پنجمین رویداد سالیانه شرکت سانوفی

پنجمین رویداد سالیانه شرکت سانوفی
تاريخ:بيست و پنجم آذر 1399 ساعت 14:24   |   کد : 13844   |   مشاهده: 407
تیم دیابت سانوفی ایران با توجه به اهمیت ارتقای دانش متخصصان حوزه سلامت هر ساله برنامه جامعی با نام iDare برگزار می‌نماید تا آخرین دستاوردهای علمی در حوزه دیابت را در اختیار علاقمندان قرار دهد که امسال پنجمین سری این رویداد در تاریخ 20 و 21 آذر به صورت مجازی و با حضور اساتید برجسته ایرانی و دو استاد بین المللی از آلمان و اسلوانی برگزار شد.
به گزارش ایران پزشک، در روز اول این برنامه اهمیت تکنولوژی در درمان دیابت مورد بررسی قرار گرفت، چرا که با سرعت گرفتن زندگی دیجیتال و تاثیرات آن بر جنبه‌های گوناگون زندگی بیماران، درمان دیابت بر اساس تکنولوژی روز دنیا اهمیت بیشتری دارد.

در این خصوص ابتدا دکتر جاهد، نقش و اهمیت تله مدیسین (درمان از راه دور) در مدیریت دیابت را مطرح نمودند. سپس دکتر بتلینو (Dr. Tadej Battelino) از کشور اسلوانی پارادوکس فناوری و علت دست نیافتن به اهداف درمانی در بیماران دیابتی را مورد بررسی قرار دادند. در ادامه دکتر خمسه تکامل تدریجی تکنولوژی در مسیر انسولین درمانی را عنوان کردند.

برنامه‌های روز دوم رویداد سالیانه شرکت سانوفی iDare

محور اصلی روز دوم iDare، مبحث مهم و جدید Time in Rangeبود، چرا که با معرفی این شاخص امید است نوسانات قند خون بیماران بهتر مورد بررسی قرار گیرد و موفقیت درمان بهبود یابد. در این خصوص ابتدا دکتر حسین پناه از اهمیت نوسانات قند خون در کنترل دیابت گفتند و در ادامه دکتر فرست (Dr. Thomas Forst) از کشور آلمان نوسانات قند خون در درمان‌های نوین تزریقی دیابت را مورد بررسی قرار دادند. در آخر شاهد مناظره جذابی بین دکتر استقامتی و دکتر ملک بودیم که در این مناظره تجویز انسولین و GLP1RA به صورت جداگانه با تجویز ترکیب داروییاین دو در یک قلم مورد مقایسه قرار گرفت.

در خلال برنامه، ویدیو‌هایی در زمینه کمپین دیابت–نوع- تو باشرکت‌کنندگان به اشتراک گذاشته شد. در کمپین دیابت نوع تو که خالق آن شرکت سانوفی است، اهمیت شخصی‌سازی دردرمان دیابت پررنگ گردیده است.

کمپین «دیابت نوع تو» تلاش می‌نماید تا با تکیه بر محوریت فرد مبتلا به دیابت در مدیریت قند خون، انگیزه لازم جهت ایجاد تغییر در رفتار و عادات زندگی در افراد دیابتی را بهبود بخشد.

همچنین با توجه به شعار IDF برای سال جاری که اهمیت تجهیز پرستاران با آموزش صحیح است، در خلال برنامه با پخش ویدیویی بر روی نقش آموزش پرستاران تاکید گردید، چرا که با توجه به افزایش تعداد بیماران مبتلا به دیابت و اهمیت توانمند‌سازی این بیماران در خود مراقبتی، آموزش پرستاران به عنوان اولین و یکی از مهم‌ترین اعضای کادر درمانی که با این بیماران در تعامل هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در برنامه iDare امسال تاکید گردید که پرستاران با دریافت خدمات آموزشی می‌توانند بیماران را در بهبود کیفیت خود مراقبتی و کاهش عوارض بیماری یاری نمایند.

در این رویداد بیش از 800 نفر از متخصصان در گروه های مختلف پزشکی از جمله متخصصان غدد، متخصصان داخلی و دیابتولوژیست‌ها از سراسر ایران به صورت مجازی شرکت نمودند تا به آخرین دستاوردهای علمی مطابق با استاندارد های جهانی دست یابند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/13844
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان