هنر طاقت آوردن در شرایط سخت

آخر هفته‌ها جشن بگیرید

آخر هفته‌ها جشن بگیرید
تاريخ:هفتم بهمن 1401 ساعت 23:22   |   کد : 25902   |   مشاهده: 2626
نویسنده: مهدیه لشکری، کارشناس ارشد روان شناسی و زوج درمانگر
مهدیه لشکری، کارشناس ارشد روان شناسی در یادداشت اختصاصی برای ایران پزشک درباره یکی از روش‌های افزایش شادمانی و کارایی بیشتر نوشت: معاشرت با افراد امن و دوستان صمیمی یا پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه در روزهای تعطیل آخر هفته، در افزایش شادمانی و کارایی بیشتر در هفته آینده بسیار موثر است.
مهدیه لشکری، کارشناس ارشد روان شناسی و زوج درمانگر در یادداشت اختصاصی برای ایران پزشک نوشت: همه ما امروزه گرفتاری‌های گوناگونی داریم و در طول هفته با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کنیم.

بی شک سلامت روان ما در طول هفته در معرض آسیب‌های جدی قرار می‌گیرد. انواع اختلالات اضطرابی و افسردگی از شایع‌ترین عوارض استرس محسوب می‌شود.

بر اساس تحقیقات متخصصان حوزه سلامت روان و روان شناسی مثبت، معاشرت با افراد امن و دوستان صمیمی یا پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه در روزهای تعطیل آخر هفته، در افزایش شادمانی و کارایی بیشتر در هفته آینده بسیار موثر است.


تجربه من در جلسه‌های روان درمانی مراجعانم نشان داد که میزان اضطراب در کسانی که برنامه‌های تفریحی لذت بخش در برنامه هفتگی‌شان گنجانده شده است، به طرز چشمگیری کاهش می‌یابد. عده‌ای چند ساعتی در محیطی دنج با خود خلوت کرده و بعضی با دوست یا دوستان خود معاشرت کرده یا فیلم مورد علاقه خود را تماشا می‌کردند. در واقع خود را به یک مهمانی لذت بخش دعوت می‌کردند.

در نتیجه پیشنهاد می‌شود که افراد برنامه‌ای تحت عنوان «جشن آخر هفته» داشته باشند و با توجه به امکانات و در نظر گرفتن محدودیت‌های خود، به برگزاری این جشن متعهد شوند و از تغییرات مثبت خلق خود لذت ببرند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/25902
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان