رییس انستیتو پاستور ایران:

انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه پیوست

انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه پیوست
تاريخ:پنجم آذر 1398 ساعت 20:48   |   کد : 12164   |   مشاهده: 27411
رییس انستیتو پاستور ایران از الحاق انستیتو پاستور ایران به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه شبکه بین المللی انستیتو پاستور خبر داد.
به گزارش ایران پزشک، علی رضا بیگلری با اعلام این خبر افزود: پس از پیگیری‌های انجام شده طی یک سال گذشته، در اجلاس روسای عضو شبکه بین المللی انستیتو پاستور که در هفته آخر آبان ماه در پایتخت کامرون برگزار شد، مجمع عمومی این شبکه با درخواست ایران برای خروج از شبکه منطقه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقا (متشکل از کشورهای ایران، مراکش، الجزایر و تونس) و پیوستن به شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه (متشکل از کشورهای چین، کره جنوبی، هنگ کنگ، ویتنام، کامبوج، کالدونیا و لائوس) رای مثبت داد.

وی ادامه داد: به این ترتیب از این به بعد انستیتو پاستور ایران این فرصت را خواهد داشت که با شبکه‌ای قوی و منسجم‌تر، فعالیت‌های تحقیقاتی و آموزشی مشترک خود را پیش ببرد.

بیگلری بیان کرد: دو اولویت شبکه منطقه‌ای آسیا و اقیانوسیه که در این اجلاس تصویب شد، حوزه‌های مقاومت میکروبی و پزشکی محاسباتی و بیوانفورماتیک است که انستیتو پاستور ایران نیز به طور خاص برنامه‌های مشترک خود در منطقه جدید را در این دو حوزه دنبال خواهد کرد.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1 /12164
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان