یادداشت
ابلاغ دستورالعمل جدید خودکنترلی و خوداظهاری بهداشتی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی توسط وزیر بهداشت، رویکرد و اقدام فرخنده‌ای در حوزه سلامت ایران است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در پیامی نوشت: سازمان بیمه سلامت ایران در دولت سیزدهم در مسیر «عدالت در سلامت» گام برداشت و ارائه خدمات به محرومان جامعه را در دستور کار اصلی خود قرار داد.
اختلال بد ریخت انگاری جزو اختلال‌های وسواسی است که در آن، افراد به جای وسواس پاکی، به ظاهر و زیبایی و تقارن اندام بدن خود توجه افراطی می‌کنند و حتی ممکن است به مراحلی از افسردگی یا احتمال خودکشی برسند.
بخشی از خود انضباطی یا انضباط شخصی ارثی است و بخشی از آن قابل یادگیری و اکتسابی است، اما آیا انضباط شخصی روی عزت نفس افراد موثر است و اگر فردی انضباط شخصی نداشته باشد، می‌تواند به خواسته‌های خود دست پیدا کند و موفق شود؟
سندرم روده تحریک پذیر یک بیماری گوارشی است که بخش زیادی از مراجعه کنندگان به مطب‌های پزشکان متخصص گوارش را به خود اختصاص می‌دهد و یکی از درمان‌های آن، روان درمانی و کنترل استرس است.
مدیر اورژانس بیمارستان سینا در روایتی که در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد به ماجرای ضربه مغزی یک کودک بر اثر سقوط از روروئک و ضربه به سر پرداخت و توصیه کرد: اگر در خانه کودک زیر ۵ سال دارید، عمیقا مواظبش باشید.
فیلم «جنگ جهانی سوم» پس از «برادران لیلا» در همین چند هفته اخیر دچار قاچاق و انتشار در فضای مجازی شده و امیر پروسنان خبرنگار در یادداشتی کوتاه به این فیلم پرداخته است.
امروز شناسایی ویروس کرونا در ایران سه ساله شد و آن‌قدر خاطره بد و خوب را به یادمان آورد که لعنت بفرستیم به این سه سال و دل‌مان بخواهد این سه سال برای همیشه از زندگی‌مان پاک شود.
شفقت به خود دارای عناصری است که باید با آنها آشنا باشیم تا خودمان را دوست بداریم و با خودمان مهربان شویم و دچار مشکلات ناشی از سرزنش‌های درونی نسبت به خودمان نشویم.
شناخت هیجان و احساسات از ارکان اساسی کنترل رفتار به حساب می‌آید و اگر در لحظه‌ای که خشمگین می‌شویم بتوانیم احساس‌مان را درک کنیم، به دنبالش خواهیم توانست به رفتار خودمان مسلط شویم و در واقع از کلام یا رفتار سراسر هیجان و خالی از عقل و منطق دوری کنیم.
اختلال خلقی فصلی نوعی افسردگی است که به تغییرات فصول مربوط می‌شود تقریبا در زمان‌های مشابهی هر سال شروع شده و پایان می‌یابد و اگر شما مانند اکثر افراد مبتلا به افسردگی فصلی باشید، علائم آن در ابتدای پاییز شروع شده و تا ماه‌های زمستان ادامه می‌یابد.
مهدیه لشکری، کارشناس ارشد روان شناسی در یادداشت اختصاصی برای ایران پزشک درباره یکی از روش‌های افزایش شادمانی و کارایی بیشتر نوشت: معاشرت با افراد امن و دوستان صمیمی یا پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه در روزهای تعطیل آخر هفته، در افزایش شادمانی و کارایی بیشتر در هفته آینده بسیار موثر است.
کیانوش جهانپور، کارشناس سلامت و رسانه در یادداشت اختصاصی برای ایران پزشک از لزوم راه اندازی کمپین کاهش وزن گفت و نوشت: افرادی که اضافه وزن یا چاقی دارند، در مقایسه با افراد با وزن سالم در معرض خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها و شرایط سلامتی جدی هستند.
یک اپیدمیولوژیست در یادداشتی درباره شیوه پرداخت در حوزه بهداشت نوشت: یکی از مدل‌های اشتباه ابداع شده در شبکه بهداشت کشور که بعد از طرح تحول سلامت با هدف ارائه بهتر خدمات سلامتی جریان پیدا کرد، پرداخت مبتنی بر عملکرد برای حوزه پیشگیری و بهداشت بود که به جای تمرکز بر پیامد، مبتنی بر عملکرد ثبت خدمات در واحدهای بهداشتی بود.
رییس سازمان غذا و دارو نوشت: داروسازان در مقاطع زمانی حساس ثابت کرده‌اند که همیشه یاور بیماران بوده و تمامی توان خود را برای کاهش آلام آن عزیزان به کار می‌گیرند.
وزیر بهداشت با بیان این که طبابت فراتر از حرفه، شکوه، فضیلت و دشواری مسئولیت است، فرا رسیدن روز پزشک را به همکاران خود تبریک گفت و تاکید کرد جامعه پزشکی ایران اسلامی، تصویری درخشان از دیگر خواهی و سبکی از مسئولانه زیستن را ترسیم می‌کند.
سال ۱۴۰۱ در حالی تحویل می‌شود که ویروس کرونا همچنان وجود دارد و بیماری ناشی از این ویروس در کشورمان به جان باختن بیش از ۱۳۹ هزار نفر منجر شده، اما آن‌چه می‌توان در سال جدید آرزو کرد، سلامتی و شادی و صلح برای همه جهان است.
وزیر اسبق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: حال نظام سلامت خوب نیست و این پیکره نحیف هر روز زیر بار فشاری مضاعف است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت هفته بیمه سلامت، ضمن تبریک این روز به همه بیمه شدگان این سازمان نوشت: بیمه سلامت همواره در مسیر عدالت در سلامت گام برداشته و یاری گر حقیقی و پشتوانه بیماران در دوران بیماری است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پیامی به مناسبت هفته سالمندان نوشت: بر اساس پژوهش‌های انجام شده، افراد در سالمندی درصد بیشتری از درآمد خود را به سلامت اختصاص می‌دهند و با توجه به سالمند شدن جمعیت کشور، اهمیت توجه به هزینه‌های سلامت و پوشش بیمه‌ای خدمات بیش از پیش آشکار می‌شود.
انتها123456