وزیر بهداشت:

هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور آماده افتتاح است

هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور آماده افتتاح است
تاريخ:ششم آذر 1398 ساعت 23:09   |   کد : 12167   |   مشاهده: 15483
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با وجود شرایط بد اقتصادی و کمبود منابع، هزار پروژه بهداشتی و درمانی در کشور آماده افتتاح است.
به گزارش ایران پزشک به نقل از ایرنا، سعید نمکی در جلسه افتتاح طرح‌های بهداشت و درمان در آذربایجان شرقی با دستور رییس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس افزود: از این به بعد هر هفته ۵۰ پروژه بزرگ و کوچک در سراسر کشور آماده افتتاح و ۶۶ بیمارستان بسیار بزرگ آماده بهره برداری می شود.

وی اظهار داشت: در طول تاریخ کهن آذربایجان ۳ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان قبل از دولت تدبیر و امید احداث شده بود که تا پایان این دولت ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستان به تخت های بیمارستانی اضافه می شود و تعداد تخت ها از ۶ هزار تخت فراتر می رود.

وزیر بهداشت با اشاره به طرح اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز گفت: این اورژانس با ۱۱ هزار متر مربع زیربنا احداث شده و شامل بخش های داخلی، اطفال، جراحی، مرکز تحقیقات، کلینیک ویژه و غربالگر سرطان است.

نمکی ادامه داد: امروز ۲۰ مرکز جامع سلامت در ۱۱ شهرستان با صرف ۴۰ میلیارد ریال آماده بهره برداری است و اولین بیمارستان دندان پزشکی با ۳ اتاق عمل و اورژانس شبانه روزی با ۱۵ میلیارد تومان هزینه راه اندازی می شود که اولین بیمارستان تخصصی دندان پزشکی کشور محسوب می شود.

وی بیان کرد: سالن و باشگاه کارکنان با ۳.۵ میلیارد تومان هزینه و ۲۰ آمبولانس جدید و آماده با دستور رییس جمهور برای خدمت به مردم به مناطق گسل می شود.

نمکی اظهار داشت: برای اجرای این پروژه ها در مجموع ۱۷۵ میلیارد تومان هزینه شده است و تا پایان سال تعدادی زیادی پروژه جدید به بهره برداری خواهد رسید.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News//12167
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان