اجرای «هر خانه، یک پایگاه سلامت» آغاز شد

اجرای «هر خانه، یک پایگاه سلامت» آغاز شد
تاريخ:پنجم آذر 1398 ساعت 15:20   |   کد : 12161   |   مشاهده: 26013
اجرای طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» به طور آزمایشی روز سه شنبه در جریان سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان قزوین در شهرهای محمدیه، کاشان و سمنان آغاز شد.
به گزارش ایران پزشک، این طرح در راستای ارتقای سلامت و پیشگیری، مراقبت از عوامل خطر و بیماری‌ها و بازتوانی و توانبخشی در گروه بیماران حاد و مزمن و به منظور عملیاتی کردن مراقبت در نظام ارایه خدمات در قالب سطح بندی اجرا می‌شود.

طرح یاد شده در نخستین سال اجرای خود به طور آزمایشی در شهرهای محمدیه از توابع استان قزوین، کاشان از توابع استان اصفهان و سمنان اجرا می‌شود.

نحوه اجرای این طرح به این گونه است که از هر خانوار یک نفر به نمایندگی انتخاب و در سه بعد پیشگیری، درمان و کمک های اولیه به وی آموزش داده می‌شود.

در قالب‌ طرح «هر خانه، یک پایگاه سلامت» در محمدیه قزوین، ۲۲۴ رابط سلامت دانشگاه علوم پزشکی قزوین به ۴ هزار و ۶۱۱ سفیر سلامت که همان اعضای خانوارهای این شهر هستند آموزش خواهند داد.

در آیین افتتاح این طرح در محمدیه قزوین با برقراری ارتباط ویدئو کنفرانس با کاشان و سمنان، طرح هر خانه، یک پایگاه سلامت به طور رسمی به وسیله سعید نمکی وزیر بهداشت افتتاح شد.

شهر محمدیه (زیباشهر) از توابع بخش محمدیه شهرستان البرز که در فاصله ۲۰ کیلومتری از قزوین قرار دارد بر اساس آخرین سرشماری دارای ۵۳ هزار نفر جمعیت است.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1 /12161
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان