سوابق مدیرعامل توییتر

مدیرعامل جدید توییتر کیست؟

مدیرعامل جدید توییتر کیست؟
تاريخ:بيست و سوم ارديبهشت 1402 ساعت 15:44   |   کد : 26015   |   مشاهده: 1886
کاربران ماه‌ها پیش در یک نظرسنجی از ایلان ماسک خواستند تا از صندلی مدیرعاملی توییتر بلند شود و او حالا همان‌طور که وعده داده بود، لیندا یاکارینو را به عنوان جایگزین خود معرفی کرده است.
به گزارش ایران پزشک، لیندا یاکارینو با دهه‌ها سابقه فعالیت در‌ زمینه رسانه، سرگرمی و تبلیغات به‌ زودی مدیریت توییتر را بر عهده می‌گیرد، اما بیایید کمی بیشتر با او آشنا شویم.

ایلان ماسک سرانجام در توییتی اعلام کرد که لیندا یاکارینو، مدیر ارشد تبلیغات شرکت NBCUniversal را به‌ عنوان جانشین خود برای مدیرعاملی توییتر انتخاب کرده است. او در این توییت نوشت: «لیندا یاکارینو عمدتاً بر امور تجاری تمرکز خواهد کرد، در حالی‌ که من تمرکزم را روی طراحی محصول و فناوری‌های جدید می‌گذارم.»

ماسک پیش‌تر در توییتی گفته بود که مدیرعامل جدید این شبکه اجتماعی از 6 هفته دیگر به‌ طور رسمی کار خود را در توییتر آغاز می‌کند. NBCUniversal هم در بیانیه‌ای جدایی یاکارینو از این شرکت را اعلام و از زحمات او در دوران همکاری با این کمپانی قدردانی کرد.

یاکارینو فارغ‌التحصیل دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا است و در 12 سال گذشته به‌ عنوان رییس بخش تبلیغات و شراکت‌های NBCUniversal فعالیت می‌کرد. او در این شرکت بیش از 2000 کارمند نظارت داشت و طبق اعلام خود این شرکت، آن‌ها تاکنون بالغ بر 100 میلیارد دلار از راه تبلیغات درآمدزایی داشته‌اند.

او در دوران حضور در NBCUniversal موفق شد همکاری‌های بزرگی را از جمله با اپل نیوز، اسنپ‌چت، بازفید و حتی توییتر به ارمغان بیاورد. او و تیمش همچنین در راه‌اندازی سرویس استریم Peacock که اتکای زیادی بر تبلیغات دارد، نقش مهمی داشتند. یاکارینو روش‌های جدیدی را برای ارزیابی عملکرد تبلیغات به‌ کار گرفت تا بازدهی سرویس‌های خود را افزایش دهد.


این زن 60 ساله آمریکایی که متولد نیویورک است، پیش از پیوستن به NBC حدوداً به مدت دو دهه در شرکت سرگرمی Turner فعالیت داشت. او در سال 1992 به این کمپانی ملحق شد و در طول آن سال‌ها تا منصب مدیر ارشد عملیات در فروش تبلیغات، بازاریابی و خرید بالا رفت.

انتخاب خانم یاکارینو برای مدیرعاملی توییتر از جنبه‌های گوناگون انتخاب عجیبی است. از زمان اعلام رسمی نام او توسط ایلان ماسک، موافق و مخالفان این تصمیم هشتگ‌های خود را به‌کار انداخته‌اند. بخشی از طرفداران ماسک در جناح راست سیاسی، لیبرتارین‌ها و آنارشیست‌ها ازجمله مخالفان این انتخاب هستند و نگرانند که حضور او موجب حذف بخشی از آزادی‌های آن‌ها در این شبکه اجتماعی شود.

به‌علاوه، این افراد به همکاری یاکارینو با مجمع جهانی اقتصاد (WEF) اشاره می‌کنند که بسیاری از ضدگلوبالیست‌ها مخالف آن هستند. او در WEF رییس کارگروه آینده مشاغل و هیات رسانه، سرگرمی و فرهنگ است.

از طرف دیگر، یاکارینو رییس سازمان غیرانتفاعی Ad Council است که در‌ زمینه خدمات اجتماعی فعالیت می‌کند. او در دوران فعالیت در این سازمان با نهادهای مختلفی از جمله دولت «جو بایدن» همکاری داشته است. او در این مسیر با کاخ سفید در کارزاری برای تبلیغ واکسیناسیون همکاری داشت که با حضور «پاپ فرانسیس» همراه بود و تبلیغاتش توسط بیش از 200 میلیون آمریکایی مشاهده شد.

در عین‌ حال، لیبرال‌ها نیز از بابت سابقه همکاری دو‌ ساله او با شورای ورزش و تغذیه دولت «دونالد ترامپ» نگرانند. به همین خاطر دقیقاً مشخص نیست که لیندا یاکارینو می‌خواهد قدم در مسیر حرکت ایلان ماسک بگذارد و سیاست‌های او را ادامه دهد یا بخشی از تغییرات رادیکال ماه‌های اخیر توییتر را لغو می‌کند تا بخش بزرگ‌تری از خریداران تبلیغات دوباره مایل به همکاری با این شبکه اجتماعی باشند.

یاکارینو و ماسک ماه گذشته به‌ صورت مشترک در یک کنفرانس بازاریابی در میامی حضور داشتند. او در این رویداد زبان به تحسین از اخلاق کاری ماسک گشود و در ادامه درباره اهمیت ایجاد تعادل در بازتعریف برندهای بزرگ و شناخته‌شده‌ای مثل توییتر حرف زد. حالا باید دید که او می‌خواهد چه تغییراتی را در این شبکه اجتماعی ایجاد کند.

پایان پیام/

https://iranpezeshknews.ir/News/1/26015
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان