وزیر بهداشت:

تاکنون ۵ نفر در کشور به کرونای جهش یافته مبتلا شده‌اند

تاکنون ۵ نفر در کشور به کرونای جهش یافته مبتلا شده‌اند
تاريخ:بيست و چهارم دی 1399 ساعت 15:23   |   کد : 13951   |   مشاهده: 451
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: به جز پنج مورد اعلامی، گزارشی از ابتلای جدید به ویروس جهش یافته کرونا در کشور دریافت نشده است.
به گزارش ایران پزشک، سعید نمکی افزود: متاسفانه مواردی از خیز جدید کرونا در کشور به خصوص در موارد سرپایی بیماری مشاهده شده است. هموطنان توجه داشته باشند با کاهش آمار مرگ و میر، مبتلایان و بستری های ناشی از کرونا دچار ساده انگاری و عادی پنداری نشوند.

وی ادامه داد: متاسفانه طی بیست و چهار ساعت گذشته 4281 نفر در آمریکا، 1243 نفر در بریتانیا، 1109 نفر در برزیل، 1106 نفر در آلمان، 616 نفر در ایتالیا، 452 نفر در فرانسه، 408 نفر در اسپانیا و 171 نفر در ترکیه در پی ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

وزیر بهداشت بیان کرد: با وجود همه فشارها و مشکلاتی که این ویروس به جهان تحمیل کرد، تعداد مرگ و میر ناشی از کووید 19 در کشور به کمتر از 100 نفر کاهش پیدا کرده و بر اساس آمار دریافتی متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته 97 مرگ در کشور ثبت شده که این آمار برای ما غم انگیز است، اما در مقایسه با دنیا وضعیت مطلوب تری داریم.
نمکی با اظهار تاسف نسبت به شرایط بیماری در استان مازندران به سفر چند روز گذشته خود به این استان اشاره و اظهار کرد: متاسفانه طی شبانه روز گذشته 21 هموطن ما در این استان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
وزیر بهداشت افزود: شهرهای ساری، آمل، قائمشهر، فریدونکنار و نکا در استان مازندران و دو شهر کردکوی و بندگز در استان گلستان از شهرهای قرمز کشور هستند. کارگران فصلی که برای چیدن مرکبات از استان گلستان به مازندران سفر کرده بودند در راه برگشت ویروس را منتقل کردند و دو شهر استان گلستان هم در وضعیت قرمز قرار گرفتند که با تلاش مسئولان استانی شرایط بیماری در حال تثبیت است.

وی بیان کرد: هرگونه ساده انگاری چه در مسئولان و چه در مردم باز هم ما را وارد فاز خطرناکی خواهد کرد. با آنچه از روند بیماری در دنیا دریافت می کنیم همان گونه که ارتفاع فاز سوم بیماری در کشور ما بلندتر و سهمگین تر بود خدایی ناکرده اگر موج چهارم ما را درگیر کند، قطعا با چالش بزرگی مواجه خواهیم شد. به همین دلیل مردم در حفظ این دستاورد ما را کمک کنند تا روزهای بهتری داشته باشیم. اگر تعداد مرگ و میر در مازندران این گونه نبود به آمار50 مورد در روز نزدیک می شدیم.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/13951
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان