اخبار
سیستم گواهی دیجیتال کووید ۱۹ با هدف سهولت سفر در اتحادیه اروپا در هفت کشور عملیاتی شده که این موضوع می‌تواند به الگویی جهانی تبدیل شود و بر این اساس، افراد می‌توانند در صورت رعایت معیارهایی به صورت آزادانه به سفر بروند.
سازمان جهانی بهداشت مجوز استفاده اضطراری از واکسن کرونا سینوواک را صادر کرد که با این حساب، سینوواک دومین واکسن چینی محسوب می‌شود که مورد تایید این سازمان قرار گرفته است.
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: اسامی سویه‌های جهش یافته ویروس کرونا که با نام اولین کشورهای شناسایی شده همچون کرونای انگلیسی و هندی شناخته شده به حروف یونانی تغییر می‌کند تا از لکه‌ دار شدن اعتبار کشورهایی که نخستین بار این بیماری در آن‌ها شناسایی شد، جلوگیری شود.
وزارت حج و عمره عربستان سعودی شرط لازم برای زائران خارجی در این کشور را داشتن پوشش بیمه‌ای در برابر بیماری کووید 19 تا سقف 173،300 دلار تایید کرده است.
سازمان جهانی بهداشت اصرار دارد که همه کشورها بودجه سلامت خود را تقویت کنند تا افراد بیشتری بتوانند از خدمات بهداشتی و سلامت استفاده کنند.
سالمندان بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به نوع شدید و کشنده کووید ۱۹ قرار داشته و بر اساس بررسی‌های محققان، بیش از ۷۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان بین افراد ۶۵ سال به بالا بوده است و در نتیجه این افراد به محض این‌که نوبت‌شان شد، باید واکسن کرونا را تزریق کنند.
رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزات بهداشت از انجام اولین عملیات پیوند قلب اهدایی از طریق انتقال هوایی در سال جدید از اهواز به تهران خبر داد.
وزارت بهداشت هند اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته حداقل ۳۶۸۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند که این میزان از زمان آغاز همه گیری بیماری کووید ۱۹ بالاترین رقم در یک روز بوده است.
سامانه پاسخگویی به شکایات با رویکرد ارائه خدمات الکترونیک به ویژه در زمینه نسخه‌ نویسی و نسخه‌ پیچی الکترونیک با تاکید بر کاهش کاربرد دفترچه بیمه با حضور محمد مهدی ناصحی مدیرعامل و مدیران کل استانی و ستادی سازمان بیمه سلامت ایران رونمایی شد.
هفته سلامت در سال ۱۴۰۰ از اول تا هفتم اردیبهشت ماه با شعار «ساخت جهانی عادلانه‌تر و سالم‌تر» برگزار می‌شود.
استاندار استان مرکزی گفت: روند ارائه خدمات الکترونیک به بیمه شدگان در دو سال اخیر تسریع شده که این موضوع منجر به کاهش رفت و آمدها و تجمع‌ها می‌شود.
مقامات ایتالیایی در یک کارخانه پرکننده بطری، به میلیون‌ها واکسن آسترازنکا برخورده‌اند که گویا برای صدور به بریتانیا آماده می‌شدند و این در حالی است که آسترازنکا تنها یک سوم سفارش اتحادیه اروپا را تحویل داده است.
نتیجه دو پژوهش در بریتانیا نشان داده زنان میان سالی که به دلیل کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده باشند، شدیدترین عوارض طولانی مدت کرونا را تجربه می‌کنند.
به تازگی در نمونه‌هایی در هند، نوع جهش یافته جدیدی از ویروس کرونا یافت شده که گفته می‌شود دو بار جهش یافته است و مقام‌های بهداشتی همچنان در حال بررسی قدرت آلوده کننده این نوع از ویروس جهش یافته هستند.
واکسیناسیون کرونا با واکسن آسترازنکا از امروز در تاجیکستان آغاز شد و بر این اساس در مرحله اول، واکسن به پزشکان و کارمندان آموزش و پرورش، افراد دارای بیماری‌های مزمن و غیرعفونی و بالای ۶۰ ساله‌ها تزریق می‌شود.
برگزار کنندگان المپیک تابستانی توکیو به دلیل همه گیری ویروس کرونا، سفر تماشاگران خارجی را به ژاپن برای تماشای مسابقات ورزشی المپیک ممنوع اعلام کردند.
مقامات پاکستانی از مثبت شدن تست کرونای نخست وزیر این کشور خبر داده‌اند، در حالی که ابتلای عمران خان به کرونا دو روز پس از دریافت اولین دوز واکسن کرونا اتفاق افتاده است.
وزیر بهداشت بریتانیا اعلام کرد که در حال حاضر بیش از ۲۶ میلیون نفر در بریتانیا اولین دوز و حدود دو میلیون نفر هم دوز دوم واکسن کرونا را زده‌اند و این اتفاق را یک موفقیت ملی دانست.
کمیته کارشناسان مستقل سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که واکسن آکسفورد آسترازنکا موجب افزایش خطر لخته شدن خون در رگ‌ها نمی‌شود.
اثر داستانی «امیر پروسنان» خبرنگار حوزه سلامت در بخش داستانی رویداد «کرونا روایت» که توسط سازمان نظام پزشکی ایران برگزار شده بود، رتبه نخست را کسب کرد.
انتها123456