سیستم جامع بیمه سلامت همگانی در این کشور قرار است در ماه مارس شروع شود و این بیمه در طول سه سال اول اجرا، اختیاری خواهد بود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در این مقطع زمانی طرح تحول سلامت و بیمه همگانی سلامت باید ادامه پیدا کند و انتظار می‌رود کیفیت خدمات بیمه سلامت به وسیله افزایش کارایی دفترچه‌های بیمه ارتقا پیدا کند.
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد افرادی که از شیر کم چرب مصرف می‌کنند در مقایسه با افرادی که شیر پر چرب مصرف می‌کنند برای چندین سال، پیری بیولوژیکی کمتری را تجربه می‌کنند.
یک روانشناس به مردم توصیه کرد برای خنثی کردن تاثیر روانی اخبار بد، اقداماتی مانند تقسیم نگرانی با دیگران و انجام فعالیت‌های اجتماعی را در اولویت قرار دهند و بیش از پیش مراقب کودکان باشند.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، جان باختن فرزندان مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در سانحه سقوط هواپیمای اوکراین تسلیت گفت.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در کانادا، فوت دو فرزند محسن اسدی لاری مدیرکل امور بین‌الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در سانحه هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت.
تهران- ایرنا- علی اکبر حق دوست با حکم وزیر بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی به عنوان معاون آموزشی وزارت بهداشت منصوب شد.
یک فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: در انتخاب جراح زیبایی وسواس داشته باشید و صورت و بدن خود را به دست هر شخص که ادعاى توانمندى می‌کند نسپارید. انتخاب جراح براى عمل‌های زیبایی، فقط بر اساس قیمت، هوشمندانه نیست.
یک متخصص رادیوانکولوژی گفت: سرطان پروستات سومین سرطان رایج بین مردان ایرانی و یکی از اصلی‌ترین علل مرگ و میر جمعیت مردان در ایران و جهان است و اگر به موقع تشخیص داده شده و مورد توجه قرار گیرد می‌تواند به راحتی درمان شود.
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران گفت: شرکت آوای کارآفرینان سلامت که پیش از این یکی از شرکت‌های تابعه آوا پزشک بود، به فعالیت خود ادامه می‌دهد، ولی مستقیم تابع و تحت نظارت هیات امنا خواهد شد.
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد پسرهایی که مادران‌شان در دوران بارداری دارای اضافه وزن یا چاق هستند، در سه سالگی مهارت‌های حرکتی بدتری دارند و بهره هوشی آنها در هفت سالگی پایین‌تر است.
مدیرکل ثبت احوال گیلان با اشاره به رتبه نخست گیلان در فوت و رتبه سی و یکم در ولادت، گفت: ۹.۳ درصد از جمعیت گیلان سالمند هستند و پیش بینی می شود تا سال ۱۴۰۰ به ۱۰ درصد برسد.
آلودگی هوای تهران، مدارس کلیه مقاطع شهر تهران و جنوب شرق استان تهران در روزهای شنبه و یکشنبه را تعطیل کرد و پیش بینی می‌شود که این آلودگی تا روزهای پایانی هفته پیش رو در هوای پایتخت ماندگار باشد. در همین راستا توصیه‌هایی برای این روزها ارائه می‌شود.
گزارش جدید سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد رشد مصرف دخانیات در میان مردان متوقف شده و پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ کاهش بیش از یک میلیون نفری داشته باشد.
روسای بیمارستان‌های رازی و ولیعصر قائمشهر مرگ بیماران دیالیزی در این شهرستان به خاطر فرسودگی دستگاه‌های دیالیز را تکدیب کردند.
مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در توییتر خود از معرفی سید سلمان سامانی و محمد رضا نوروزی به رییس جمهور برای تصدی ریاست این جمعیت خبر داد.
زمستان تقریبا شروع شده و همه‌ چیز برای شروع انواع سرماخوردگی‌ها و آنفولانزاها مهیا است. در این هوای سرد برای جلوگیری از انواع بیماری‌ها و ویروس‌ها باید با خوردن غذاهای مغذی، سالم و استراحت به جنگ بیماری برویم و سیستم ایمنی بدن‌مان را تقویت کنیم.
رییس انستیتو پاستور ایران از الحاق انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی انستیتو پاستور خبر داد.
اجرای طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» به طور آزمایشی روز سه شنبه در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان قزوین در شهرهای محمدیه، کاشان و سمنان آغاز شد.
تفاهم نامه پروژه بهبود خدمات پزشکی در جمهوری اسلامی ایران بر مبنای مدل‌های مدیریت پزشکی در ژاپن بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آژانس همکاری‌های بین الملی ژاپن (جایکا) به امضا رسید.
انتها123456