از سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز گرفت:

اسپری بینی فایزر برای تسکین میگرن

اسپری بینی فایزر برای تسکین میگرن
تاريخ:بيستم اسفند 1401 ساعت 15:56   |   کد : 25981   |   مشاهده: 2133
سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا به تازگی اسپری بینی شرکت فایزر برای درمان میگرن را تایید کرد که یک گزینه فوق‌ العاده سریع برای تسکین سردرد این بیماری را در اختیار بیماران قرار می‌دهد.
به گزارش ایران پزشک، این اسپری بینی که Zavzpret نام دارد، در ماه ژوئیه عرضه خواهد شد. سازمان غذا و داروی آمریکا، این دارو را که Zavzpret نام دارد، برای درمان میگرن حاد تأیید کرده است.

فایزر این دارو و همچنین قرص خوراکی میگرن Nurtec ODT مورد‌ تأیید توسط FDA را از طریق خرید 11.6 میلیارد دلاری شرکت Bioaven Pharmaceutical در سال گذشته به‌دست آورده است. طبق پیش‌بینی فایزر، این شرکت اعتقاد دارد که بیشترین میزان فروشش از خط تولید میگرن خود حدود 6 میلیارد دلار خواهد بود.

فایزر به رویترز گفت دارو Zavzpret که در ماه ژوئیه عرضه خواهد شد، از نظر قیمت با سایر داروهای میگرن مورد‌تأیید FDA که متعلق به همان دسته از داروها هستند، قابل مقایسه خواهد بود. این دارو که با نام Zavegepant نیز شناخته می‌شود، با رقبایی از شرکت‌هایی مانند اب‌وی (AbbVie) و ایلای لی‌لی اند کامپنی (Eli Lilly and Co) رقابت خواهد کرد.

عماد استمالیک، روان پزشک کلینیک کلیولند گفت: داروی فایزر در مقایسه با رقبای قدیمی‌تر خود دارای دو مزیت اصلی است: برای افرادی که از خطرهای قلبی عروقی رنج می‌برند، بی‌خطر است و دوم اینکه باعث سردرد ناشی از مصرف بیش از اندازه دارو نمی‌شود.


استمالیک همچنین گفت که اسپری بینی برای بیمارانی که قادر به بلعیدن قرص نیستند نیز مفید خواهد بود.

فایزر امیدوار است با دارو Zavzpret که شرکت Bioaven Pharmaceutical آن را به‌دلیل عملکرد سریعش «داروی اپی‌پن میگر‌ن» نامیده است، به مزیت رقابتی در رده داروهای میگر‌ن دست پیدا کند. FDA بر اساس مطالعه جدیدی که نشان داد این دارو در مقایسه با دارونما، در 13 هدف از 17 هدف برتری داشته است، تصمیم به تأیید آن گرفت.

بر اساس گزارش بنیاد تحقیقات میگر‌ن، حدود 39 میلیون نفر در ایالات متحده از میگرن رنج می‌برند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/25981
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان