سوالات کرونایی:

چرا سالمندان باید واکسن کرونا بزنند؟

چرا سالمندان باید واکسن کرونا بزنند؟
تاريخ:بيستم ارديبهشت 1400 ساعت 16:04   |   کد : 24411   |   مشاهده: 336
نویسنده: امیر پروسنان
سالمندان بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به نوع شدید و کشنده کووید ۱۹ قرار داشته و بر اساس بررسی‌های محققان، بیش از ۷۰ درصد مرگ و میر ناشی از کرونا در جهان بین افراد ۶۵ سال به بالا بوده است و در نتیجه این افراد به محض این‌که نوبت‌شان شد، باید واکسن کرونا را تزریق کنند.
به گزارش ایران پزشک، از ابتدای همه گیری بیماری کووید ۱۹ مشخص شد که افراد مسن بیش از افراد دیگر جامعه در معرض خطر ابتلا به نوع شدید و کشنده ویروس کرونای جدید هستند. بنا بر بررسی‌های سال گذشته محققان دانشگاه یوتا در آمریکا مشخص شد ۷۰ درصد مرگ‌ومیرهای ناشی از بیماری کرونا میان افراد ۶۵ سال به بالا بوده است.

سن عامل قوی در بروز عواقب بد و مهلک بیماری کووید ۱۹ است و به همین دلیل افراد سالمند باید به محض این‌که امکانش فراهم شد، واکسن کرونا را دریافت کنند.
تمام افراد مسن، آنهایی که به چند نوع بیماری مزمن مبتلا هستند یا کسانی که بنیه‌ای ضعیف دارند یا در خانه سالمندان زندگی می‌کنند بیش از دیگران به واکسن کووید ۱۹ نیاز دارند.
در حال حاضر در ایران، واکسیناسیون کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال در حال انجام است و احتمالا از هفته آینده واکسیناسیون سالمندان بالای ۷۵ سال آغاز می‌شود.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1 /24411
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان