اخبار
وزارت بهداشت مالزی امروز جمعه اعلام کرد که واکسن فایزر به عنوان دوز تقویتی واکسن کرونا در این کشور مورد استفاده قرار خواهد گرفت و استفاده ترکیبی از واکسن‌های کووید ۱۹ نیز به عنوان دوز تقویتی در مالزی مجاز خواهد بود.
شرکت واکسن سازی سینوفارم چین از تولید دو داروی جدید برای درمان بیماران کرونا خبر داد که در بهبود بیماران با علائم ضعیف عملکرد خوبی داشته است.
صندوق جهانی مقابله با بیماری‌های ایدز، سل و مالاریا در گزارش سالانه خود اعلام کرد که همه‌گیری ویروس کرونا تاثیری ویرانگر بر مبارزه با این بیماری‌ها گذاشته است.
تدروس ادهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت از کشورهای ثروتمند جهان خواست تا پایان سال جاری میلادی از تزریق دوز سوم واکسن کرونا به جمعیت خودشان خودداری کنند.
انجمن ام اس ایران هجدهمین کنگره ام اس را با توجه به شرایط کرونا و اهمیت فاصله گذاری اجتماعی به صورت آنلاین با همکاری مرکز تحقیقات ام اس دانشگاه تهران، اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی و متخصصان مغز و اعصاب کل کشور برگزار خواهد کرد.
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید پایش نوع جدیدی از ویروس کرونا به نام «مو» (Mu) را که برای اولین بار در ماه ژانویه در کلمبیا شناسایی شد، آغاز کرده است.
نتایج کارآزمایی بالینی واکسن ساخت شرکت جانسون اند جانسون آمریکا علیه بیماری ایدز در کشورهای جنوب آفریقا حاکی از کارآیی ناچیز این واکسن است.
وزیر بهداشت ژاپن اعلام کرد: به احتمال زیاد آلودگی موجود در واکسن‌های مدرنا توزیع شده در استان جنوبی اوکیناوا در هنگام تماس سرنگ‌های آلوده با ویال‌های واکسن ایجاد شده‌ است.
دبیرخانه شورای‌ عالی بیمه سلامت با ارسال نامه‌ای، رایگان شدن خود پرداخت (فرانشیز) تست تشخیصی کووید ۱۹ را به مراکز درمانی و تشخیصی کشور اعلام کرد.
وزارت بهداشت هند اعلام کرد: ۱۰ میلیون نفر از شهروندان این کشور در یک روز واکسن کرونا دریافت کردند که این تعداد بیشتر از رکورد تزریق ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار واکسنی است که در روزهای گذشته به ثبت رسیده بود.
شرکت داروسازی سانوفی همواره خود را متعهد به بهبود کیفیت زندگی بیماران می‌داند و همراهی بیماران و فعالان حوزه سلامت از ارزش‌های نهادینه شده سانوفی است.
تنظیم کنندگان مقررات دارویی هند از تایید اولین واکسن کرونا بر اساس مولکول DNA موسوم به واکسن دی ان ای برای مقابله با کرونا خبر دادند که تزریق آن در سه دوز انجام می‌شود.
کارشناسان بیمه در امارات متحده عربی خواستار تصویب قانونی شدند که فروش بیمه نامه‌های تحت پوشش مراقبت‌های روانی را برای بیمه گذاران اجباری کند.
معاون مدیر کل بیمه درمانی ترکیه گفت: تقاضا برای محصولات بیمه درمانی با تغییر درک خطر به دلیل همه گیری کووید 19 افزایش یافته و افراد 30 تا 45 ساله تقاضای بیشتری برای بیمه درمانی دارند.
کارشناس حوزه برنامه ریزی و مدیریت آب گفت: بخش مهمی از منابع آب در سیستان و بلوچستان وابسته به منابع با منشا خارجی است و در نتیجه این خطر همیشه وجود دارد که تحت تاثیر عوامل طبیعی مثل کاهش بارندگی یا عوامل سیاسی یا روابط دو جانبه نیز کم آبی اتفاق بیفتد.
شرکت سانوفی به عنوان یکی از پیشروان درمان دیابت و تولید انسولین صد سالگی کشف انسولین را در تاریخ 19 تیر با حضور فعالان حوزه سلامت از سراسر ایران گرامی داشت.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: خدمات بیمه سلامت باید به سادگی و با ارائه کد ملی در اختیار بیمه شدگان باشد تا بیماران بتوانند به راحتی از خدمات درمانی بهره‌مند شوند.
سویه لامبدا کرونا با نام علمی سی ۳۷، نخستین‌ بار در کشور پرو شناسایی و نمونه‌هایی از آن نیز در دسامبر ۲۰۲۰ میلادی پیدا شد و در حال حاضر حداقل در ۲۶ کشور از جمله انگلستان شناسایی شده است.
رییس سازمان نقشه برداری کشور اعلام کرد: از ۳۱ استان کشور ۲۹ استان در خطر پدیده فرونشست زمین قرار دارند و لازم است مسئولان تصمیمات قاطع در این زمینه بگیرند، زیرا ایران در حال نشست است.
با رشد سریع تله مدیسین، پیشنهادهایی برای طرح‌های بیمه جدید به منظور پوشش هزینه‌های بهداشت و درمان از راه دور در کشور امارات متحده عربی ارائه شده است.
انتها123456