سازمان جهانی بهداشت:

باید واقعیت کرونا را بفهمیم

باید واقعیت کرونا را بفهمیم
تاريخ:ششم شهريور 1401 ساعت 12:41   |   کد : 25595   |   مشاهده: 397
مسئول بخش کووید ۱۹ در سازمان جهانی بهداشت گفت: پس از فوت یک میلیون بیمار مبتلا به ویروس کرونا در سال جاری، اکنون زمان بررسی دقیق واقعیت ویروس کرونا است و نباید در موقعیتی باشیم که هر هفته ۱۴ یا ۱۵ هزار مورد فوت ثبت شود.
به گزارش ایران پزشک، ماریا ون کرخوف بیان کرد: آمار قربانیان کرونا ناراحت کننده است، زیرا تست‌های تشخیصی، روش‌های درمانی، واکسن و اقدامات بهداشت عمومی برای کنترل بیماری در دسترس هستند.

وی افزود: این موضوع را در نظر بگیرید که ما در سال سوم همه گیری کووید ۱۹ قرار داریم و از ابزارهای لازم برای مقابله با شیوع بیماری و پیشگیری از مرگ و میرهای ناشی از آن برخوردار هستیم. بیشتر ما در برابر این اعداد و ارقام خنثی شده‌ایم.

مسئول فنی بیماری کووید ۱۹ در سازمان جهانی بهداشت اظهار کرد: بررسی واقعیت ضروری است. واقعا نیاز است بررسی شود که ما در چه جایی قرار داریم. ما نباید در موقعیتی باشیم که هر هفته ۱۴ یا ۱۵ هزار مورد فوت ثبت شود.

وی با بیان این‌که همه گیری پایان نگرفته، ادامه داد: در حالی که مردم به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند، باید همه گیری را پایان داد. هرچند لازم است نسبت به آن هوشیارتر بود. بسیاری از مردم در مورد زندگی با کووید صحبت می‌کنند، اما لازم است مسئولانه با این بیماری زندگی کنیم.

ون کرخوف گفت: ثبت یک میلیون مورد مرگ ناشی از کرونا در سال زندگی با کووید ۱۹ نیست و گزارش ۱۵ هزار مورد فوت در هفته زندگی مسئولانه با کرونا نیست.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1 /25595
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان