واکسن سینوفارم و پاستوکووک برای افراد زیر ۱۸ سال

واکسن سینوفارم و پاستوکووک برای افراد زیر ۱۸ سال
تاريخ:بيست و يکم مهر 1400 ساعت 13:18   |   کد : 24896   |   مشاهده: 165
رییس بیمارستان مرکز طبی کودکان گفت: تزریق واکسن‌های سینوفارم و پاستوکووک بهترین انتخاب برای افراد زیر 18 سال بوده و هیچ عارضه جدی از این واکسن‌ها برای این بازه سنی گزارش نشده است.
به گزارش ایران پزشک، رضا شروین بدو درباره تزریق واکسن کرونا به کودکان افزود: در کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، واکسنی که برای کودکان فایده بیشتری دارد، انتخاب شد.

این فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان بیان کرد: در مطالعات انجام شده، مشخص شد این دو واکسن عوارض چندانی برای این افراد نداشته و فقط در هر چند ده هزار نفر عوارضی مانند درد محل واکسن و عوارض جزیی مانند این‌ها گزارش شده است.

رییس مرکز طبی کودکان ادامه داد: با توجه به این که دو واکسن عوارض جدی ندارند به توصیه های ستاد علمی کرونا همه باید اعتماد کنند. برای اعتماد بیشتر خانواده ها هم باید گفت نمونه پلتفرم این واکسن ها در بسیاری از واکسن های فعلی که برای کودکان استفاده می شود، وجود دارد.
بدو افزود: کوبا، چین، امارات متحده عربی و برخی دیگر از کشورها که از همین واکسن ها برای کودکان و نوجوانان استفاده کرده بودند، امن بودنش را تایید کرده اند.
این متخصص مغز و اعصاب کودکان گفت: احتیاط این است که واکسنی که پارتیکل ویروسی زنده دارد مثل اسپوتنیک و آسترازنکا به افراد زیر 18 سال تزریق نکنند. کمیته علمی کرونا هم که منتخب اعضای هیات علمی دانشگاه ها هستند و تجارب زیادی درباره کودکان و بیماری های عفونی و ایمونولوژی دارند، این دو واکسن را معرفی کرد.

وی بیان کرد: مستندات و گزارش های جهانی در کشورهایی که این واکسن ها استفاده شده نیز موجود است که موید این انتخاب درست است و امیدواریم خانواده ها با آرامش پروسه واکسیناسیون فرزندان خود را انجام دهند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/24896
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان